Sevgili kara sinek

Sevgili Kara Sinek;
Ocak ayı gibiydi, hangi sebepten bilmem, aklıma geldin. Ne zamandır tek bir sinek bile görmüyorum diye mırıldanmıştım sobamızın çıtır çıtır yandığı sıcak odamızda. Bir nevi özlemiştim seni. Seninle yaşadığımız o maceraları özlemiştim ve kış mevsiminin soğuk yüzünden sıkıldığımdan olsa gerek bayağı bayağı hayıflanmıştım doğrusu. Ama o günden sonra hiç aklıma gelmedin. Çok da umrumda değildin açıkçası durup dururken götün kalkmasın. Her neyse, gel zaman git zaman havalar ısındı. Tabii siz ilk ısındığı zamanlar gelmiyorsunuz biliyorum, hani bakıyorsun ulan hava biraz sıcak ama hiç sinek yok diyorsun ya tam da o zaman işte. Ne zaman evde şortla gezme zamanı gelse, yorgan ve battaniyelerle arayı soğutsak damlıyorsunuz ama. İlk günler iyi hoş, ortama canlılık geliyor, yaz geldiğini anlıyoruz fakat beş değilsiniz on değilsiniz arkadaş. Sözüm meclisten dışarı.
Bak sinek;
Biz seninle çok sadık hayvan dediğimiz köpekten, canını yerim dediğimiz kediden ve abi izlemesi bile insanı dinlendiriyor dediğimiz balıktan daha yakınız. Ama bu yakınlığı suistimal edip ilişkimizi suratıma sıçma aşamasına getiriyorsun ona kızıyorum. Hangimiz bir kere üstümüze konup uçtun diye sana zarar verdik ki? Biz insanlar böyleyiz sinekçim. Bir defa dalaşırsan “bırak Allah’ından bulsun” deriz yerimizden kalkmayız. İki defa olur muhtemelen ya sabır çekeriz. Ama üç oldu mu kusura bakma da senin gibi sineğin yedi ceddini sıraya dizeriz beni yerimden kaldırma. Şerefsiz.
Geçen yatıyorum, suratıma kondu sizinkilerden biri. Arkadaş, kovuyorsun havada yarım daire çizip yine aynı yere konuyor pezevenk. Bir, iki, üç, dört. Amacınız ne ulan sizin? Bizim bildiğimiz, siz ya boka konarsınız, ya tatlıya şerbete gelirsiniz. Ha ben izin versem, suratıma kon desem ve sen de konsan. Ne yapacaksın orda sorarım sana? Yavşaksınız olum siz harbi yavşaksınız. Başka bir şey değil.
Şimdi diyeceksin ki ırkçılık yapıyor, hayvan ayırıyor. Ayırırım tabi. Bak örümcek hayvanına, odanın köşesine kurmuş ağını efendi gibi rıskını bekliyor. Şimdi sana sorsam dersin ki tehlikelihayvan, asabi hayvan. Valla kusura bakma da bi asabiliğini görmedik şimdiye kadar. Bir sinek at (afedersin) 3 gün yerinden kıpırdamaz örümcek hayvanı. Git biraz adamlık öğren.
Sonra şu sürekli havada dolaşmak ne oluyor? Ne yapıyorsunuz yani öyle sürekli uçunca? Hayır, yine kıyaslama yapıyorsun diyeceksin ama sivrisinek bile sizden daha az şerefsiz kanımca. Sivrisinek hayvanı, malum insan kanı emiyor rıskını çıkarıyor. Bu sebeple de kenara köşeye saklanıp her şeyin durulmasını bekliyor, sakin bir anda gelip nasiplenip geri gidiyor. Onlar da şerefsiz ama en azından bir amaç uğruna yapıyorlar şerefsizliklerini. Sizin gibi bodoslama yapmıyorlar.
Şimdi git diğerlerine söyle, ya adam olursunuz ya da sizden öncekilere yaptığımı size ve çocuklarınıza da yaparım. Raid’e verdiğim beş liranın acısını çıkarırım.
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

26 Yorum