blank

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde tekstil sektörü sürekli kendisini yenilemekte ve piyasaya birbirinden kaliteli, şık ve modern elbiseler sürmeye devam ediyor. Her tarza ve zevke uygun elbiseler üretilmeye başlanmıştır. Giyim noktasında tesettür giyim firmaları da tesettürlü bayanlara giyim konusunda yardımcı oluyor. Bu giysi çeşitlerinden biri de abiyelerdir. Abiye elbiseler özel günlerde giyilir ve şık parçalar ile uyum içerisinde olmasına özen gösterilir. Birbirinden farklı tasarımlarla hazırlanan abiyeler tesettürlü bayanların kullandıkları en şık giysiler arasındadır. Mağazaların abiye reyonlarında bayanların istedikleri renk ve modellerde abiye bulmak mümkündür. Abiye elbiseler, özel hazırlandıklarından dolayı bu kıyafetlerin fiyatları da biraz daha pahalı olmaktadır.

Şık Abiye Nasıl Seçilir?

Düğün, kına, nişan, söz, yemek gibi özel anlarda bayanların sıklıkla tercih ettikleri giysilerin başında abiyeler gelir. Aynı durum tesettür kullanan bayanlar için de geçerlidir. Bu sebeple böyle zamanlarda şık olmak için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bunlar;

  • Her bayan abiye alırken vücut tipine uygun tercihlerde bulunması gerekir. Aksi halde onca para harcadığınız ürünlerden memnun kalmazsınız.
  • Alınacak abiyenin kumaşı çok önemlidir. Bu sebeple yakın zamanda kullanılan modanın yakından bilinmesi ve takip edilmesi daha iyi olacaktır.
  • Kilolu bayanlar seçimlerini siyah gibi koyu renklerden yana tutmaları daha iyi olacaktır.
  • Abiye kullanacak bayanların aldıkları abiyeye uygun aksesuarlar kullanması abiyelerin daha şık durmasına yardımcı olacaktır.

Özel Günlerinizi Özel Elbiseler ile Süsleyin Özel günlerde herkes giyimine özen gösterir. Çünkü böyle toplu alanlarda herkes şık ve gösterişli olmanın yanında tüm gözlerinde üzerinde olmasını ister. Özel günleriniz için özel olarak hazırlanan abiyeler size yardımcı olacaktır. tesettür elbise denilen bu şık ve gösterişli elbiseler kaliteli ve hassas kumaşlar kullanılarak hazırlanır. Özellikle düğün, nişan tarzı organizasyonlarda birbirinden güzel giyimli bayanlara rastlamak mümkündür. Genelde herkesin üzerinde abiye ve abiyelere uygun aksesuarlar bulunur. Bazı özel günlerinizi, bu özel elbiseler ile daha keyifli ve renkli geçirmenizi sağlarsınıza. Abiyelerde bayanlar, kendi vücut renklerine ve özelliklerine uygun abiyeler tercih etmeleri gerekir.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?