blank

Ankara İstanbul Arası Uçak Bileti Nasıl Ucuza Alınır

Kentler ve ülkeler arası mesafeyi en kısa süreye indirgiyor olsa da bilet ücretleri nedeniyle herkesin sıklıkla kullanamadığı uçak yolculuğu, aslında sanıldığı kadar ulaşılmaz değil. Sadece ucuz uçak bileti almanın yollarını keşfetmek gerekiyor. Elbette bilet ücretleri bir hayli değişken ve ne zaman, nereye gideceğinize bağlı olarak bu fiyat gün içerisinde dahi farklılık gösterebiliyor. Hava yolu firmaları en sık Ankara – İstanbul arasında sefer düzenliyor.

Seyahat Planlamanızı Erkenden Yapın

Uçak biletlerini ucuza almanın yollarından biri seyahat planlamanızı en erken 1 ay öncesinden yapmanızdır. Çünkü biletler erken tarihte satın alındığında, çok daha makul rakamlar söz konusu olabiliyor. Ankara iş seyahatlerinde de sıklıkla rotanın çevrildiği kent. İş seyahatlerinizi 6 aylık periyotlarla planlamanız ve uçuştan 2 ay önce biletinizi almanız, yarı fiyatına uçuş yapmanızı sağlar.

Ankara – İstanbul arası uçuşlarda biletinizi en erken 21 gün öncesinde aldığınızda yaklaşık % 10’a varan bir indirimden faydalanırsınız. Eğer yola çıkacağınız tarihten 2 hafta önce biletinizi alırsanız, ücret % 8 artacaktır. Son birkaç günde ise % 30 daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Peki, her zaman 1 ay öncesinden seyahat planlaması yapmak mümkün oluyor mu? Elbette hayır.

İşte bu noktada da önerimiz, ucuza bilet bulmanızı sağlayan web adreslerinden faydalanmanız olacak. Hemen yola çıkmanız gerektiğinde mutlaka bu adreslerin sunduğu hizmetten faydalanın. Çünkü biletinizi ucuza bilet bulmanızı sağlayan adres üzerinden temin ettiğinizde en uygun bilet fiyatlarını da görmüş olursunuz. Dilediğiniz hava yolu firmasını ve dilediğiniz sefer saatini seçebilirsiniz. Ankara ile İstanbul arası seferlerde biletinizi gidiş – dönüş şeklinde almanızı tavsiye ederiz.

Sık Seyahat Edenlerin Ucuz Bilet Bulma Yöntemi

İş ya da tatil amacıyla çok iki Ankara – İstanbul arası sık uçuş yapanların büyük bölümü bu yöntemi çoktan keşfetti. Her gün onlarca farklı fırsat ve onlarca indirimden faydalanmayı sağlayan bu adresler en ekonomik şekilde tatil yapma imkanı da sunuyor. Çünkü yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerinde olan indirimli bilet şansını yakalayabiliyorlar. Siz de bu yöntemle ucuza bilet almanın keyfini yaşayabilirsiniz. https://www.ucuzabilet.com/ankara-istanbul-ucak-bileti sayfasına girerek en uygun uçuşu bulup alabilirsiniz.

Olabildiğince güvenilir adresler üzerinden bilet fiyatı sorgulaması yapmaya özen gösterin. Bazı adresler maalesef gördüğünüz rakamla bileti alma imkanını size sunamıyor. Satın alma aşamasında fiyatta bir miktar artış olabiliyor. Bu nedenle olabildiğince ucuzabilet.com gibi güvenilir adresler üzerinden ucuz bilet bulmayı tercih edin.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?