blank

Sizden Gelen Mektuplar

İnsan bazen farkına varmadan güzel şeyler yapabiliyor. Bundan tam 3 ay önce, nerden aklıma düştü bilmem, şu yazının son paragrafına şöyle bir not bırakmıştım:

Bu blogu takip eden biriyseniz, 3 soruluk bir anketim var, katılmanızı istiyorum. Buraya tıklayarak, sizin buraları okuduğunuzdan haberim olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ben de yazdıklarımın okunduğunu bilerek daha mutlu yazarım. Sevgi ile!

O anketteki sorular şöyleydi:

  1. Adınız nedir?
  2. Kelimeler Benim’i ne zamandır takip ediyorsunuz?
  3. Bana bir mesajınız var mı?

Anketi düzenlemek aklıma son anda gelmişti ve açıkçası çok fazla bir beklentim yoktu. Yazımın başında da söylediğim gibi, bilmeden güzel bir şey yaptığımı sonradan fark ettim. Meğer düşündüğümden çok daha fazla kişi takip ediyormuş yazdıklarımı. Mutlu oldum. Ankete bir haftada 100’den fazla katılım oldu ve bu katılımlar 13 Ocak 2017’ye kadar yavaş yavaş devam etti.

Ankete toplamda 157 kişi katılmış ve bu 157 kişinin 129’u bana bir mesaj göndermiş. Ben bu mesajlara mektup diyorum, çünkü en az bir mektup kadar içten yazılmışlar. Ankete katılan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. Gönderilen mesajların hepsini yayınlamam mümkün değil fakat aralarından seçtiğim 50 mesajı burada paylaşarak, aradan geçen bir yıldan sonra onları cevaplayacağım. O zaman, mesajlarla beraber toplam 3420 kelime sürecek olan bu yazıya başlayalım.

Daha önce bir blog takip etmişliğim yok fakat 20 ocak 2016 gece yarısı surlarında blog takip etmek adına bir araştırma yaptım nasıl oldu bu güzel bloğa ulaştım. Sayfayı bulalı 5 gün oldu ve aktif bir şekilde ziyaret ediyorum. Burada bu blogda harika bir emek var, ziyaretçilerine verdiğin değer, ilgi bunlar çok güzel birer davranış. Bilemiyorum, farklı bir duruşun, bir tarzın var sayfanda ve ben bu sayfayı çok sevdim Sezer kardeş. Umarım hep böyle devam edersin. Sağlık ve mutlulukla kal güzel insan. Duran (Yeni keşfettim)

Güzel mesajın için bir yıl sonra da olsa teşekkür ederim Duran kardeşim. Evet, blog yazmak gerçekten emek isteyen bir iş fakat verilen emeğin de güzel bir şekilde geri alındığı bir iş aynı zamanda. Sevgiler.

Kendini bozma yeter. Semih (Bir sene falan var)

Eyvallah Semih kardeş. Kendimi bozmamak için elimden geleni yapacağım :)

Merhabalar Sezer Bey. Blogunuzu yeni keşfettim. İki haftadır takip ediyorum ama çok güzel şeyler paylaşmışsınız. Blogdaki hayatınızı ilk okuduğumda asıl mesleğinizi gerçekten bayağı bir merak etmiştim ama şimdi merakım gitti diyebilirim :) Paylaşımlarınızın devamını dilerim. Ümit A. (Yeni keşfettim)

Asıl mesleğimi merak edenler, Ben Neymişim yazısını dikkatli bir şekilde okurlarsa anlayabilirler. Sanırım siz de öyle yapmışsınız. Sevgiler.

Abi 5 sene falan oldu sanırım takip ediyorum çok başarılısın, hiç boş durmuyorsun. Birçok bilmediğim şeyi öğrendim senden. Emeğine sağlık.  Alperen (Senelerdir takipteyim)

Paylaştığım şeylerden bir insan bile faydalansa bu benim için büyük mutluluk kaynağıdır Alperen, bunu duyduğuma sevindim. Nice beş senelere.

Allah yolunu açık etsin. Para kazan para. Bol bol balık ye. Eşinle herşeyi yap, ye, iç, gez, yaşa da öl. Haa şunu unuttum: Yeni keşfettim, 1 saatte anladım seni. Bir daha da gelmem buraya. Yaşa oğlum manyak mısın ne bloğu ne forumu? Serhat (Yeni keşfettim)

Ne desem bilemedim be Serhat. Parayı kazanıyoruz, balık da yiyoruz. Bunun yanında bir de blog yazsak kötü mü olur? Beni bir saatte anlamışsın hâlâ manyak mısın diye soruyorsun. Belli ki manyağım. Sevgiler :)

Sizinle ilgili çok gayriciddi düşüncelerim var benim. Onur Arslan (Yeni keşfettim)

O düşünceleri öğrenmek isterim sevgili Onur. Gayriciddi düşüncelerini yaz bana.

Öncelikle böyle güzel ve eğlenceli bir blog açtığınız için size teşekkür ediyorum. Okumayı çok seven biri olarak blog okumanın da ayrı bir yeri var benim için. Siz de keyifle okunuyorsunuz efendim :) Hep yazmanız dileğiyle. Şeyma (Yeni keşfettim)

Yazdıklarımı okumaya değer gördüğünüz için asıl ben size teşekkür ederim. Umarım dilekleriniz kabul olur :)

İstanbul depremi için önlemini al. Deprem önlemlerini anlatanları sıkılmadan oku. Ama enseyi karartma. Belki doğa bize bir sürpriz yapar ve gelecek yüzyıla kadar bizi rahat bırakmayı tercih edebilir :) Ne yazıyorsun, nasıl yazıyorsun bilmiyorum. Birazdan okuyacağım. Hay Allah, sen bu mesajı okuduklarım üzerine yazmamı umuyordun sanırım. Kusura bakma. Kelimeler Albayım (Yalnızca bir dakikadır)

Konuya direkt depremden girince bir tırsmadım değil. Bir dakika önce blogu keşfediyorsun ve hemen bu öneriyi yapıyorsun. E-Posta adresini de bırakmamışsın. Korkuttun gizemli insan. Depremde ölürsem bu adamı/kadını bulun :)

Severek takip ettiğim bloglardan birisin ama önceden blog daha aktif ve canlıydı. Eski günlerini özledik be Kelimeler Benim :) Salih (Bir sene falan var)

Eski günler geride kaldı be dostum, hayat insanın dallarını sürekli buduyor. Eskiden blog daha canlıydı çünkü ben daha canlıydım. Sonra bir şeyler oldu. Biliyorsun.

Mesaj değil de sorum var. Ev geçindirmek zor mu? İsa Y. (Senelerdir takipteyim)

Ortalama üstü bir maaş almıyorsanız Türkiye şartlarında gerçekten zor. Biz, Allah’a şükür, zor zamanlardan geçtik fakat şimdi her şey yolunda, bu yüzden benim için zor değil fakat asgari ücret alan insanların bu işi nasıl kotardığını hayal bile edemiyorum. Belki biraz şımarıklık gibi olacak fakat ben tüm ödemelerimi yaptıktan sonra hesabımda bir asgari ücretten fazla para kalıyor, yine de ay sonuna kadar yetmiyor. Bununla bir de kira vesaire ödeyen var. Bunun yanında şunu da belirtmiş olayım ki ailemden bana kalan bir para ya da ev, arsa falan yok. Bir ev almak istiyorum ama onu da ancak krediyle alıp 10 senede öderim sanırım.

Motivasyona katkı namına yazmak istedim. Takdir elbette ki güdülüyor insanı. Bir yaz vakti keşfettim sizi. Ne zamandır takip ettiğimi sormanız, bir kez daha zamanın akışkanlığını gözler önüne serdi. Geçen ayları sayıp heyhat demedim değil. Kelimelerinizi okumak oldukça keyifli. İçsel ve dışsal motivasyon kaynaklarınız tükenmesin hiç :) Emeklerinizin sonucunu daima görmeniz dileğiyle. Seda (Birkaç ay oldu)

Böyle güzel mesajlar alıp motive olmamak mümkün mü? Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Samimisin memur tıraşlı temiz abimiz :) Ati Ercan (Birkaç ay oldu)

Bir an yorumu annem yaptı sandım. O hep temiz, tıraşlı olmamı ister. Eyvallah Ercan kardeş :)

Öncelikle ben bir blog takipçisi değilim, genel kültüre katkı amaçlı internette dolaşırken bu hafta ne öğrendim kısmına denk geldim ve çok hoşuma gitti. Yaklaşık 1 seneden beridir de bu bölümün takipçisiyim. Benim fikrime göre gayet atıştırmalık çok güzel bilgiler bulup paylaşıyorsunuz, tabi konu genel kültür olunca ben kendi adıma biraz daha uzun olmasını bekliyorum ama bu bilgilerin de kolay elde edilmediğinin farkındayım. Umarım çok daha uzun soluklu bir bölüm olur ben de takip etmeye devam ederim. Baba oldunuz sanırım umarım çocuğunuz annesiyle babasıyla yaşlanır ve önce size sonra vatana hayırlı bir evlat olur. Oğuz (Bir sene falan var)

BHNÖ serisini özellikle takip eden insanlar olduğunu biliyorum, siz de onlardan birisiniz demek ki. Paylaştığım bilgilerin kolay elde edilmediği konusunda son derece haklısınız. Bazen 10 maddelik BHNÖ yazmak 5-6 saatimi alabiliyor. Bu arada 2016 yılında bu seriyi çok ihmal ettim fakat 2017 itibariyle boşluk bırakmadan yazmaya devam ediyorum. Bu arada oğlum dün 19 aylık oldu ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim, sağ olun.

Youtube’a daha çok vakit ayırabilsen iyi olurdu. Bubik (Bir sene falan var)

İlk 2 videodan sonra o işi hakkıyla yapamadığımı fark edip Zeplin projesini askıya aldım. Umarım bir gün devam ederim.

Abi valla dün gece Ekşi Sözlük’te aynı senin gibi içten sıcak kanlı bir abimizin yazılarını okurken dedim ki bir araştırayim böyle güzel bloglar var mı? Dersten kafanı kaldırmıyorsun git biraz oku öğren için açılsın dedim kendi kendime, seni buldum. Yazıların çok güzel abi severek okuyorum. Çağrı B. (Yeni keşfettim)

Ders kitapları insanı sıkıyor bir süre sonra evet ama benim yazdıklarımdan çok onları okumaya ihtiyacın var. Buradakiler daha çok eğlencelik içerik. Sevgiler.

Emeğinize sağlık, paylaştıklarınızı ilgi ve merakla takip ediyorum. Anlatımınızın akıcılığı ve günlük hayatta bolca kullandığımız ancak yazı dilinde pek de göremediğimiz kelimeleri metinlere sık sık serpiştirerek okuyucuyla samimi bir iletişim kurmanız da hoşuma gitmiyor değil, en azından ben öyle hissediyorum. Bu seriye gelecek olursak, artık her yerde karşımıza çıkan ve ilginçliğini, işe yararlığını yitirmiş sıralı bilgi yığınlarından tamamıyla farklı olarak içerisinde bir araştırmanın ve merakın yattığı, kaynakçası olan ve günlük hayatta fayda sağlayabilecek, ilgi çekici, farkındalığı arttıran orijinal bir yazı dizisi oluşturmuşsunuz. Keyifle okudum ve devamı geldiği sürece okumaya devam edeceğim. Sitenin çoğunu gözden geçirdikten sonra sizi görmemiş olsam da saygı duydum. Maddi karşılığı olmaksızın yaptığınız bu derlemeler ve paylaşımlarınız dediğim gibi gayet hoş. Ha bu arada katkısı olur mu bilmem ama şu sitenizdeki Lösev kutucuğundan bir miktar bağışta bulundum. Size olmasa da başkasına olacaktır en azından. Yazılarınızın sonu gelmemesi dileğiyle, takipteyim. Burak (Birkaç ay oldu)

BHNÖ serisinin “Bunları biliyor muydunuz?” tadında boş bir seri olmadığını anlayan birilerinin olması beni gerçekten mutlu ediyor. Blog yazmaya maddi bir beklenti ile başlamadım fakat sonradan maddi kazanç elde etmeye başladım. Lösev’e bağış yaptığınız için kendi adıma teşekkür ederim.

Her şey bir Starbucks araştırmasıyla başlamıştı.Hiç gitmedim bu lüks mekana. Herkes check-in yapıyordu, ya dedim bir bakayım ne içiyor bu insanlar? Sizin o muhteşem blogunuza rastladım. Bu kadar güzel anlatılamazdı bir mekan. Vay be dedim adamlar harbiden çığır açmış kahvede. Neyse o gün 3 arkadaşıma bahsettim Kelimeler Benim’den :) Onlar da nasiplensin dedim. Klavyenize sağlık. Twitter’dan da takipteyim. Esra (Yeni keşfettim)

Starbucks yazısını yüzbinlerce kişi okudu ama kimse bu kadar güzel yorum yapmamıştı. O sizin muhteşemliğiniz efendim, sevgiler :)

Güncel tut, okuyoz biz ya! İshak (Yeni keşfettim)

Sen yetkili bir abiye benziyorsun.

Sizi uzun süredir takip ediyorum, herhalde bir blog ödül sonuçlarından haberdar olmuştum tam hatırlamıyorum. Meraklarımız, ilgi alanlarımız hatta hayat hikayenizi okuyunca büyüme ve öğrenim durumlarımızda birbirine hayli benzer, bundan ötürü sizi severek takip ediyorum, hatta ne zamandır böyle bir mesaj yazmayı düşünüyordum bu anket de sebep oldu. Sizinle iyi arkadaş olabileceğimizi düşünüyorum. Abdulkadir (Senelerdir takip ediyorum)

Öyle deyince merak ettim şimdi. Bence de arkadaş olmalıyız Abdulkadir, yaz bana.

Selam Nazlı ben :) Kişisel gelişim kitabı ararken sayfanıza denk geldim ve çok beğendim, bundan sonra ben de sizinleyim :) Başarılar! Nazlı (Yeni keşfettim)

Aşk olsun Nazlı! Kişisel gelişim kitaplarında yazanlar kadar boş şeyler mi yazıyorum yani ben? :) Bizimle kal, teşekkürler.

Ben yurt dışından sizi severek takip ediyorum . Bayağıdır sitenize bakmıyordum, geçenlerde tekrar buldum ve okumadıklarımı okudum. Bilgiye önem vermeniz ve bizimle paylaşmanız çok güzel. Okuduğunuz kitaplar ve takip ettiğiniz blog/web siteleri hakkında paylaşım yapar mısınız? Nuveyla (Bir sene falan var)

Hakkında paylaşım yapacak kadar çok kitap okuyan biri değilim maalesef, en son Elif Şafak – Aşk kitabı için bir yazı yazmıştım fakat takip ettiğim bloglar ile ilgili bir paylaşım yapabilirim, güzel fikir! Sevgiler.

Aslında biraz kıskanıyorum sizi tabi kötü hislerle değil gerek yazdıklarınız ve yazım tarzınız olsun gerek tasarımınız olsun tam da benim oluşturmak istediğim blog. Fakat kelimeleri sizin gibi kullanamıyor  sizin kadar net ifade edemiyorum kendimi. Başarılarınızın devamını diler, blog hayatınıza uzun yıllar devam etmenizi temenni ederim. Nurhak G. (Bir sene falan var)

Hiç denemediyseniz öyle gelmesi normal. Yazmaya başlayınca bir şekilde devam ediyorsunuz. Ben yazmak ile ilgili özel bir yeteneğim olduğunu düşünmüyorum. Sadece oturup yazmaya çalışıyorum hepsi bu. Güzel dilekleriniz için teşekkürler.

Merhaba, kim olduğunu henüz bilmesem de yaklaşık 2 saat kadar önce blogunla karşılaştım ve uzun süredir takipte olmayı isteyeceğim içeriklerden oluşması cumartesi günümü keyiflendirdi, teşekkürler sana :) Aleyna (Yeni keşfettim)

Haftasonunuzun keyifli geçmesinde bir katkım olduysa ne mutlu bana! Her cumartesi beklerim :)

Kişisel blog kariyerimi düzene oturtalı henüz uzun bir süre olmadığı için feyz aldığım, yazıları severek okuduğum bir blog Kelimeler Benim. Yılların tecrübesinden bir şekilde yararlanmaya çalışıyorum. Unutmadan, eğer yolunuz düşerse beklerim: Grizmoo Blog :) Engin S. (Birkaç ay oldu)

An itibariyle Google’a Grizmoo yazıp üzüldüm. Üzerinden bir sene geçmeden blogunuzu kapatmışsınız. Umarım iyisinizdir.

Merhabalar. Gecenin bir yarısı o kadar kişisel blogun içinde sıkıcı olmayan tek blog sizinkiydi sanırım. Yazılarınızda samimi bir dil kullanmanız çok iyi olmuş. Ayrıca genel kültür bölümüne bayıldım. Tebrik ederim :) Elif (Yeni keşfettim)

Gülümsedim :) Yazılarımı konuşur gibi yazmaya fakat bunu yaparken dil kurallarına uymaya dikkat ediyorum. Sanırım sizin gibi insanlar bunu seviyor. Sevgiler o zaman.

BHNÖ serisinin tamamını ve bazı eski – yeni yazılarınızı okudum. Üslubunuzu çok beğendim. Hazır böyle bi anket hazırlamışsız ve bir mesajınız var mı diye sormuşsunuz, ben de boş geçmek istemedim açıkcası :) Bu arada dakika.org çok ilgimi çekti. Aranıza katılma hususunda ne kadar talep var bilmiyorum ama yakında tarafımdan bi mail alacağınızı umarım. Umuyorum çünkü ilk blog tecrübem olacağından tereddütlerim var. Bulunduğum coğrafya ve ortamım (Türkmenistan / Qarabogaz / Bekdash) yazınsal açıdan bir şeyler üretmeye çok müsait diye düşünüyorum. Bakalım artık hayırlısı. Üslubumu haddinden fazla laubali bulduysanız özür dilerim. Ama siz de bir parça bunun müsebbibisiniz bence. Tekrar teşekkür ederim paylaştıklarınız ve emeğiniz için. Saygılarımla. Bilal (Yeni keşfettim)

Bu ne laubalilik Bilal Efendi! Heheh olur mu öyle şey canım? Laubali olalım, sevelim, sevilelim. Bu arada sizden hala bir mail gelmedi. Yoksa dakika.org’da yazmaktan vazgeçtiniz mi?

Okuduğumu bil diye doldurdum, ayrıca çok şekersin. İftar K. (Yeni keşfettim)

İftar ne güzel isim öyle ya. Dur tahmin ediyim: İftar saatinde doğdun di mi? Sen de şekersin, teşekkürler.

Moruk biraz reklam yapsana. Ekşi de olmasa tanışamayacaktık. Hörmetler. Hüseyin T. (Yeni keşfettim)

Moruk reklama ihtiyacım yok be. Biz bize iyiyiz böyle. Arayan buluyor zaten. Hörmetler bizden.

Madem php öğreniyordun, yapaydın bir form, PHP ile kendin kodlayaydın. Google formlar da neymiş :) Emrah C. (Yeni keşfettim)

Yapılmışı varken ne gerek var efendim? Google Efendi’den daha güzel form yazacak değiliz ya? Tabii siz de haklısınız.

Adım Adnan Şenses. Ailem dalga geçmek amaçlı mı koymuş bilmem, soyadımız Şenses’miş biz de Adnan koyalım Adnan Şenses olsun demişler :D Adnan Şenses (Yeni keşfettim)

Adnan kardeş ne desem bilemedim. Konu buraya nerden geldi?

Selamlar, Yazılarınız ilgi çekici ve sürükleyici. Bazen eşime bu hafta ne öğrendim köşenizden kesitler okuyorum, nereden buluyorsun bu ilginç şeyleri diyor. Teşekkürler, saygılar. Serdar Ç. (Bir sene falan var)

Güzel yorumunuz için teşekkürler. Yenge hanıma selamlar.

Blogu az önce keşfettim. Yeni dürbün başlığınızla. Ekşi Sözlük’teki paylaşımı ben de incelemiştim, o yönden ilgimi çekti. Ama anladığım kadarıyla hobinizin devamlılığına çok da fazla zaman bulamamışsınız. Her neyse, bu hafta ne öğrendim’leri şu an baştan sona okumaya başlıyorum. Tarihlere bakmadım henüz blogunuz güncel mi bilemiyorum formu görünce teşekkür edesim geldi ama bana hitap ettiği kesin. Devamını dilerim. Sevgiler. Emel K. (Yeni keşfettim)

Aslına bakarsanız dürbünden sonra teleskop da aldım fakat bulunduğum lokasyon itibariyle teleskopu bir defa olsun dışarı çıkartamadım. O yüzden tahmininizde haklısınız. Blogu her daim güncel tutmaya çalışıyorum. Sevgiler.

En iyi blogları araştırırken buldum seni. Maksat blog açmak, ne bileyim işte bir şeyler yazmak, karalamak, çizmek için bilgi edineyim dedim. Nasıl başarılı oluyorlar, nasıl site temaları kullanıyorlar falan. Bu siteye girdiğimde o yazıdan o yazıya geçip durdum. Sonra anladım ki başarı kelimelerdeymiş meğerse. Saate (05) takılmasa gözüm herhalde tüm içerikleri okuyabilirdim. Teşekkürler bana kattıkların için. Kadir K. (Yeni keşfettim)

Anladım ki başarı kelimelerdeymiş yorumu çok ince, teşekkür ederim. Blogumda sabahlamışsınız, mutlu olmadım desem yalan olur. Sevgiler.

İlk okuduğum yazınızdı. (Bu Hafta Ne Öğrendim #20) Birden gereksiz bir sürü bilgi edinmiş gibi hissetsem de Milyoner filmindeki gibi bir gün işime yarayacağını da hissettim. (Bu filmden sonra her yeni bilgiye bu gözle bakıyorum ama bir günde kaç ton dışkı ürettiğimiz işime yaramaz herhalde.) Diğer yazılarınıza da göz atmayı düşünüyorum. Bye. Pudge (Yeni keşfettim)

İnsan beyni 3.000 terabaytlık kapasiteye sahipmiş. O yüzden günde kaç ton dışkı üretildiği bilgisini bile bir kenara koymakta fayda var. Koskoca denize bir kum tanesi fazla girse sorun olur mu? Ondan sonra vay efendim 64 bin liralık soruda takıldım. Kib. Bye.

Kelimelerinin cümelelere dökülmesi nasıl anlatılır Nefis! Seni okumak çok güzel. Nilay A. (Yeni keşfettim)

Beni şımartıyorsunuz :)

Ekşide gördüm, tasarımı beğendiğim için biraz dolandım falan sonra baktım gerçekten güzel şeyler varmış. “Bu hafta ne öğrendim serisi” internet ekipler amiri Serdar Bey’in dunyahalleri.com’daki haftanın özeti serisine benziyor. Sizinki daha eğlenceli ama Serdar Bey’inki de oldukça kapsamlı. Bunları niye yazdım onu da bilmiyorum. Tasarım ve içerik olarak böylesine harika bir blog görmek çok güzel. Emekleriniz için teşekkürler. Yer imlerine ekledim. Bu arada sevdiğiniz bloglar varsa önerilere açığım. he bu arada yazılarınızı ve araştırmacı ruhunuzu, Barış Özcan’a benzetiyorum. Onu da severek takip ederim Youtube üzerinden. Morty (Yeni keşfettim)

Baştan pek alıcı gözle bakmayıp sonradan sevmeniz hoşuma gitti. Serdar Kuzuloğlu ve Barış Özcan’la kıyaslanacak kadar dolu bir adam değilim fakat yine de teşekkür ederim. Kendilerini ben de severek takip ediyorum. Sevgiler.

Renkli bir blog ve argo olmasa tavsiye edilecek türden. Faydalı bilgiler var. “Size teşekkür edebilmem için e-posta adresinizi yazabilirsiniz. Kesin ederim demiyorum bak. İçimden gelmesi lazım :)” Buraya takıldım biraz, içten olmuş :) Fatma (Yeni keşfettim)

Hoppala paşam, Malkara Keşan. Neresi argo ya hu? Blogda argo kullanmamak için elimden gelen özeni gösteriyorum aslında. Bilemedim. Onun dışında, evet, içimden gelmesi lazım, mesajı almışsınız :)

Blogunuzu keşfetmem hiç iyi olmadı, zira şirketteki işlerimi aksettirme noktasına getirdi. Kendimi blogunuzu kurcalamaktan ve okumaktan alamıyorum. Kitap çekilişi fikri harika olmuş. Başarılarınızın ve yazılarınızın devamını dilerim, kaleminize sağlık. Merve (Yeni keşfettim)

Böyle yorumlar okuyunca ben o kadar çok yazı yazdım mı ya diye düşünüyorum. Tabii mutlu da oluyorum. Umarım işinizde daha başarılı olursunuz. Patrona selamlar :)

Bir hemşire olarak ilk defa nöbet çıkışı bir bloğa dalmış ve 2 saatlik uyku zamanımı okumaya ayırmışım . Üslubunuz çok iyi . Başarılar. Merve Ö. (Yeni keşfettim)

Sizin de üslubunuz çok iyi. Teşekkürler hemşire hanım :)

Bayağı yeniyim hatta max yarım saatlik bi geçmişimiz var diyelim. Aklımda sizin cevaplayabileceğinize inandığım sorular var mail adresime dönüş yaparsanız mutlu olurum, teşekkürler. Enes (Yeni keşfettim)

Yukarıdaki iletişim formunu kullansaydınız çoktan muhabbet etmiştik. Dört ay geçmiş aradan. Bu yazıyı tamamladığımda toplu bir mail göndereceğim zaten, unutmadıysanız sorabilirsiniz oradan.

Hayatınızı anlattığınız yazıyla tanıdım blog sitenizi. Şunu da okuyayım, bunu da okuyayım derken neredeyse hepsini okudum yazılarınızın. Bundan sonra da takip etmeye çalışacağım sizi. Bana kattığınız bilgiler için teşekkür ederim. Ailenizle birlikte güzel bir ömür geçirmeniz dileğiyle. Kendinize iyi bakın :) Özlem A. (Yeni keşfettim)

Okumaya değer gördüğünüz için ben teşekkür ederim. Umarım bundan sonraki yazılarımı da okursunuz. Sevgiler.

En fazla 1 saat once bilgisayarı açtım ve yapacak bir şey bulamamam sonucu Google’a En Güzel Bloglar yazdım, bir blogun yaptığı listede sizin blogunuzun adını gördüm ve bir girip bakayım neler var dedim. İyi ki demişim, gerçekten çok sevdim. Bu Hafta Ne Öğrendim’ler favorim oldu ama Genel Kültür ve Araştırma kısımlarını da severek okudum. Yazım tarzınız gayet samimi ve akıcı. Ne kadar uzun olsa da hiç sıkmıyor. Bu anketi bitirdikten sonra da okumaya devam edicem :) Sena (Yeni keşfettim)

Canı sıkılan bir insanın benim yazdıklarımı okuduğunu bilmek harika bir duygu. Çünkü video çekmiyorum ve canı sıkılan bir insana yazdıklarını okutabilmek oldukça zordur. Motive edici yorumunuz için teşekkür ederim. Hangi listede blogumu gördüğünüzü de bilmiyorum ama o listeyi hazırlayan arkadaş da sağ olsun.

Ya ben Starbucks için (adını bile doğru yazdığımdan emin değilim neyse) araştırırken böyle bir yazı farkettim, bana çok sıradan, bir o kadar da samimi, mütevazı geldi çok hoşuma gitti derken bir sürü yazınızın olduğunu öğrendim. En son da bir form doldurmamızı istemiştiniz galiba bilmem ne için. Neyse kendimi bunları yazarken buldum. Sizi seviyorum sağlıcakla kalın cidden :) Birsen (Yeni keşfettim)

Merhaba Birsen. Sturbucks yazmışsınız, evet ama ben düzelttim :) Yazıyı güzel tarif etmişsiniz: Sıradan ama samimi. Ayrıca tanımadığınız birine onu sevdiğinizi söylemeniz de çok hoş. Ben de sizi seviyorum.

Merhaba. Ben sadece tanışmak istedim :) Ben çaylak blogger bile sayılmam, olsa olsa cenin blog sahibiyim, belki bir gün sizinki gibi, elleri ayakları belirmiş, düşünen ve konuşan bir blog olur. Kafada bir milyon iş olunca organize etmek çok zor oluyor ama sizi görünce içimde bir umut belirdi, yüzlerce farklı fikir, bilgi, proje gayet güzel organize edilmiş, edilebiliyormuş. Hoşçakalın. Fatma Gül (Bir sene falan var)

Merhaba. Cenin benzetmesi enteresan. Umarım tasvir ettiğiniz gibi bir bloga sahip olursunuz bir gün. Kafadaki bir milyon iş blog yazmaya engel değil. Yarın sabah iş var, şu anda saat 01:11 ve bu yazının bitmesine en iyi ihtimalle yarım saat var ama ben blog yazıyorum. Çünkü bunu da bir iş, meslek olarak görüyorum. Öyle yapmak lazım. Bu arada, ilgilenmem gereken de onlarca iş var. Olur, hepsi hallolur. Sevgiler.

Bloğu yeni keşfettim, bu zamana kadar nerdeydim bilmiyorum. Yolumuz yeni kesişti. Her gün buralarda olacağım. Öptüm, okkibbye :P (Bu Hafta Ne Öğrendim konularının sağlamasını Google’dan yapıyorum. Takdir edersin ki hemen sana güvenmem mümkün değil) Özge Y. (Yeni keşfettim)

Hoş geldin Özge. Yalnız, beni kırdın. Ne demek Google’dan sağlamasını yapıyorum? Ne demek hemen sana güvenmem mümkün değil? Sanki evlenme teklif ettim. Kaldı ki evliyim de. Her şey karışık. Bu arada Google bile burdan alıyor gel vatandaş! :)

Kafanı sevdim. Okudukça daha da sevdim. Bu hafta tesadüfen karşıma çıktı. İyiki de çıktı. Sevgiler Güney Afrika’dan. Gamze (Yeni keşfettim)

Bizden de Güney Afrika’ya selamlar. Tesadüfler güzeldir. Her zaman okunmak dileğiyle.

Blogunuz çok iyi tutuyorsunuz. Gerçekten çok teşekkür ederim. Gerek yararlı bilgiler gerekse komik üslubunuz takibimdeki tek sebeptir. Kesinlikle yazmaya devam etmelisiniz. Biz takip etmekten çok mutluyuz. Kolay gelsin. Mehmet (Yeni keşfettim)

Üslubum komik mi gerçekten? Eskiden komiktim evet ama faydasını göremeyince bıraktım. Yani öyle sanıyordum, demek ki tam bırakamamışım. Yazmaya devam edeceğim inşallah. Sevgiler :)

Abi “bugün ne öğrendim” okumaktan, kapı çalacak gına gelecek. Biraz bilimsel yazılar bekliyorum. Uzay, uzaylılar, marsta su var mı falan. Araştır biraz. Merve Nur İ. (Kurulduğundan beri)

Pazartesi NASA’ya gidip konuyla ilgili ufak çaplı bir araştırma yapacağım.

Mesajım ya da adım görünmesin diyen varsa bana mesaj atması yeterlidir, gerekli düzenlemeyi hemen yaparım. Ayrıca, aynen bu şekilde mesaj yazan fakat bu sayfada cevaplama fırsatı bulamadığım;

Hakan, Ayşegül, Sinan, Mehmet Ertürk, Hakan, Buket, Engin, Seyfettin, Şeyma, Nesrin, Berk, Müge, Muhammed, Alp, Mustafa, Melis, Ali, Yusuf, Murat, Ayşe, Tuba, İbo, Anonim, Ahmet, Mine, Ömür, Melih, Furkan, Ege, Ahmet, Barış, Pınar, Yusuf, Ali, Muzaffer, Batuhan, Ayten, Murat, Ekin, Ilknur, Ümit, Mehmet Ergün, Fatih, Hacı, Feyza, Su, Ubeydullah, Kardelen, Hakan, Abide, Oğuz, Emrah, Çağrı Mustafa, Reyhan, Özge, Emrullah, Merve, Şimal, Belma, Abdullah, İzzet, Şükriye, Adem, Muhammet, Ebru, Didem, Ceylan, Tevfik, Aslı ve Ramiz;

Çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

 

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

9 Yorum