blank

Artık Erkekler de Estetik Operasyonlara Sıcak Bakıyor

Estetik uygulamaların pek çoğu artık lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline dönüştü. Türkiye’de de estetiğe bakış açısı büyük bir değişikliğe uğradı. Estetik operasyonlar sonrasında kişilerin en önemli beklentileri ise doğal bir görünüm oldu.

Türkiye’de estetik operasyon ve uygulama denildiğinde ilk akla kadınlar gelmekteydi. Şimdilerde ise estetik uygulamalar kadınlara olduğu kadar erkeklere de uygulanıyor. Özellikle cerrahi müdahale istemeyen işlemler için erkekler daha fazla uygulama yaptırıyor. Her geçen gün estetik uygulamalara erkeklerin ilgisi artmaya başladı. Yaptırılan dolgu uygulamalarının %40’I erkekler tarafından tercih ediliyor.

Erkekler En Fazla Burun Dolgusunu Tercih Ediyor

Erkeklerin estetik müdahalelere olan ilgisi artmaya başlayınca özellikle estetik alanında çalışmalar da hızla devam etmektedir. Erkeklerin yaptırdığı estetik uygulamalarının başında botoks ve dolgu işlemleri gelir. Erkekler genellikle cerrahi bir müdahale tercih etmemektedir. Bu nedenle erkekler için dolgu maddesi ile uygulanan her işlem daha ideal boyuta ulaşıyor.

Erkeklerin en fazla ilgi gösterdiği estetik uygulama ise burun dolgusu uygulamalarıdır. Bu uygulamadan sonra botoks ve çene dolgusu gelmektedir. Burun dolgusu burun bölgesine bazı maddelerin enjekte edilerek, görsel açıdan daha estetik bir burun elde edilmesine yardımcı olur. Özellikle erkekler her ne kadar estetik operasyonlara sıcak bakıyor olsa da estetik operasyona dair bir ameliyat izi taşımak istemiyorlar. Bu nedenle, dolgu işlemleri ile kesi izi olmadan rahatlıkla estetik bir görüntü kazanabiliyorlar.

Erkekler İçin Çene Dolgusu ile Daha Hatlı Yüzler

Erkekler burun dolgusuna gösterdiği ilgili çene dolgusu için de göstermektedir. Özellikle çene kısmı çok geride ya da çok ileride olan erkekler duruma göre dolgu işlemleri yaptırabilir. Çene dolgusu sayesinde erkeklerin yüzü daha hatlı olarak görünmektedir. Çünkü yapılan dolgu işlemleri yalnızca kişinin yüzüne göre değil kişinin yüzünde altın oran kavramını tutturmak için de yaptırılır.

Erkeklerde daha seksi ve estetik bir yüz elde etmek için yüzün görünümünü bozan tüm bölgeler için farklı estetik uygulamaları yapılabilir. Bunlardan birisi de yanak dolgusu uygulamalarıdır. Yanak dolgusu sayesinde yanaklar daha büyük gösterilerek, diğer yüz hatları ile orantılı olması sağlanır.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?