blank

Atatürk Havalimanı’ndan Araç Kiralamak

Atatürk Havalimanı Türkiye’nin en önemli havalimanı olma özelliğinin yanında dünyanın da önemli havayolu duraklarından biri. Gün içerisinde yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği, yola çıktığı, aktarma yaptığı ve varış noktası olarak kullandığı Atatürk Havalimanı araç kiralamada da Türkiye’nin kalbinin attığı yer.

Türkiye’nin lider araç kiralama platformu Yolcu360’ın verilerine göre 2018 yılı içerisinde Türkiye’de yapılan araç kiralama işlemlerinin %20’si Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşti. Bu da araç kiralayan her beş kişiden birinin aracını Atatürk Havalimanı’ndan teslim aldığı anlamına geliyor. Peki araç kiralama Atatürk Havalimanı’nda neden bu kadar popüler ve araç kiralama için tercih nasıl yapılmalı?

Şehir dışına gitmeyi gerektiren iş gezilerinde, yaz tatillerinde ve  bayram ziyaretleri gibi zamanlarda kiralık araç büyük bir kurtarıcı görevi görüyor. Yolcu360 özel altyapısı ile dakikalar içinde istediğiniz aracı kiralayabileceğiniz en kolay araç kiralama yöntemini sunuyor.

Yolculuk planlarımızı çoğu zaman kendi arabamızla yaptığımızda çok sınırlı bir rota belirleyip gittiğimiz yerde sorun yaşayabiliyoruz. Ancak son zamanlarda oldukça yayılan ve ekonomik anlamda daha tasarruflu olan araba kiralama ile bu sorun ortadan kalkıyor. Gittiğiniz yerde kalacağınız süreyi gözeterek günlük veya aylık kiralama seçenekleri ile sigorta ve kasko gibi masraflarından da kurtulmuş oluyorsunuz. Bu noktada yolcu360 bünyesindeki binlerce rent a car şirketi içinden ister günlük ister aylık dilediğiniz her marka modelde aracı saniyeler içinde bulabilirsiniz. Özellikle havalimanı gibi yoğun olan yerlerde yolcu360’ın online kiralama hizmeti sayesinde firma firma dolaşarak fiyat teklifi almaktan da kurtulabilirsiniz.

Bu anlamda en yoğun olan yerlerden biri olan Atatürk Havalimanı’ndan araç kiralamak da zor olabiliyor. Onun yerine yolcu360 uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde daha havalimanına iniş yapmadan kiralayacağınız aracı bulabilirsiniz. Son yıllarda insanların yeni bir araba almak yerine tercih ettikleri araç kiralama seçenekleri ülkemizde hızla gelişirken araç kiralama işlemi yolcu360 gibi online uygulamalar sayesinde oldukça kolaylaşıyor. Artık havalimanında araç kiralamak için sıra beklemek gibi olumsuz durumlar sizi ilgilendirmiyor. yolcu360’ın güçlü altyapısı sayesinde binlerce rent a car firmasından fiyat teklifi alabilir kiralama koşullarını ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Yaz tatili veya bayram tatili gibi uzun süreli yolculuklarda sevdiklerinizle birlikte yolcu360’ın büyük araç seçeneğini kullanarak araç kiralayıp gittiğiniz yerin etrafındaki birçok tarihi ve doğal yerleri keyifle keşfe çıkabilirsiniz.

Ziyaret, tatil veya iş amacıyla gittiğiniz yerlerin etrafında bazen gizli cennetler bulunur. Bazen hotele takılı kalmaktan buraları keşfedemez ve dönüşte de pişmanlık hissederiz. Oysa kiralık araç ile hotele takılı kalmadan kaldığınız yerin etrafındaki birbirinden güzel yerleri bulabilir, sevdiklerinizle birlikte yeni yerlerden yeni hikayelerle evinize içiniz rahat bir şekilde dönebilirsiniz. yolcu360’ın her yere uzanabilen ağı sayesinde nerede olursanız olun rahatlıkla birkaç dakikada kiralık araç bulabilirsiniz.

Araba kiralamak istediğiniz yeri örneğin Atatürk Havalimanı’nı seçerek hangi tarih aralığında istediğinizi yolcu360a girerek anlık olarak listelediği seçeneklerinden istediğiniz tarzda aracı bulabilirsiniz. En büyük sorulardan biri olarak aracı farklı yerde bırakma seçeneğini sunan yolcu360’ta aracı dilediğiniz yerde bırakabilirsiniz. Yine iptal etme seçeneğini kolaylıkla uygulayabileceğiniz yolcu360 alanında uzman ekibiyle tüm süreçlerde kullanıcılarına destek sağlıyor.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?