Capital’i Takip Edin

Toplumlar belirli etmenlere bağlı olarak durmak bilmeyen bir gelişim hızına sahiptir. Bu etmenler arasında ise kuşkusuz ilk sıralarda ekonomi gelmekte. Bugün bir toplumun ekonomisi ne kadar güçlü ise o kadar gelişmiş, ne kadar gelişmiş ise ekonomisi o kadar güçlüdür. Terazinin her iki tarafı da aynı oranda yükselip ya da alçalmaktadır.

Ekonomi belirli ekollere göre farklı tanımlara sahip olsa da tüm tanımların ortak noktası ekonominin bireylerin ve içerisinde bulundukları toplumların yaşayışları adına üretme ve üretimlerini bölüşme; bu eylemlerden doğan her türlü ilişkinin tamamını inceleyen bir bilim dalıdır. Evet, ekonomi sanılanın aksine bir bilim dalıdır ve çalışma alanı oldukça geniştir.

Ekonomi denildiğinde akıllarda beliren bir diğer kavram ise finans. Finans sözlük tanımıyla, şirket ya da firma tarafından ihtiyaç duyulan fonların uygun şartlar ile elde edilesi ve etkili bir şekilde kullanılma faaliyetleridir. Belki sizler için bu terimler kulağa oldukça uzak geliyor ancak iş dünyası ile içli dışlı iseniz sizin için bir o kadar da tanıdık geleceklerdir.

Dünya nüfusuna paralel olarak bugün saniye de bir gerçekleşen olayları nasıl takip edebiliriz? Peki, hepsini takip etmek gerekli mi? Elbette ki işinize ve ilgi alanlarınıza göre takip etmeniz gereken güncel haberler farklılık gösterecektir. Özellikle işiniz gereği ekonomi ve finanstaki güncel haberlerin takibi gerekiyorsa bu konuda dikkat etmeniz gereken şey haberlerin gerçekliği yansıtıp yansıtmadığı.  Zira mali yatırımlarınız şirketinizin veyahut firmanızın geleceğini şekillendirecektir.

İlgi alanlarındaki farklılık haber kaynaklarında da farklılığa sebep olacaktır. İnternet üzerinde iş dünyası finans ve ekonomi üzerine güncel haberleri rahatlıkla takip edebileceğiniz pek çok site mevcut. Fakat ben bunların içinden rahatlıkla ve keyif alarak kullandığım bir tanesini önereceğim sizlere. Capital.com.tr hem gözü yormayan derli toplu ve oldukça şık dizaynı ile hem de en güncel bilgileri en doğru şekilde bizlere sunan gönül rahatlığa ile takip edebileceğiniz bir site. Özellikle finans, yatırım, ekonomi konularında alanında uzman kadrosu ile güncel haberleri ve bu haberlere olan yorumları derleyen site iş hayatında sizlere online bir asistan olarak hizmet verecektir.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?