Çocuklar İçin Düzenlenen Partiler

Anne&Bebek ile ilgili hem yabancı kültürlerde, hem de geleneklerimizden alınarak bizlere uygun şekilde derlenmiş çok fazla özel ve anlamlı kutlama düzenlenmektedir. Annenin doğuma hazırlık yapmasından, yeni doğmuş olan bebeğin karşılanmasına, ilk duasına kadar uzanan birbirinden farklı hazırlıklar yapılan ve aileler için çok özel ve atlanmaması gereken günlerdir bunlar. Hem tüm sevdiklerimiz bir araya toplanır, hem de asırlardır bilinen örf ve adetlerimiz en anlamlı haliyle yaşatılır. Süsle Baby işte bu günlerde yapmış olduğunuz organizasyonlarınız için malzeme tedarik eder. (Mesela şurada kız çocuklara özel parti konsepti ürünleri olduğu gibi: http://www.susle.com.tr/Hello-Kitty,LA_205-2.html).Varolan değerlerimizi kaybetmemek, yeni nesillere taşımak ve onlara tanıtmak için de çok güzel bir neden olan bu tip organizasyonlar, ister müsaitse evlerinizde ya da daha kalabalık ve gösterişli kutlamalar için özel mekanlarda yapılabilir. Her bir organizasyon çok özeldir ve kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Her bir tema kişiye özel şekilde tasarlanır ve ince detaylar barındırır. Bir organizasyon şirketinden destek hizmet satın alacağınız gibi, süsleme için gerekli malzemeleri satın alarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Baby Shower Hakkında

Özellikle anne olacak bayanlar için doğumun öncesinde yapılan bebeğin gelişini kutlama partisidir. Yurtdışında sıklıkla uygulanan ve sonrada bizlere gelen bu kutlama, hem annenin ilerleyen hamilelik dönemi nedeniyle yaşadığı zorluklara moral olmak hem de yenidoğan bebek için hediyelerin verilmesi amacıyla hazırlanır. Bununla ilgili çok güzel temalarda hazırlıklar yapılabilir. Farklı renkler, bebeğin cinsiyetine göre malzemelerle çok farklı uygulamalar yapılabilir. Baby shower düzenlerken kullanacağınız bebek şekeri ile ilgili fiyatları, bebek şekeri fiyatları sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

Diş Buğdayı Hakkında

Bebeğin ilk dişinin kutlanmasının yapıldığı etkinliğe diş buğdayı etkinliği denir. Çok öncelerden bu yana geleneklerimizde olan bu kutlama, hem herkesin bebeğin geleceğini en iyi şekilde yaşamasının hem de sağlıklı olmasının temalı olarak kutlandığı bir durumdur. Bu kutlama için de özellikle diş teması kullanılır ve çok farklı süsleme ve yiyecek-içecek hazırlığı yapılır. Diş buğdayına özel kültürel yiyecekler de günün anlamı için farklılık yaratır.

İlk Mevlüt Organizasyonu

Bebeğin dünyaya gözlerini açması ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için mevlüt okutulma etkinliği yapılır. Ülkemiz coğrafyasında çok uzun yıllar boyunca yapılan ve yaşatılan bir gelenecek olarak yerini almaktadır. Tüm tanıdıkların, aile dostlarının ve aile içinden olanların katılımıyla yapılan Kuran-ı Kerim okuması ile o gün doyasıya kutlanır. Mevlüt sırasında ezan ve isim üfleme işlemi birlikte yapılarak mevlüt tamamlanır.

İlk Yaş Doğumgünü

Doğumgünü özellikle çocuklar söz konusu olduğunda çok daha farklı bir özenle hazırlanır. Doğum günü organizasyonarında olan davetiye, pasta, görsel seçimleri, süslemeler vb. birçok detay, atlanmaması gereken büyük hassasiyet gerektiren bir konudur. Bu ve bunun gibi etkinliklerde malzemeye ihtiyaç duyduğunuzda tüm ürünleri www.susle.com.tr adresinden tedarik edebilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedIn
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap