blank

Ölüdeniz’de Yapılacak Şeyler

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan bir doğa harikası olan Ölüdeniz, yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olmaya devam ediyor. Belcekız Plajının turkuaz renkli denizinin dalgalarından yorulduğunuzda dinlenmek için size kapılarını açan bu sakin deniz, eşsiz doğasıyla ruhunuzu dinlendiriyor.

Ölüdeniz’de Yapılacak Şeyler

 

10. Kordon’da Dolaşın

Belcekız Plajı boyunca devam eden ünlü Kordon boyunda, birbirinden güzel kafe ve restoranların yanı sıra yamaç paraşütü ya da tekne turu gibi etkinliklerinin satışını yapan dükkânlar da bulunuyor.

9. Ölüdeniz Çarşısında Alışveriş Yapın

Kordon boyuna paralel olarak sıralanan hafif yokuşlu bir sokağın tamamını oluşturan Ölüdeniz Çarşısında, hediyelik eşyalar alın.

8. Gece Hayatını Yaşayın

Tatil yaparken, ‘eğlence ve müzik olmadan olmaz’ diyenlerdenseniz, Ölüdeniz’in renkli mekanlarına gidip, yerli ve yabancı müzikler eşliğinde eğlenin

7.Deniz Bisikletine Binin

Ölüdeniz’in sakin sularında kendi başına dolaşma imkanı sunan deniz bisikletleri ile romantik bir tur atın ya da enfes manzaranın fotoğraflarını çekin

6. Ölüdeniz Manzarası İzleyin

Ölüdeniz girişinde bulunan seyir alanı, seyahat tutkunlarına bu güzel tatil noktasının panoramik manzarasını izleme imkanı sağlıyor.

Dalaman-Arac-Kirala

5. Mavi Mağarayı Görün

Tekne turu yapan gemilerle ulaşabileceğiniz Mavi Mağara, masmavi suları ile sizi kendine çekiyor. Tek girişi bulunan ve yalnızca tekneden atlayıp, yüzerek ulaşın.

4. Tarihi Likya Yolunda Yürüyüş

Fethiye ve Antalya arasında bulunan yaklaşık 500 kilometrelik bir yürüyüş güzergahı olan Tarihi Likya Yolunda küçük bir yürüyüşe çıkmak isteyenler, yanlarına spor ayakkabılarını ve bir miktar su ile yiyecek almayı unutmamalı!

3. Tekne Turu ile Koyları Keşfedin

Ölüdeniz ve Fethiye çevresinde bulunan Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu gibi muazzam bir doğaya sahip yerlere mavi bir yolculuk imkanı sağlayan tekne turlarının ücreti, yaz döneminde 100-150 liraya kadar çıkabiliyor.

2. Tabiat Parkına Uğrayın

Kordon boyunun sonunda yer alan Ölüdeniz Tabiat Parkı’na girerken, 7 TL’lik bir ücret ödeniyor. Ölüdeniz ise sakin suları ile tanışanlara sunduğu mükemmel doğası ile bu ücreti kat be kat geri ödüyor.

1. Yamaç Paraşütü Yapın

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü noktalarından biri olan Babadağ’dan atlamayı seçenler, Ölüdeniz’i kuşbakışı izleyebiliyor. Bu unutulmaz deneyimin ücreti, ölü sezonda 180 TL, yoğun sezonda ise 250 TL’yi bulabiliyor.

Cenneti andıran güzellikteki koyları ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğası ile kendine hayran bırakan Ölüdeniz, dinlenmek ve huzuru bulmak isteyenler için kaçırılmayacak bir tatil fırsatı sunuyor. Fethiye’ye gitmek için ise Dalaman uçak bileti kampanyalarını takip edin. Yaz döneminde artan talepten dolayı Dalaman uçak bileti fiyatları oldukça yüksek olabiliyor.

https://www.turna.com/ sitesinin zaman zaman yaptığı Dalaman uçak bileti kampanyalarını takip etmekte fayda var.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

2 Yorum
  • Şu Likya yolu hakkında kısa bir şey söylemek isterim ki, yanınıza bir miktar değil kişi başı 5-6 litreden az su almayı düşünmeyin bile eğer ki kamp atıp yemeğinizi de kendiniz yapacaksanız. Rota üzerinde sadece ilk 15. km, sonraki 30kmde su yok. Yani çoğu yerde çeşme var ama kurumuş. İlk 50-60kmde 2 ya da maks 3 adet akan çeşme ile karşılaştım. Ama Likya’yı ve takip eden koyları görmeden asla Ölüdeniz’e gittim demeyin 😊

  • Ölüdeniz Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Dediğiniz gibi doğayla iç içe yaşayabileceğimiz gezip görebileceğimiz bir çok mekanı var. Tatil için doğru bir tercih olacak anlaşılan.