Çocuklarda İngilizce Eğitimi Neden Önemli

Yabancı dil gerekliliğinin artık ailelerde fazlasıyla farkındalar. Bundan dolayı küçük yaştan itibaren bunun eğitimini aldırmaya çalışmaktadırlar. Çocuğunuzun iyi düzeyde ve kolay öğrenebilir bir şekilde İngilizce eğitimi aldırmak istiyorsanız Mecidiyeköy İngilizce Kursu ile iletişime geçerek bunu sağlayabilirsiniz.

Unutmamalıyız ki günümüzde İngilizce her alanda ve neredeyse her meslek için gerekliliği olan bir dil. İngilizce bilmeleri sayesinde gelecekleri de büyük ölçüde olumlu bir şekilde şekillenecek ve hem kariyer açısından hem de sosyal açıdan onlara çok fazla yarar sağlayacaktır. Dil öğrenmenin yararları çok fazladır. Hatta bununla ilgili pek çok bilimsel araştırma bile yapılmıştır. Bu araştırmalara göre küçük yaşlarda yabancı dil öğrenen çocukların beyinleri tek bir dilen çocukların beyinlerine göre daha farklı çalışmaktadır. Çocukların algılamaları ve ezber kabiliyetleri daha da iyi olmaktadır. İleri ki yaşlarda ise Alzheimer hastalığına yakalanmamak için büyük bir koruyucuduz.

Çocuklarınızın daha hızlı bir şekilde ve iyi bir eğitim almaları çocuklarınızın gelişimi açısından bir çok yarar sağlamaktadır. Mecidiyeköy İngilizce Kursu  İngilize dil eğitimini aktivetelerle eğlenceli bir şekilde öğretirken aynı zamanda dili severek öğrenmelerini sağlamaktayız.

Özgüvenini Artırarak İletişim Becerilerini Geliştirir

Bir işi başarıp, tamamiyle yapabilme. Başka bir dilde söylenen cümleyi rahatlıkla anlayıp, konuşabilme zaman içinde özgüvenini artırarak, derslerinde daha başarılı olma ve sosyal hayatta kendini daha iyi ifade etmesini sağlar.

Beyin Gelişimini Hızlandırır

Hangi dili öğrenmeye çalışırsanız çalışın dil öğrenmek beynin fonksiyonlarını geliştirdiği gibi düşünme ve sorgulama becerilerini de geliştirmektedir. Bunun yanı sıra problem çözme yetisi kazandırmaktadır. Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuklarla tek dil bilen çocuklar karşılaştırıldığında  erken yaşta dil bilenlerin akademik açıdan daha başarılı olduğu Amerika’da yapılan bir araştırmada tespit edilmiştir.

Çok Yönlü Düşünceyi Sağlar

Yabancı dil bilmek ve öğrenmek her birey için yararlı olduğu kadar özellikle çocuklarda erken yaşta öğrenmenin verdiği etkili ile aynı anda birden fazla konuyu düşünme veya aynı anda bir çok işi yapabilme özelliği yapılan çalışmalarla gözlemlenmiştir.

Kısacası, dil öğrenmenin hem akademik anlamda hem de psikolojik anlamda pek çok yararı bulunmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesini desteklemek ve iyi bir İngilizce eğitimi alması için Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy İngilizce Kurslarımıza gelerek ilk adımı atmalarına katkı sağlamış olursunuz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedIn
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap