Bir Bumerang’ımız eksikti!

blank
Blog Ödülleri, Altın Klavye, Altın Örümcek derken bir sene içinde yıldızları üçlemiş olmanın haklı gururuyla internette oradan oraya dolaşıp enteresan bir şeyler ararken dördüncü yıldız adayımla karşılaştım. Hürriyet‘in bağımsız blogları karşılıklı fayda sağlama ve sosyalleşme amaçlı bir araya topladığı -umarım yeterince doğru bir tanım olmuştur- Bumerang platformu bu yıl ilki düzenlenecek olan Bumerang Ödülleri için start vermiş. Bundan hiç haberim yoktu. Neyse ki geç olmadan fark ettim ve bundan da eksik kalmayarak gerekli başvuruyu yaptım.

Yarışmada beş ödül kategorisi mevcut. Bunlardan ikisi (En Bilge Forum ve En iyi Yerel Site) benim alanımın dışında idi. Kalan üç kategori de En Tarz Blog, En Çalışkan Blog ve En Sosyal Blog olmak üzere adayların seçimine sunulmuş. Objektif gözle bakıldığında Kelimeler Benim çalışkan blog olamaz. Sık ve düzenli olarak içerik girebilecek vaktim yok çünkü. Sosyal blog bir ihtimal diyebiliriz ama bunda da iddialı olamam. Çünkü blogun sosyalliği yazarının sosyalliği kadardır. Ben de pek sosyal sayılmam. Ne öldürür, ne güldürür hesabı. Nihayetinde ilk bakışta gözüme giren o karizmatik kategoriyi seçiverdim: En Tarz Blog! Oldukça havalı. Buraya da uyuyor mu ne?

Oylama 4 Kasım 2011 Cuma gününe kadar sürecekmiş, genel oylama sonucunda her kategoriden öne çıkan siteler arasından jüri üyelerinin belirleyeceği 3’er site ödül törenine katılacak ve kazananlar aynı gece açıklanacakmış. Bana şans dileyin …

Amacım ve dileğim herkes gibi tabii ki birinci olmak ya da en kötü ihtimalle dereceye girebilmek. Fakat buna sebep olan, bundan önce de benden desteğini esirgemeyen, daha doğru bir deyişle en büyük destekçim olan arkadaşlarım ve takipçilerimdir. Blog Ödülleri‘nde, hatta hiç beklemediğim halde Altın Örümcek‘te aldığım dereceler yalnızca Kelimeler Benim Blog’un değil, bu siteyi seven herkesin başarısıdır.
Gelelim klasik soruya: Ödül ne? Öncelikle benim için en büyük ödül dördüncü yıldızı sitenin sağ üst köşesine eklemektir. Diğer ödüller, Sony Tablet S, Geniş kapsamlı basın duyuruları, 1 milyon adet (wuhuu!) ücretsiz reklam gösterimi ve diğer süpriz ödüllermiş. Ayrıca orada yazmayan güzel bir ödül daha var: “23 Kasım gecesi Hilton Convention Center’da düzenlenecek görkemli ödül gecesine katılmak …”

Oyunuzu benim için üyelik gerekmeksizin ve ücretsiz olarak kullanmak isterseniz buradan buyrun:
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

10 Yorum