blank

Çok Gezenlerin Yeni Rehberi Seyahat Dergisi

Bir konu üzerine yoğunlaşmış bloglar bana her zaman daha okunaklı gelmiştir. Bugün sizlere onlardan birini tanıtacağım. Bu yazıya konu olan sitenin adı Seyahat Dergisi. Tasarımıyla göz dolduran sitede tamamen gezilip görülecek yerler üzerine yazılar yer alıyor. Seyahat Dergisi, daha önce hiç gitmediğiniz şehirler hakkında bu kadar detaylı ve görsellerle desteklenmiş bilgiler alabileceğiniz ender sitelerden biri bana göre. Mesela sitede ilk gözüme takılan Rize’de gezilecek yerler isimli yazı oldu. Oralara hiç gitmeden Rize Kalesi’nin o eşsiz manzarasını görüp, Fırtına Deresi’nin o huzur verici sesini duyar gibi oldum adeta. Ayder Yaylası ve Hazindak Yaylası ise gerçek olamayacak kusursuz birer doğa harikasıymış. Oturup, Türkiye’nin bir noktasına seyahat etmeyi düşünecek olsam, muhtemelen Rize’ye gitmek aklıma gelmezdi. Fakat gördüğüm bu güzelliklerden sonra Türkiye’de gezilecek yerler sıralamasında ilk üçe koyabilirim bu güzel Karadeniz şehrini.

Sitede seyahat tavsiyelerinin dışında, turizm haberleri de yer alıyor. İçlerinde ilk dikkatimi çeken konu Seyyahlara Göre En Popüler şehirler konusu oldu. Ünlü ve dünya çapında bir turizm sitesinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul seyyahların en çok sevdiği 3. şehirmiş. Listede Paris gibi Turizm konusunda nam salmış bir şehri 9. Sırada görmek de beni bir hayli şaşırttı.

Seyahat dergisinde, gezip görülecek yerlerden bahsedildiği gibi, gittiğimiz yerlerde kalacağımız otellerle ilgili incelemelere de değinilmiş. En iyi kayak otelleri, en iyi termal oteller gibi detaylı incelemeler mevcut.

Sitede dikkatimi çeken ve çok sevdiğim bir bölüm daha var. O da Uçuş Bilgileri isimli bölüm. İlk gördüğümde ne tür bir uçuş bilgisi verileceği konusunda hiçbir fikrim yoktu fakat bu bölümde sıralanan havaalanlarına göre uçuş bilgileri kısmında iniş ve kalkış bilgilerinden sonra İstanbul Havaalanına tıkladığımda, Atatürk Havalimanı Kule Telsiz Konuşmaları bölümüne denk geldim. Yaklaşık yarım saattir kuleyi dinliyorum ve çok eğlenceli bir kısım olduğunu itiraf etmeliyim.

Yaptığım bu incelemede SeyahatDergisi.com’un gerçekten faydalı ve emek harcanarak titizlikle oluşturulmuş bir site olduğu kanaatine vardım. Yakın zamanda bir seyahat planınız varsa ya da farklı yerleri gezip görmeyi seven biriyseniz bu siteye girip yazıları incelemenizde fayda var diye düşünüyorum. Sevgilerle.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?