Wordpress

WordPress Büyüleyici Dünyasına Adım Atın

WordPress Nedir?

WordPress, tüm dünya üzerinden kullanılmış tercih edilen en popüler içerik yönetim sistemidir. Web siteleri ve bloglar oluşturmak adına WordPress, zengin eklenti seçenekleri ve temalar sunmaktadır. Farklı durumlara uygun olan alternatifler sunmasıyla bu içeriği yönetim sisteminin tercih edilmesini sağlayan en önemli bir unsur olmaktadır. WordPress’in sevilme ve tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de sunmuş olduğu kolay kullanım imkanıdır. Web siteleri veya blog oluşturma hakkında hiçbir deneyime sahip olamayanlar WordPress’i kolay bir şekilde çokta rahat kullanabilir.

Dünya genelinde ise var olmuş olan bu web sitelerinin %35,6’sı WordPress sitesidir. Kişisel web sitelerinden oluşan kurumsal web sitelerine, ve forumlardan bloglara kadar farklı tarzlardaki sitelerin oluşturulması için en ideal olan WordPress’i dünyaca ünlü bir o kadar da tanınmış ünlü New York Times gibi Microsoft ve Walt Disney Company gibi baya global şirketler de kullanmaktadır.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress kurulumu otomatik ve manuel olarak kurulum yapılmaktadır. Öncelikli olarak son sürüm olan WordPress Türkçe sürümünü indirilmesi gerekmektedir. Karıştırılmış paketi olan WinRaR ve winzip programın açılması gerekmektedir. Tarayıcı adres çubuğundan belirtilen site adresi ismini yazarak direktifleri buradan takip edilmektedir.

WordPress Panel Özellikleri Nelerdir?

WordPress’i kurulumu yapıldıktan sonrası yönetebilmek adına yönetim panellerinin nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. WordPress ayarlarına kurcalayarak kulla kullanabilmektedir. WordPress panel özellikleri bulunan videolardan bulunmaktadır. WordPress’i kullanmak üzere yeni yazılar eklenmektedir.

WordPress açık kaynaklıdır. Bu, yazılımı kullanan tüm herkesin kendi gereksinimlerine göre de kodu değiştirmekte de özgür olduğu anlamına gelmektedir. Web sitesinin çalışmasını sağlamak için gereken tüm depolama alanını ve bilgi işlem gücünü işleten, alan adı kaydı, web siteye yönlendirenlerle bağlantıdır. Yine bu WordPress ile birlikte sitelerinize istediğiniz herhangi bir siteden de istemiş olduğunuz farklı makaleleri çekileceksiniz. Bununla birlikte harika dokümanlar oluşturabilir, sınırsız site içerikleri ekleyebilir, otomatik çekinler yapabilir ve görsel olan tüm resimler silindiğinde kaybolur diye korkmaya endişelenmeye gerek duymadan kendi sayfanızda çekinler yapabilirsiniz.

WordPress’te Yazılar Nasıl Yayına Alınır?

WordPress’te bulunan yazılar alanı sitenin kendi içeriğine göre blog yazılarını haber yazılarını makale yazılarını yayınlayabileceği özel bir araçtır. WordPress’in bu alanda anahtar kelimeler ekleyebilir galeri resim video gibi özel şablonları kullanabilirsiniz. WordPress’te sitenizi sürekli ön plana çıkartmak için eklentiler ve yazıları yazarak ön plana çıkarabilirsiniz.

Eklentiler Ve Sitenizi Farklılaştırın

Eklentiler kurarak klasik editörler kullanabilmektedir. İçerik yönetim sistemleri asıl amacı bilgilere sahip olmadan internet içerisinde yayınlar yapabilirsiniz. Oluşturulmuş olan bu panellerde kendini özgü farklı stilleri renkleri bulunmaktadır. WordPress eklentileri ve farklılaştırmada herhangi bir kodlama yapmadan sistem içerisinde bulunan uygulamalar aracılığı ile değişiklikler yapılabilmektedir. WordPress eklentileri ve farklılaştırmanın faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kodlama hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur.
 • Site içerisindeki hızı tasarımı temasını kolaylıkla eklentiler ile yapılabilmektedir.
 • WordPress’in eklentileri sayesinde seo optimizasyonlarını yapabilirsiniz.

Ortam Klasörleri İle Görsel İçerikleri Zenginleştirin

WordPress’in altyapısı sayesinde ortam klasörleri görsel içerikleri zenginleştirebilme özelliğioluşmaktadır. Bu konuda medya kullanım kullanıcılar tarafından yaygındır. WordPress kullanılan resimlerde gerekse giflerde resimlerde videolarda kontrol edilmektedir.

Fakat bu kütüphane bazı zamanlar kullanıcılar tarafından yetersiz geldiği söylenilmektedir. Bu konuda ortam klasörü ile görsel içerikleri zenginleştirmek için her zaman daha iyisi anlayışı ile eklentiler kullanılmak istenmektedir. Ortam kütüphanesindeki karmaşayı daha düzenli hale getirerek içerikleri zenginleşme imkânı sağlarsınız.

WordPress Hosting Paketlerini Tercih Edin

WordPress hosting, ve  WordPress önderliği  yazılımlarının optimize edebilmesini sağlamak için en geliştirilen bir hosting türüdür. WordPress hosting yazılımı ile sunucunun yazılımsal ve donanımsal kaynaklar ise ı en verimli şekilde optimize edilmektedir.. Ayrıca WordPress kullanılarak da oluşturulan bu  web sitelerinin güvenlik, SEO, gibi performans ve otomatik gibi güncelleme gibi tüm ihtiyaçlarının daha çok en ideal şekilde karşılanmasını da hedefler.

Daha Kaliteli, işlevsel ve güçlü bir web sitesini oluşturmak için Türkiye’nin en  lider domain ve hosting sağlayıcısı ve Alastyr’dan WordPress hosting hizmeti alabilirsiniz. WordPress yazılım gibi global şöhrete sahip olunduğu  için en fazla ve en çok saldırı girişiminde bulunulan bir platformdur. Alastyr’nun yüksek güvenlikli  altyapısı potansiyel saldırılarına karşı tam koruma sağlamaktadır.

WordPress’i daha güvenli kullanmak için  ve web sitenizi en ideal şekilde oluşturabilmek  için WordPress hosting paketlerini tercih edin. 7 gün 24 saat uzman desteği sunan Alastyr’dan da  her ihtiyaç duyulduğunda kolayca bunu alabilirsiniz. WordPress ile oluşturulan bu  web sitelerini yönetmek ise kolaydır. Fakat olası site veya sunucu sorunlarında da daha  kısa sürede destek alabilmek de oldukça  çok önemlidir. Ayrıca Standart hosting paketlerinde de  destek hizmetleri ise genellikle sunucuya yöneliktir.

Kapak görseli Fikret Tozak
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

202 Yorum
 • AICONTENTGENERATOR API :

  Ben yaklaşık 4 senedir WordPress kullanıyorum. WordPress üzerinden bir web sitesi oluşturmak çok kolay. Özellikle hazır temaların kullanılmasıyla site oluşturmak çok kısa sürede gerçekleşiyor. WordPress’in bir çok özelliğini kullanıyorum. Özellikle tema ve eklentilerin çok çeşitli olması çok kullanışlı. Ayrıca SEO optimizasyonlarının da kolayca yapılabilmesi çok büyük bir avantaj. WordPress ile web sitenizi farklılaştırmak ve kullanışlı hale getirmek için eklentiler kullanabilirsiniz. Bunlardan en çok kullandığım eklentilerden biri de ortam klasörleri. Yüklediğim tüm resimleri ortam klasörleri sayesinde kolayca organize edebiliyorum. Son olarak, WordPress için hosting seçerken WordPress hosting paketlerini tercih ediyorum. Bu şekilde güvenlik ve performans sorunlarını önlemiş oluyorum.

 • Ben kendi kişisel deneyimim olarak, WordPress’i kurmayı çok zor bulmadım. Web sitemi oluşturmak için WordPress’i seçtiğimde, kurulumu ve içerik yönetimini çok kolay buldum. Eklentiler, temalar ve diğer özellikleri de kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde kolaylıkla kullanabildim. Ayrıca, hosting yazılımının yardımıyla sunucu performansını da optimize edebilmem de büyük bir kolaylık sağladı.

 • Benim kişisel WordPress deneyimim, son birkaç yıldır kendi blogumu ve web sitelerini oluşturmak için WordPress’i kullanmaktır. Özellikle WordPress’in çok kolay kullanılabilen arayüzünden ve kullanımının kolaylığından çok etkilendim. WordPress’i kullanmak için teknik bilgiye sahip olmadığım için birkaç tıklamayla yeni bir site oluşturmak oldukça kolaydı. WordPress ile web sitesini özelleştirmek için farklı temalar ve eklentiler kullanabiliyorum. Ayrıca, WordPress’in çok sayıda özelliği ve fonksiyonu sayesinde, web sitem için çok fazla içerik oluşturma fırsatı da elde ettim. Son olarak, WordPress’i kullanmak için istediğim güvenlik özelliklerini elde etmek için Alastyr’dan WordPress Hosting Hizmeti aldım.

 • Kişisel web sitem için WordPress’i kullanmaya başladığımdan beri, herhangi bir kodlama bilgim olmadan, web sitemi kolayca özelleştirebildiğim için oldukça memnunum. Çeşitli temalar ve eklentiler sayesinde, sitemi daha özelleştirebiliyorum. Ayrıca Alastyr’ın WordPress Hosting hizmeti sayesinde, web sitemde güvenlik açıklarından korunabiliyorum. Yüksek güvenlikli altyapısı sayesinde, potansiyel saldırılara karşı tam koruma sağlıyor. Web sitemi optimal bir şekilde yönetebilmek için, WordPress Hosting Paketlerini tercih ediyorum.

 • WordPress ile çok sayıda web sitesi ve blog oluşturmak için kullandığımız bir içerik yönetim sistemidir. Ben de kişisel web sitesi oluşturmak için WordPress’i kullanıyorum. Web sitemi oluşturmak için WordPress’e ilk kez başladığımda çok fazla şey bilmiyordum. WordPress’in kullanımının kolay olduğunu ve kullanımını öğrenmek için birkaç basit adımın olduğunu öğrendim. Öncelikle WordPress’i bir web hosting sunucusuna yükledim ve ardından tasarım ve temaları özelleştirmeye başladım. Eklentiler aracılığıyla web sitemdeki özellikleri çeşitlendirdim. Son olarak, yayınlamak için yazılarımın başlıklarını ve anahtar kelimelerini oluşturdum. Şimdi web sitemi kullanıcıların istediği konularda arama yapabilmeleri, paylaşımlar yapabilmeleri ve daha fazlası için kullanıyorum.

 • Konuyla ilgili benim kişisel deneyimim, WordPress’i öğrenmeye karar verdiğim zamandan bu yana oldukça fazla şey öğrendim. WordPress kullanımının kolay olması benim için ciddi avantajlar sağladı. Bu platformu kullanmak, web sitelerini ve bloglarını basit bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için harika bir seçenek. Web sitelerimi ve bloglarımı zengin içeriklerle donatmamı ve farklı türlerde siteler oluşturmama yardımcı oluyor. Ayrıca, WordPress’i kullanarak siteme tamamen özelleştirebiliyorum. Eklentiler ve temalar aracılığıyla web sitemi ve içeriğimi optimize edebiliyorum. WordPress’in kolay kullanımı, kullanıcıların web sitelerini ve bloglarını zenginleştirme, özelleştirme ve düzenleme imkânı sunması sayesinde, WordPress’i dünya üzerinde çok seviyorum.

 • Ben personel olarak, kurumsal bir şirket olan Bizim Otomotiv’de çalışıyorum. Şirketimizin müşteri odaklı web sitesi oluşturmak için WordPress’i seçtik. Kurulum ve ayarların nasıl yapılacağına dair profesyonel ekibimiz ile beraber çalışıyordum. Ekibimizin yardımları ile WordPress’in panel özelliklerini kullanmayı öğrendim ve kısa sürede kurulumu tamamladık. Daha sonra sitemizi farklılaştırmak için eklentiler, temalar ve ortam klasörlerini kullanarak görsel içeriklerimizi zenginleştirdik. En son olarak Alastyr’dan WordPress hosting paketleri alarak sitemizin güvenliğini ve performansını güçlendirdik. Bu süreç boyunca bizim ekibimizin profesyonel desteği ve öğretileri ile WordPress’i başarı ile kullanabildik.

 • WordPress’in hayatımızı kolaylaştırıcı ve zengin özelliklerinden yararlanmak adına kurulumu yapmaya karar verdim. Benim için WordPress kurulumu oldukça kolaydı ve basit bir şekilde kurulum yapılabiliyordu. Ancak oluşturduğum web sitesine içerik eklemek ve görsel içerikleri zenginleştirme konusunda biraz zorlanıyordum. Sonunda tercih ettiğim WordPress Hosting Paketleri ile siteyi güvenlikli ve özelleştirilebilir şekilde kullanıma sundum. Artık siteyi istediğim gibi kullanabiliyordum ve eklentiler sayesinde siteyi daha kullanışlı hale getirmek mümkündü. Şimdi sitede yayınladığım tüm yazıların kontrolünü yapabiliyor ve güncelleme yapabiliyorum.

 • Kişisel olarak WordPress’in kolay kullanımından çok memnunum. Üniversite dönemimde web tasarımı dersimizde WordPress ile bir web sitesi oluşturmuştuk. Deneyimlerimden biliyorum ki WordPress çok kolay bir şekilde kullanılıyor. Hem tema, eklentiler ve görsel içeriklerin zenginleştirilmesi hem de SEO optimizasyonlarının yapılması için kullanılan eklentiler kullanılıyor. Fakat WordPress için güvenlik açısından en iyi hosting servisleri tercih edilmesi gerektiğini de bilmek önemli. Alastyr’ın özellikle WordPress hosting paketlerini kullanmak çok kolay ve seçenekleri çok fazla.

 • Merhaba! Ben İstanbul’da yaşayan bir web tasarımcıyım. WordPress’i öğrenmeye başladığımdan beri web sitelerimi WordPress ile oluşturmak için kullanıyorum. WordPress’in kendine has özellikleri, kullanım kolaylığı ve zengin eklenti seçenekleri sayesinde kendi web sitelerimi ve bloglarımı kolayca oluşturabiliyorum. Daha önce hiç deneyimim olmadan, WordPress panel özelliklerini anlamaya başladım ve kolayca web sitelerimi tasarlayabildim. İçeriklerimi zenginleştirmek, SEO optimizasyonlarını yapmak ve çoklu medya içeriklerini kolayca eklemek gibi işlemleri yapmamı kolaylaştırdı. WordPress hosting paketleri ile web sitelerimin güvenliğini ve performansını artırdım. Şimdi, WordPress ile oluşturduğum web sitelerimin çalışmasını sağlamak için hosting alanını ve alan adını kaydetme konusunda profesyonel desteğe sahibim.