Tanıtım

Burun Estetiği Öncesi Yapılması Gerekenler


Burun estetiği ile kişiler hayalindeki güzel görünüme ve mutlu bir şekilde yaşam sürmeyi arzu etmektedirler. Burun estetiğinin asıl amacı insanın yüzüne yakışan, sağlıklı nefes alan ve estetik fonksiyonel olarak doğal bir burun elde etmektir. Ancak bunun olabilmesi için burun, insanın yüzüyle orantılı olmalıdır.

Burun, kılcal damarların oldukça fazla olduğu bir organdır. Bu nedenle burun ameliyatına başlamadan önce kan akışını yavaşlatmak hatta durdurabilmek için, adrenalin adlı damarları büzen ilaç ve ağrı kesiciler yapılmaktadır. Bu sayede kanamasız bir şekilde ameliyat yapılabilmesi mümkün hale gelmektedir. Fakat bunun bazı istisnaları bulunmaktadır. Burun estetiği sonrasında oluşacak olan kanamalar olası bir durumdur. Kanama olmasın diye elinden geleni yapan doktorlar uygulanabilecek tüm cerrahi müdahaleleri uygulamaktadırlar. Ancak hastaların da bu duruma çok dikkat etmesi gerekir. Ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaçlar(Kayısı, badem, salatalık, taze ve kuru üzüm, şeftali, erik, domates, elma ve kiraz gibi salsilik asit içerip aspirin benzeri etki yapan gıdalar, ameliyattan önce kullanılmamalıdır. Ayrıca besin destek ürünlerinin de kullanılmaması tavsiye edilir.

Ameliyat öncesi dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta: ameliyattan önce soğuk algınlığı, grip, basit enfeksiyonlardır. Bu tür küçük olarak görebileceğiniz problemler, ciddi sonuçlara yol açabilir. Tam iyileştikten sonra ameliyat olmanız daha uygun bir davranış olarak görülmektedir. Ameliyat günü doktorlar hastalarına ameliyata girmeden 8-9 saat önce aç olmalarını söylemektedirler. Sigara kullanmak ameliyatı büyük ölçüde olumsuz etkilemektedir. Bu durum yüz gençleştirme operasyonu dahil birçok estetik operasyonu içinde geçerli bir durumdur.

Ameliyat süresi minimum 1,5 saat maksimum 3 saat arasında değişkenlik gösterir. Bu süreler hekime ve ameliyatın durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ameliyat öncesi hastalar gerekli tahlil ve tetkikleri yaparlar; eğer herhangi bir sorun çıkmazsa ameliyata başlanır.

Birçoğumuzun yakından tanıdığı Doç. Dr. Hayati Akbaş’ın sahip olduğu FBM Estetik Tıp Merkezinde bu operasyonu gönül rahatlığı ile en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. Alanında uzman doktorların yer aldığı bu sağlık kuruluşunda, saç ekimi ve tüm estetik operasyonlar yapıldığı gibi, psikolog veya diyet – zayıflama hizmetleri de verilmektedir.

Daha fazla bilgi için: FBM Estetik Merkezi

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.