Tebdil-i temada ferahlık vardır

blankAtalarımız, tebdil-i mekânda ferahlık vardır demişler. Bazen, mekân değiştirmek insana iyi gelir. Ruhundaki sıkıntıyı alır. Yeni bir eve taşınmak gibi… Her ne kadar alışamamak düşüncesi ağır bassa da, öyle düşünüyorum ki, bir sabah, sana ait olduğunu bildiğin yeni bir evde gözünü açmak, insana tarifi mümkün olmayan bir duygu tattırır. Ben bugüne kadar bir yazı yazıp, iki tema değiştiren bir blog yazarıydım. (Geçmiş zaman kullanmamdan, ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum ☺)  Yazdığım yazı sayısı on taneyse, değiştirdiğim tema sayısı yirmi tanedir. Bunun sebebi hakkında birçok fikrim var. Güzel bir bloğa girdiğimde gördüğüm tasarım kalitesi, kendi temamdan soğumama sebebiyet veriyor örneğin. Ben de görüp beğendiğim temaya benzer bir şablon bulmaya uğraşıyorum ve en yakınını bulup kelimelerbenim’e uyguluyorum. Tabii önemli olan, uygulamadan sonraki düzenlemeler. Hiçbir temayı aldığım gibi kullanmam.Ufak tefek geliştiririm.

Bu defa tema değiştirmek gibi bir niyetim yokken, tesadüfen gezdiğim bir sayfada FreshPick diye bir tema gördüm. Demosuna girip inceledim, gerçekten hoş ve kullanışlı olduğunu anladım. Uyguladım. Bi önceki Mamutlu temam da hoştu ancak biraz çocuksuydu galiba.

Bu temada kalmak ve bol bol yazılar yazmak ümidiyle…

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

2 Yorum
  • valla hocam bende aynı konudan şikayetciyim siteyi açalı 3 yılı doldurdu halen temayla uğraşıyorum inanırmısın bugün kadar 100 tane tema silmişimdir ama son günlerde iyice niyetlendim bir temayı kendime göre yapacam bir dahada dokunmayacam :)