blank

Araç Kredisi Kullanmaktan Korkmayın

Araç satın almak için mutlaka bütçenizin hazır olması gerekmiyor. Yeni bir araç satın almak istiyorsanız  taşıt kredisi seçeneklerinden faydalanabilir ve böylelikle araç sahibi olma hayalinizi ertelemeden gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Artık araç kredisi kullanmak isteyenleri çok daha fazla sayıda seçenek bekliyor. Herkesin kendi gelir durumuna ve bütçesine uygun olan taşıt kredisi seçeneklerini değerlendirmesi ve böylelikle geri ödemesini de zorlanmadan yapması mümkün olabiliyor.

Cazip geri ödeme planı sunan araç kredisine göz atmak isteyenler ise tercihini genellikle TEB Cetelem internet sitesine tıklamaktan yana kullanıyor. Çünkü pek çok farklı taşıt kredisi seçeneği sunan ve böylelikle herkesin kendi gelirine uygun bir araç kredisini tercih etmesine olanak tanıyan TEB Cetelem, klasik taşıt kredisinden faydalanma şansı da sunuyor. Bununla birlikte ara ödemeli kredi ya da balon ödemeli kredi gibi farklı seçenekler de mevcut.

Ara ödemeli kredi seçeneğinden faydalananlar eşit tutarlar halinde ödenen aylık taksitlerin yanı sıra ara ödeme de yapabiliyor. Balon ödemeli kredi ise toplam kredi tutarının belirli bir yüzdesinin son taksit olarak ödenmesine ve aylık taksitlerin daha düşük olmasına olanak sağlar. Anapara ertelemeli kredi 6 ay boyunca sadece KKDF, BSMV ve faizin ödendiği bir  taşıt kredisi seçeneği olarak tercih edilebiliyor. Dönem periyodlu toplu ödemeli taşıt kredisi de TEB Cetelem tarafından sunulan bir diğer araç kredisi seçeneği. Başvurduğunuz kredinin geri ödemesini kendi gelir durumunuza göre ayarlamanızı sağlıyor ve üç ayda bir ödeme yapmanıza olarak tanıyor. Sitede yer alan diğer taşıt kredisi seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz.

Kredi Hesaplama Araçlarını Kullanın!

Şayet kredi hesaplama işlemlerini yapmakta zorlanırsanız sitede yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Böylelikle vade seçeneklerine göre kullanmak istediğiniz kredi miktarının geri ödemesini,  aylık taksit tutarlarını ve merak ettiğiniz daha pek çok hesaplama işleminin sonucunu görebilirsiniz. Araç kredisi hesaplama aracını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.  Herhangi bir prosedür yerine getirmenizi ya da herhangi bir platforma üye olmanıza gerek olmuyor. Site üzerinden taşıt kredisi seçeneklerini ve hesaplama aracını gözden geçirebilir, dilerseniz taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Artık hayal ettiğiniz aracı satın almak için bütçenizi zorlamanıza hiç gerek kalmadı!

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?