Tanıtım

Antik Çağlardan Günümüze: Bej Mermerler


Çok eski çağlardan beri büyük veya küçük birçok yapıda kullanılan mermer, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile en çok tercih edilen yapı malzemesidir. Tapınaklardan, heykellere saraylardan kalelere kadar çok fazla açık veya kapalı alanda kullanılmıştır.

Günümüzde de çok sık tercih edilen mermer, ülkemizde çok zengin bir şekilde bulunan doğal bir taştır. Afyon’dan İzmir’e Bursa’dan Ankara’ya, Yozgat ve Niğde’ye kadar yayılmış zengin mermer yatakları bulunmaktadır.

Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de eskiden beri kullanılan mermer, şıklığın ve estetikliğin en iyi göstergesi olmaktadır. İlk zamanlarda klasik beyaz ve gri mermerler yanında artık dekorasyon ve yapılarda siyah renkli mermer ile ve bej mermer de sıkça kullanılmaktadır.

Eymer Taş Fabrikasının havadan görünümü

Klasik Mermerlerin Yerini Alan Bej Mermer

Eski mimari yapılardan günümüz modern yapılarına kadar yoğun bir şekilde kullanılan mermer diğer yapı malzemeleri ile kolay uyum sağlayan bir malzemedir. Bilinen klasik renkleri dışındaki bej mermerler de diğer yapı malzemeleri ile en fazla uyum gösteren ürünlerdir. Dekorasyonlarda bej mermer hem kendi doğal yapısı ile hem de diğer dekorasyon ürünleri ile uyumunda farklı bir hava ve görsel zenginlik sunmaktadır.

Doğal yapısı ve içeriğinde uyumlu renkleri ile bej mermer hem iç hem de dış mekânlarda sıklıkla tercih edilen bir ürün olmuştur. Rengindeki yumuşak tonlar ile de kullanıldığı ortamda aydınlık ve ferahlık hissi vermektedir. Özellikle iç alanların dekorasyonunda da doğal yapıyı en iyi şekilde yansıtan bej mermerler evlerde mutfak ve banyoların tasarımlarında en sık kıllanılan üründür.

Doğada da çok fazla bulunan bej mermer türüne ülkemizde de sık şekilde rastlanılmaktadır. Bej mermerlerin işlenerek farklı dokularda sunulabilmesi de her ortamda değişik bir hava yaratması açısından beğenilmektedir.

Eymer Doğaltaş ile Doğal Ortamlara İmza Atın

Eymer Doğaltaş olarak kuruluşumuzdan günümüze kadar 30 yıllık köklü geçmişimiz ile mermer sektöründe birçok başarıya imza attık. Küçük bir atölyeden gelerek yıllık 1 milyon metrekareden fazla işlenmiş taş satışı yapmaktayız.

Zengin ürün çeşitliliğimiz ile ülkemizde olduğu kadar Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar satışlarımız mevcuttur.

Çok fazla tercih edilen ürünlerimizden olan bej mermer (http://www.eymer.com.tr/tr/urun/bej-mermer) ile mermer ve traverten ürünlerinde müşteri memnuniyeti hedefi ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Eymer’in sosyal medya’daki gelişmelerini takip edin:

https://www.facebook.com/eymerdogaltas
https://www.instagram.com/eymer_natural_stone
https://www.youtube.com/user/eymerturkey

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.