Tanıtım

BİM Aktüelin En Beğenilen Ürünleri


2000’li yılların başından bu yana bütün ülkede her gün biraz daha sevilen bir perakende mağazası, bir diğer adıyla market var. Hangisi olduğunu tahmin etmişsinizdir. Elbette BİM’den bahsediyorum. Ürünleri öne çıkaran mağaza tasarımıyla olsun, diğer marketlere göre daha ekonomik fiyatlandırma politikasıyla olsun, BİM gerçekten çok sevildi. Artık neredeyse her mahallede bir şubesi var. Hatta hepimizin BİM’den aldığı bazı ürünler standart haline dönüştü değil mi? Mesela biz yoğurdu sürekli oradan alırız.

Bu tür marketlerin birçok ürünü uygun fiyata satabilmesinin sebebi aslında ürünü bizzat üretiyor olmaları. Dikkat ederseniz, BİM’den satın aldığınız birçok ürün başka marketlerde mevcut değildir. Bu da diğerlerinin BİM ile rekabet edebilmesini zorlaştırıyor. Bakliyat, pirinç, et ve süt ürünleri, şarküteri ve hatta içecek konusunda bile sabit ürünleri olan bu marketler zaman zaman değişken, kullanışlı ve bir bakıma sezonluk ürünler de satabiliyorlar. Bu tür ürünlere aktüel ürünler deniyor.

Aktüel Ne Anlama Geliyor?

Aktüel aslında güncel demek. Marketler bu kelimeyi sürekli olarak güncellenen reyonları için kullanıyorlar. Bu reyonlardan bir yıl içinde LCD televizyonlardan kırtasiye ürünlerine, küçük ev eşyalarından yapı malzemesine, çocuk oyuncaklarından mutfak gereçlerine kadar yüzlerce farklı ürün gelip geçiyor. İşte tam da bu sebeple aktüel ürünler, insanlar arasında çok yüksek bir popülarite kazanmış oldu.

Müşterilerin ilgisi bu ürünlere yoğunlaşıp satışlar artınca, şirketler de bu ürünlerin mağazalara girişi için haftanın belli bir gününü belirlediler. Bununla da kalmayıp, gününden önce bir broşür çıkartmaya ya da yazılı basında gününden önce reklam yapmaya başladılar. Tabii internet çağında yaşadığımız için web siteleri ve mobil uygulamalar da işin içine girdi ve ortaya bim aktüel çıkmış oldu. Bu haftalık katalog günde on binlerce kişi tarafından merakla aranıyor ve gelecek ürünler için planlar yapılıyor.

BİM Aktüel Hangi Gün Çıkıyor?

BİM Aktüel ürünleri cuma günleri satışa sunuluyor. İki gün sonraki kataloğa baktığımda 8 parça çelik tencere setini görüyorum ve özellikle ev hanımları için oldukça cazip bir fiyatı var. Bunun yanında, yaz sezonunda en az 50-60 TL’ye satılan olta seti, 39,90’dan satışa sunulacak. Aslına bakarsanız aktüel ürünlerin bir esprisi de bu. Sezon dışında satın alacağınız ürünler oldukça cazip fiyatlara sizlere sunuluyor. Ben bu hafta 2 yaşındaki oğlum için basamaklı tabure almayı düşünüyorum. Tabii kalırsa. Aklıma gelmişken bir hatırlatmada bulunayım, BİM’e gelen birçok ürün cuma günü mağaza açılışında yoğun ilgiden dolayı tükenebiliyor. Bu yüzden aklınızda bir ürün varsa sabah erkenden mağazanın kapısında olun derim.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.