blank

İnternetten Spor Ayakkabı Almak

Son bir yıldır yaşadığım şehir, asıl şehrim olan İstanbul’un yanında oldukça küçük kaldığı için alışveriş imkanları da kısıtlı. Bu yüzden alışverişin hemen her türlüsünü internet üzerinden yapmayı tercih ediyorum. Fakat konu bir çift spor ayakkabı olunca işler değişti. Bakıp görmeden, dokunmadan alınamayacağına inandığımız ürünler vardır. Ayakkabı da bunlardan biri. Fakat yakın zamanda edindiğim tecrübeler, ayakkabının asıl internet üzerinden alınması gerektiğini düşünmemi sağladı.

Bilirsiniz, ayakkabı alacağınız zaman bir mağazaya gider, reyon görevlisinin “beğendiniz mi?”, “ayağınıza uydu mu?” gibi soruları karşısında bunalır, ürün çeşitliliğinin yetersizliği sebebiyle ayakkabıyı almaktan vazgeçip çıkarsınız. Ben de bunaldım ve istediğim spor ayakkabıyı internet üzerinden satın almaya karar verdim. Küçük bir Google aramasından sonra Sportive.com.tr sitesinden alışveriş yapmaya karar verdim.

Aynı isimde fiziksel mağazaları da olan bu siteye iyi ki girmişim diye düşünüyorum. Almak istediğim şey sadece bir spor ayakkabı iken, ürün çeşitliliği ve son trend modeller karşısında amacımı aşarak ekstra olarak bir Nike spor çantası ve bir Columbia bot alarak çıktım siteden.

Aradığım spor ayakkabıyı bulmuş olmanın yanı sıra, yakın zamanda spora başlamayı planladığım için, kendime, daha sonra satın almak üzere bir dambıl seti de seçtim. Aslında her siteye güvenip alışveriş yapabilen biri değilim fakat Sportive’den alışveriş yapmak için hiç tereddüt etmedim. Sebeplerden biri, çok fazla sayıda mağazası bulunan bir mağazalar zinciri olması, ikincisi ise sadece bilinen markaları satıyor olması. İnternet üzerinde okuduğum olumlu yorum ve müşteri görüşlerinin de katkısı oldu elbette.

Sonuç olarak, internetten spor ayakkabı satın almak, ayakkabı numaranızı bildiğiniz ve adı sanı duyulmadık markalardan birini seçmediğiniz sürece gayet mümkün hatta yazımda da belirttiğim gibi ürün çeşitliliği sebebiyle tercih edilmesi gereken bir yöntem. Aldığım ürünlerle ilgili görüşlerimi yazacağım bir başka yazıda görüşmek üzere!

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

4 Yorum