Blogging

Kelimeler Benim Blog DMOZ’da!


Uzun süredir gerçekleşmesini beklediğim DMOZ (Açık Dizin Projesi) kaydım sonunda onaylandı. Dünya’nın en büyük ve en seçici web dizinine katılmak ruhen sıkıldığım şu aralar bana biraz moral oldu. DMOZ internet sitelerini sınıflara ayırarak oluşturulmuş bir dizindir. Bu dizine eklenmek pek kolay olmadığından, dizinde listelenen internet sitelerinin güvenilirlik ve kalitesi belirli bir seviyenin üzerindedir. Bu da sitelere web dünyası içinde bir konum ve prestij kazandırır. Bir sitenin DMOZ’a eklenmesi birkaç ay hatta birkaç yıl sürebiliyor. Bunun sebebi, eklenme için bir editörün onayının yetmemesi. Sürekli bir üst editörün onayı gerekiyor ve sonunda tüm aşamalardan geçen siteler dizine ekleniyor. Bunun yanında arama motorları DMOZ kayıtlarını dikkate alırlar. Örneğin, Google’a göre bu dizine kayıtlı olmak site prestiji ve güven demektir. Bu da bir internet sitesi sahibine birçok avantaj sağlar. Açık Dizinde “İltekin, Sezer – Yazarın çeşitli konularda fikir paylaşımında bulunduğu web günlüğü.” şeklinde (Toplum, İnsanlar, Kişisel Sayfalar, Web Günlükleri) kategorisinde listeleniyorum. Adım – soyadım yerine Kelimeler Benim yazsaydı daha iyi olurdu ama bu da fena değil :) DMOZ’daki kaydımı görmek için buraya tıklayın. Önce okuyucularıma sonra da DMOZ’a teşekkürler…

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

10 Yorum

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.