blank

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana

Sizlere bugün sinema dünyasının en iyi filmlerindne biri olan harika bir filmden bahsedeceğim. Lock, Stock And Two Smoking Barrels – Ateşten Kalbe Akıldan Dumana İzlemek için web sitelerinde film hakkındaki en özgün ve akıcı özeti mutlaka okuyunuz. Zira yanlış kaynaklardan farklı konular okuyarak izlediğiniz filmden alamadığınız haz canınızın da sıkılmasının en büyük sebebi olacaktır. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana Filmi (1998) Yapımı. 8.2 İmdb Puanı ile İmdb Top 250 En İyi Filmler Arasında 138 sırada yer almaktadır.

Filmde sinema dünyası’nın star oyuncuları Jason Statham, Nick Moran, Dexter Fletcher gibi isimler yer almaktadır. Filme toplamda 960.000£ bütçe harcanmıştır. Film Yıllardır çok yi arkadaş olan dört arkadaş. Bacon , Eddy , Soap ve Tom. Her biri farklı işlerde çalışmakta ve birbirlerinden farklı yeteneklere sahip 4 sıkı arkadaştır. Birgün aralarında plan yaparak kumarda yüklü miktarda parayı kaldırmak için operasyon düğmesine basarlar. Tabi bu operasyon’da en önemli isim Kumar’da üstün yetenekleri ile adından söz ettiren Eddy’dir.

Ne yapıp edip yüzbin paund toplayarak Eddy’nin düzenlenen kumar müsabakalarına katılmasını sağlarlar. Yine kumar ve lüks yaşam tutkunları’nın düzenlediği bir gecede milyon dolarlar havada uçuşmakta ve dört arkadaşın beklediği gün gelmiştir. Bu geceyi fırsat bilen arkadaş grubu verdikleri destek ile Eddy’i kumar masasına oturturlar. Yalnız Eddy her nekadar yetenekli olurla olsun sürekli kaybetmekte mutlaka ters giden birşeyler olmaktadır. Oturduğu yerde kanter içinde kalan Eddy dibe battıkça bir Mafya liderinden borç alarak oyuna devam etmektedir. Fakat herşeyin önceden planlanmış olması Eddy’nin kumarda kazanma gibi bir lüksü’nün olmadığının apaçık bir göstergesidir. Gırtlağına kadar borç’a gömülen Eddy parayı ödemek için arkadaşları ile daha atraksiyonlu bir plan kurmalı ve mutlaka bu para bulunmalıdır.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?