Kelimeler Benim 2015’e WordPress’le girdi

Bu blogu, 2008 yılında bir arkadaşımın teşviki üzerine tatlı bir hevesle kurmuştum. Blogger ile başlayan blog maceram yaklaşık 6 buçuk yıl sürdü. İlk yazımı babamın bakkal dükkanında, bir kağıda, 04 Ağustos 2008’de yazdığımda tam 20 yaşındaydım. Blogspot’tan aldığım, yine Kelimeler Benim adlı ücretsiz bir alan üzerinden yayın yapıyordum. Bir şeyler yazabildiğimin farkına vardığımda kelimelerbenim.com alan adını satın alıp, özerkliğimi ilan etmeye karar verdim ve 26 Nisan 2009’da bu ismi satın aldım.

[mks_pullquote align=”right” width=”300″ size=”17″ bg_color=”#fa303c” txt_color=”#ffffff”]

5 Yıl boyunca kullandığım “Mavi Elma” isimli Blogger teması ile Altın Örümcek, Blog Ödülleri, Bumerang Ödülleri vb. yarışmalarda çeşitli kategorilerde dereceler aldım.

[/mks_pullquote]

Bu blogun ilk zamanlarda neye benzediği hakkında resmi niteliği olan bir belge görmek isterseniz archive.org’daki bu sayfaya bakabilirsiniz. Zaman içinde sade bir tema taslağı bulup, önceden var olan yarım yamalak kod bilgim ile onu yeniden tasarladım ve “Mavi Elma” adını verdiğim o temayı ortaya çıkardım. Her gün kenarına bir ilmek daha işlediğim o temayı o kadar benimsedim ki aynı temayı tam beş yıl kullandım.

Yeni yıl benim için her zaman yeni başlangıçlar için bir fırsat olmuştur. Hayatımla ilgili alacağım bir kararı uygulayabilmem için en uygun zaman 1 Ocak’tır. 2015 yılı için belirlediğim hedefler arasında bu blog için bir yenileme kararı da mevcuttu. Uzun zamandır WordPress’e geçmeyi aklımdan geçirip duruyordum fakat o meşhur eylemsizlik kuvveti her zaman olduğu gibi beni engelliyordu.

“Şopen’e sormuşlar neden senfoni, opera gibi büyük eserler bestelemiyorsunuz diye. Belki benim krallığım küçük ama hiç değilse orda kral benim demiş…”

01 Ocak 2015’te gemileri yaktım ve WordPress’i kurup, günün gereksinimlerini karşılayan responsive bir tema satın alarak Blogger otelinden kendi küçük krallığıma taşındım. Amacınız sadece bir şeyler yazmaksa nerede yazdığınızın gerçekten önemi yoktur. Fakat bir süre sonra bu amacın dışına çıkmak durumunda kalıyorsunuz. Elbette saman kağıdına yazmakla, kuşe kağıda yazmak arasında bariz bir fark vardır.

Yeni yılda hedefim elbette sadece yeni bir sisteme geçip öylece durmak değil. Bundan daha önemlisi, bu işe gerçekten hak ettiği saygıyı göstermek. Sosyal Medyanın son derece gelişmesi ile birlikte blog yazarlığının tarih olduğunu düşünenlere, haksız olduklarını kanıtlamak için dimdik durmak. Sözün özü, yazmak, yazmak ve daha çok yazmak. Beni, yapmak için kimsenin zorlamadığı, yalnızca sevdiğim için yaptığım bu işten, olması gerektiği gibi keyif almak.

Bu yıl fazlaca görüşelim. Olur mu?

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

11 Yorum
  • WordPress’e geçmekle bence çok iyi bir adım atmışsınız. Daha kullanışlı olduğunu fark edeceksiniz. En azından artık istediklerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu arada mavi elma bloggerlar içerisinde en göze hoş gelen en sade tema geldi bana başarılı bir çalışma :D

    • Blogger’a göre daha kullanışlı olduğu tartışmasız bir gerçek, evet. Mavi Elma teması ile ilgili yazdıklarınız için de teşekkür ederim.

  • Öncelikle WordPress ve beraberinde gelen yeni tasarım mükemmel bir görünüm katmış, aksini söyleyen renk körüdür ağabey. Bunun dışında eğer sen daha sık yazacaksan canını seveyim böyle yeni yılın! Severek okuyoruz, severek takip ediyoruz.. :)

  • Öncelikle hayırlı olsun , WordPress ‘mi yoksa , Blogger’ mi daha iyi bilmiyorum ama bu tema daha güzel olmuş güle güle kullanın

  • Gerçekten çoğu kişi WordPress’e göç etmeye başladı. İnsanlara önceleri hoş gelen blogspot rahatlığı, sonraları biraz engel oluyor anlaşılan.

  • Öncelikle WordPress ve beraberinde gelen yeni tasarım mükemmel ellerinize sağlık. Tamamen kullanıcı dostu bir site başarılarınızın devamı dileğiyle