Çok enerji az kilo

blank

blankKilo vermenin en büyük etkenlerinden biri gün içerisinde harcadığımız enerjiyi arttırarak metabolizma çalışma hızını arttırmanızdır. Gündelik hayatta yaptığımız hatalar nedeniyle metabolizma hızımızı yavaşlattığımız için kilo vermek konusunda mevcut olan şansınız düşüyor. Bu da istenmeyen yağların vücutta toplanarak kilo olarak yerleşmesine neden oluyor. Bu yazımızda gün içerisinde enerjinizi arttırarak metabolizma çalışma hızınızı arttırmanın yollarını sunacağım sizlere.

  • Sabahları güne ılık duş ile başlayın. Duş sırasında soğuk su ile bacaklarınızı ve kollarınızı dirseklere kadar yıkayın. Uygulayacağınız bu yöntem ile kan dolaşımınız hızlanır ve gün içersinde daha enerjik olursunuz bu yöntem de zayıflamada önemli rol oynar.
  • Sabah kahvaltılarında buğday veya mısır lifleri içeren gıdalar tüketmeniz gün içerisinde oluşacak açlık hissinizin azalmasını sağlar.
  • Demir eksikliği halsizliğe neden olduğundan günümüzün çoğunu yorgun olarak geçiririz. Vücut yorgunluğu metabolizma hızını azalttığından vücuda alınan gıdalar yağ oluşumuna neden olur. Demir eksikliğini doğal gıdalar ile gidermek için tükettiğiniz gıdaların demir içermesine özen gösterin.
  • Sabah kalktığınızda ilk işiz dışarı çıkmak olsun. Yapılan araştırmalar sonucu doğal gün ışığı beyni uyararak seratonin salgılanmasına ve güne daha enerjik başlanmasını sağlıyor.
  • En önemlisi ise günlük yemek programınızı asla aksatmayın. Ana öğünler arasına mutlaka ara öğünler koyun ve ara öğünlerinizi asla atlamayın.
  • Gün içerisinde enerji dolu olmanız etkili bir bölgesel zayıflama yöntemidir.
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

4 Yorum