Sorgu makinemiz yayında!

blank

blankİnternet dünyasında hepimiz bir şekilde tüketici statüsündeyiz. Gerek geliştirilen web projelerini kullanarak, gerek paylaşılan bilgiden faydalanarak -ki bu ne amaçla olursa olsun- bilgiyi ve üretilen düşünceleri tüketiyoruz. Bunun yanında, üretici konumunda bulunan -içerik üreten- ve ortaya konulan çalışmayı yine her ne amaçla olursa olsun tanımadığı milyonlarca insanla paylaşan bizler, bir gruplandırma yapacak olursak programcı, webmaster ve blog yazarları harcanan emeklerin dolaylı yoldan geri dönmesini haklı olarak bekliyorlar.

Bu noktada ihtiyaçlarımıza gerçek anlamda cevap verebilen ve  bizler için önemlilik arz eden kıstasları doğrudan karşımıza getiren bir webmaster aracı mevcut: Adı WM Aracı. Google’ın site derecelendirmesi için kullandığı ve on üzerinden verdiği Pagerank değerinizi, sitenizin dünya üzerinde kaçıncı sırada olduğu varsayımı sayılan Alexa değerinizi ve dünyanın en büyük internet dizini olan DMOZ üzerinde kaydınızın olup olmadığını anlık olarak görüntülemek bu sitede yapabileceğiniz en basit işlemlerden birkaçı.
WMAracı, diğer webmaster araçları göz önünde bulundurulduğunda sadeliği ve bilgiye hızlı ulaşım konusunda ortaya koyduğu performans açısından birinciliği en çok hak eden araç. Standart sorgulamaların dışında Yahoo İndexi,  Google indexi, Alexa Backlink, Bing İndexi, Google İmages İndexi gibi teferruatlara da standart olarak yer veriliyor.

Whois sorgulaması yapmak için sayfanın yenilenmesine bile gerek duymadan diğer sekmeye geçebilir,  Google sıra bulucuyla Google’da hangi kelimede kaçıncı olduğunuzu öğrenebilir, sunucu tarama kısmından sitenizin içinde bulunduğu server’da başka hangi sitelerin daha barındığını görebilirsiniz.

Sitenizin detaylı bilgilerini görmek istiyorsanız Detaylı Bilgi butonuna tıklamanız yeterli. Sitenin IP adresi, daha önce WMAracı’nda kaç kez sorgulandığı, sitenizden dışarı verilen link sayısı ve toplam sayfa boyutunu görebiliyorsunuz. Teknolojinin bütün nimetlerini kullanmış olan wmaraci.com bir webmaster’ın ihtiyacı olabilecek tüm sorgulamaları basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. KelimelerBenim.com’a ait Güncel WMaracı sonuçlarının bir ekran görüntüsünü sizlerle paylaşarak yazımı bitiriyor ve sizi üyesi olduğum WMAracı webmaster forumuna bekliyorum.

blank
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

11 Yorum