En az 3 pagerank istiyorum!

En az 3 pagerank istiyorum!

Merhabalar sevgili okuyucular. Biliyorum, orada bir yerdesiniz. Bugün, bir arkadaşım, sitenin alt tarafındaki teferruat bölümündeki pagerank ibaresinin bir olarak kaldığını, düzeltmem gerektiğini söyledi. Nasıl yani dedim, “birde kalmış, senin pagerank’in üç” diye cevap verdi. Meğer dün yani 31 Aralık 2009 günü Google amcamız pagerank güncellemesi yapmış. Pagerank 1’den 3’e geçmek beni çok mutlu etti. Daha önce (01 Kasım 2009) yazdığım Pagerank bizi teğet geçti başlıklı yazımda pagerank değerimin sıfırdan bire çıkmasına sevinemediğimi, bir değerini, blogumu diğerleriyle kıyasladığımda hakettiğim bir değer olarak görmediğimi belirtmiştim. 2 ay sonra 2 değer birden alarak, PR3 olduk. Benim için her ne kadar PR, Alexa gibi değerler önemli değilse de, bu şekilde bir gelişme olduğunda ben gerçekten mutlu oluyorum. Allah izin verirse, aynı çizgide yazmaya devam edeceğim. Bu pagerank güncellemesinden çıkardığım ders şu oldu:
PR değeriniz, alıp verdiğiniz linklere ve size link veren sitelerin PR değerlerine tamamen bağlantılı değil. Son zamanlarda, PR değeri düşük olan, kaliteli blog yazarlarıyla değişim yapmama rağmen benim PR değerimde yükselme olması bunun en somut kanıtıdır. PR4’ü de beraber görürüz inşallah.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap

10 Yorum
 • Hayırlı Olsn Kardeşim, Dikkatimi Çekmişti Çünkü Böyle Bir Sitenn Pr’si Yükselceğini Biliyordum Bakayım Dedim Ve 3 Olmuştu. Neyse Darısı Bizim Başımıza Artık ;)

 • Pagerank güncellemesi gerçekten moral verici oldu benim için.

  Eser;
  Haklısın, söylemiştin PR3 olursun diye ve gerçek oldu. Tecrübelerinden faydalanmamız lazım :)

  Tolga;
  Teşekkür ederim kardeşim. Bana PR haberini veren de sensin. Bunu da böylece burada duyurmuş olalım :)

  WebTanrısı;
  Senin için de hayırlı olsun kardeşim…

 • Kardeşim benimde pr3 oldu ama inan bişey ifade etmiyor. Ne Alexa ne pagerank değerinin hiçbir bağlayıcılığı yok. Tek önemli olan Sitenin googlede düzgün indexlenmesi. Benzersiz ziyaretçi sayın ve sitede kalma süreleri.

  Adamın hiti 2000 filan ama pr 0. Alexa 400 k. Neyse biz işimize bakalım. Google işine baksın.

 • merhaba. blogunuzu başka bir sitede görüp öğrendim. çok hoşuma gitti. takip listeme ekledim. başarılarınızın devamını dilerim. iyi çalışmalar. bu arada temanızı da çok beğendim. iletişim formu aracılığı ile bilgi istedim. mümkünse hala bekliyorum :)

 • Artık Pagerank kalmadığına göre bu seo yazısı güncelliğini yitirmiş durumunda yanılıyor muyum?