blank

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum’da geçirdiğiniz zamanı hiçbir zaman unutamazsınız. Elbette ülkemizde çok sayıda tatil beldesi var. Ancak bunlar arasında kuşkusuz en beğenileni ya da en çok turist çekeni Bodrum oluyor. Daha önce rotanızı bu beldeye çevirmediyseniz birkaç önerimiz olabilir. Ancak öncesinde konaklama seçeneklerinden bahsedelim.

İnternetten Bodrum otelleri hakkında çok fazla bilgi edinebilirsiniz. En uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini ise Tatil Sepeti internet sitesi sunuyor. Beklentilerinize birebir uygun olan pek çok konaklama seçeneğini görebilir, yerinizi ayırtabilirsiniz. Hatta bu site üzerinden erken rezervasyon otellerini de görüntüleme şansına sahipsiniz.

Gümbet ve Bitez

Uzun bir dönem bir balıkçı kasabası olan ancak sonrasında turistlerin de ilgisi nedeniyle en popüler beldelerden biri olan Gümbet mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Bitez ve Gümbet Bodrum merkeze son derece yakın yerlerde bulunuyor. Bu nedenle akşamları Bodrum’da konakladığınız yere dönebilir, gününüzü de bu beldelerde geziye ayırabilirsiniz.

Turgutreis

Bodrum’da şehir konseptini en net hissedebileceğiniz yer burasıdır. Denizinin bir hayli dalgalı olduğu bilgisini aktaralım. Bu nedenle sörf yapmak isteyenlerin popüler bölgesidir. Gezilebilecek, görülmeye değer pek çok yer bulabilirsiniz. Kendine has bir havasının olduğu bilgisini de sizlerle paylaşalım. Özellikle çocuklu aileler bu beldede konaklayabilecek çok sayıda otel bulabilir. Çocukların da keyifli bir şekilde zaman geçirebileceği yerlerin sayısı bir hayli fazla!

Gümüşlük

Eskiden balıkçılarıyla ünlü olan Gümüşlük halen balık yemek isteyenlerin akşamları ziyaret ettiği bir yer! Ancak Gümüşlük restoranlarında fiyatların çok makul olmadığını da bilmenizde fayda var. Eğer buranın ünlü restoranlarına balık yemek istiyorsanız tedarikli gidin.

Akyarlar

Denize girmek ve sakin bir gün geçirmek için en ideal yer Akyarlar’dır. Bozulmamış olan ender doğa harikası yerlerden biri! Deniz, kum ve güneş üçlüsünün size en çok keyif vereceği yerlerden biri olduğu bilgisini de aktaralım. Sıcakkanlı esnafı ve seyretmeye doyamayacağınız manzaraları sayesinde Akyarlar Bodrum’un gözdelerinden biri olmuş durumda! Henüz tam olarak keşfedilmemişken mutlaka buraya gidin ve doğa ile manzaranın tadını çıkarın. Ulaşım konusunda zorlanmazsınız çünkü Bodrum merkeze çok uzakta bulunmuyor.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?