blank

Bir Kartvizitten Daha Fazlası: Yetkili Servisler

Evlerimizde birçok aygıt bize hizmet sunar, bizi rahat ettirir. Kombiler kışın soğuğundan bizi korurken, klimalar yazın sıcaklığında bize bahar ferahlığı sunar. Beyaz eşyalar ev işlerini bizim yerimize yapar, hayatlarımızı kolaylaştırırlar. Çalışırken hiç sorun yok ama bozulduklarında hemen bir servis çağırmak yerine bir anda hayatımızdaki bütün kötülüklerin anası onlarmış gibi davranmamız sizce de bencilce değil mi?

İnsanlar Hastalanır, Makineler Bozulur

Tamam, tabii ki o geçen seferden ustanın elinize tutuşturduğu kartviziti kaybettiniz, biz de biliyoruz ama bir kombi servisi ya da klima servisi bulmak günümüzde bir kartvizitten çok daha fazlası artık. Elektronik ev yardımcılarımız gayet yararlıdır ama bazen bozulurlar, yapacak şey belli. Bozuldukları zamanlarda yapılacak en iyi şey vakit kaybetmeden bir yetkili servis çağırmaktır, şiddet hiçbir zaman çözüm olmaz, bu yüzden bozulmuş aletlerinize şiddet uygulamayın, şimdiye kadar darbe alıp tekrar çalışmaya başlayan bir kombiye rastlanmadı.

Yetkili Servisinizi Seçerken

Yetkili servislerin ne kadar yetkili oldukları da ayrı bir sorunsaldır. Problemi şıp diye anlayarak en iyi tamir hizmetini sunan yetkili servisler olduğu gibi, yetkisini nerden aldığını bilmediğimiz yetkili servislerde vardır. Bu yüzden yetkili servisinizi seçerken önceden bir ön araştırma yapmalı, hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Bunun için en iyi yol, servisleri bir araya getiren, müşteri yorumlarına ön plana çıkaran ve servislerin arasında tatlı bir rekabet oluşturarak fiyatların uygun hale gelmesini sağlayan Armut.com’dan yardım almak.

Kombiler

Kombiler kışları evimizin sıcak olmasını sağlayan, medeniyetin gelişmesine büyük katkısı olmuş elektronik aygıtlardır. Kombiler sadece uzman kişiler tarafından bakıma alınmalıdır, bu da yetkili kombi servisinin önemini bize gösterir. Kombilerdeki olası bozulmalar ya da yanlış bakım çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir, o yüzden her zaman müşterileri tarafından onaylanmış kombi servislerini seçin.

Klimalar

Bakımı ve tamiri konusunda çok dikkat etmemiz gereken diğer aygıtlarımız da klimalarımızdır. Klimalar, dışarıdaki havayı kullanarak soğuk hava üretir, bakımı ve tamiri konusunda yapılacak yanlışlar solunum yollarınızın zarar görmesine neden olabilir. O yüzden klimanız için en yetenekli ve en uzman klima servisini seçtiğinizden emin olun.  Klimanızın markasına göre uygun yetkili servislerin arasında en iyisini seçmek için her zaman diğer insanların yorumlarını inceleyin.

Yetkili Servisler Hakkında Diğer Şeyler

Elektronik aygıtlarınızın bakımı konusunda en kaliteli hizmeti almak sizin hakkınız. Bu hakkınızdan asla ödün vermeyin.

Yetkili servislerin markalara karşı sorumlulukları olduğunu unutmayın. Gördüğünüz kuraldışı şeyleri gerekli yerlere bildirmekten çekinmeyin, böylece kalitesiz hizmet veren kişiler, işini doğru yapan kişilerin arasından ayıklanacaktır.

Yetkili servisten gelen elemanlar evinize ve size karşı saygılı olmak zorundadır. Unutmayın ki, siz bir müşterisiniz ve onlarda hizmet satıyorlar. Olası saygısızlıkları ekip amirlerine, ya da direkt olarak yetkili servise bildirmekten çekinmeyin.

Tüm bunların dışında, en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla alabilmek için araştırmanızı olabildiğince ayrıntılı yapın, müşterileri tarafından onaylanmış yetkili servisler her zaman en iyi hizmeti vermeye çalışırlar.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

2 Yorum
  • Servis konusunda her firmaya güvenmeyeceksin. Kaliteli sağlam firmalar bulup onlarla devam etmelisin servis güven işi çünkü parçalardan anlamıyorsun bu yüzden sıkıntılar çıkabiliyor.

  • Bende geçen yetkili servis aradım ama baymağın tek merkezden baktığını ve her yere aynı yerden servis yolladığını gördüm. Baymak kombi arızası için tuzla tepeören den servis geliyormuş anlayamadım sebebi nedir o kadar yoldan gelen servis ne kazanıdır.