Cilt Gençleştirme ve Dudak Dolgusu Yaptırmak

Cildimiz örtü görevi görerek tüm vücudumuzu saran iç organlarımızı dış etkilere karşı koruyan dokudur. Sağlıklı görünüme kavuşmak için de oldukça önemli etkiye sahiptir. Dolayısıyla cilt bakımı ve güzelliğinin büyük önemi vardır. Günümüzde cilt gençleştirme uygulamaları oldukça popüler bir durumdadır. Birçok kadın tarafından da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Profesyonel bakım yaptıran kişiler cilt gençleştirme hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu işlemler anestezi ortamı gerektirmemekte ve hastalar kolay bir şekilde tedavi olup seanslarını tamamlamaktadır.

PB Serum Nedir?

Pb serum cildin gençleşmesine büyük katkı sağlamakta ve hyalüronik asit ile kolajen dengesinin kontrol edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca cildin enzimlerinin denetlenmesine de yardımcı olmaktadır. Ciltteki belirli süreden sonra eskiyen kolajenleri ortadan kaldırmaya yarayan pb serum cilt ile ilgili problemlerin giderilmesinde etkili olmaktadır. Cildin sadece bir bölgesi için değil geneli için kullanılmaktadır. Cildin sıkı ve gergin hale gelmesini sağlamakta ve ciltte oluşan sarkmaların, buruşmaların önüne geçmektedir. Ayrıca gıdı olarak bilinen bölge ile göbek çevresindeki bozulmaları ve göz altı torbalarının oluşumunu minimuma indirmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Su çekme hacminin yüksek olduğu ve vücuttaki doğal bulunan hyalüronik asitli dolgu malzemelerinin enjeksiyon yöntemi ile dudak bölgesine işlenmesine dudak dolgusu denmektedir. Üst dudak ile alt dudak 1-2 mm önünde, alt dudaklar da üst dudağa göre daha kalın olmaktadır. Hyalüronik asitli dolgu malzemesi sayesinde bu oranlar kolaylıkla ve güvenilir şekilde eşitlenebilmektedir. Dudaklar dolgun ise ayrıca hacim vermek gereksiz olmaktadır. Dudak dolgusundaki amaç ise dudaktaki hacmin korunması olmalıdır.

Dudak Dolgusunun Kullanım Amacı

Dudak dolgusunun birçok yapım amacı bulunmaktadır. Başlıca amaçlar; dudak dolgunlaştırma, şekillendirme, dudak konturunu belirginleştirme, dudakta bulunan asimetriler, dudak kenarında bulunan sarkmalar ve dudak üzerindeki ince çizgilerde kullanılmaktadır. Dudak dolgusunun kalıcılığı uzun süreli olmamaktadır. 5-6 ay içerisinde vücut tarafından emildiği için yok olmaktadır. Dudaklardaki dolgunluğun sürekli olarak sağlanabilmesi için uygulama sürekli olarak tekrarlanmalıdır. Ayrıca dudak dolgusunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı ve enjekte edilen dolgu malzemesinin özellikleri ile alakalı olmaktadır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap