Genel

2013 Yılında internetle hiç ilgisi olmayan insan


Ne yapar, ne eder çok merak ediyorum. Biz gece yarılarına kadar monitör karşısında göz kapaklarımıza eziyet ederken o ne yapıyor? Bakın, babanızdan, dedenizden bahsetmiyorum. Yaşı genç olup da etrafındaki herkesten farklı olarak internetle en ufak bir bağı olmayan insandan bahsediyorum. Ne güzel insandır o. Hakkında bu yazdıklarımı belki de hiçbir zaman okumayacak ama olsun, maksat muhabbet olsun.

Onun hayatında ne bildirim, ne e-posta, ne retweet var. Birine oyun isteği göndermenin ne anlama geldiği hakkında bir fikri yok. Bilmem ne telekomun en pahalı ve en yavaş interneti tüm ülkeye satıyor olması umrunda bile değil. Gangnam Style’ı televizyonda gördüyse görmüştür, Harlem Shake, onun için ne anlama geldiğini bilmediği iki kelimeden ibaret. İnternet Explorer’ın Google Chrome’dan daha yavaş olduğunu öğrense bile bunun sebebini hiçbir zaman anlamayacak. Vesaire.
Bazen düşünüyorum da ne çok kaptırmışız internet denilen şu sanal dünyaya. 2013 yılında internetle hiç ilgisi olmayan insana özeniyorum. Onun bizden neyi eksik? Aksine, sevdiklerine ayırmak için, kitap okumak için, dışarı çıkıp arkadaşlarıyla buluşmak için, yeni filmler izlemek için, spor yapmak için, şiir yazmak için, fotoğraf çekmek için, yeni arkadaşlıklar edinmek için, kısacası yaşamak için bizden daha fazla zamanı var.
Cehalet mutluluktur.*
Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

7 Yorum

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.