Genel

Otobüs beklemek


Basit bir iş değildir otobüs beklemek. Bir defa sadece “beklemek” değildir bu. Otobüsün geleceği yönde yolun görebildiğiniz son noktasına baktığınızda umuttur. Tam ters istikamete baktığınızda ise serzeniştir. Gideceğiniz yönün tersine giden bir otobüsün arkasından kaybolana kadar bakmak imreniştir. Uzaktan sizinkine benzettiğiniz ama yaklaştığında o olmadığını anladığınız otobüs hayal kırıklığıdır. Ve beklediğiniz otobüs geldiğinde tüm bu olumsuzlukları bir çırpıda silip unutmanız hayatın ta kendisidir.
Böyledir hayat. Bekledikleriniz gelmez, beklemedikleriniz önünüzden üçer – beşer geçer. Genelde beklediklerimizin ne zaman geleceğini bilmeyiz. Sonra birilerine “bakar mısınız?” deriz. Ya “bilmiyorum” alırız en gerçeğinden, ya da yalan yanlış bir zamanı bekler dururuz sırf söylenmek için söylenmiş sözler yüzünden. Yine duygusal gibi yazı oldu ya bu. Ya arkadaş hangi tür müzik dinlesem ona göre yazıyorum. Şakalar yapacaktım otobüsle ilgili. Akbil esprisi falan vardı. Ne bileyim. Bilemiyorum.
Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

5 Yorum

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.