Daha güzel bir dünya için

blank

Merhaba arkadaşlar ben Merve Nur 11 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Size bu gün ‘Nasıl daha güzel bir dünya kurabiliriz’ adlı bir yazı yazacağım ve izninizle yazıma başlamak istiyorum.

Nasıl daha güzel bir dünya kurabiliriz? Bizim dünyamızda birçok yetim-öksüz çocuk, sokaklarda kalan bir çok insan var. O insanlara yardım etmemiz gerekir, yardım edebilirsek dünyamızı kurtarabiliriz. Tabikide bu kadarla kalsa dünyamız çok güzel bir dünya olurdu çünkü bizim insanlarımızın çok yardımsever olduğunu herkes bilir ama bu kadarla kalmıyor. Ekonomik krizler, küresel ısınma ve bunun gibi birçok unsur var.

Bu dünyada en çok sevmediğim şey televizyonda partilerin (akp-chp) gibi partilerin birbiriyle kavga etmelerini hiç sevmiyorum, çünkü o güzelim haberlerin yerine onları izlemek canımı sıkıyor. Hiç anlamıyorum hangi parti olursa olsun dünyamız insan gibi yönetilsin yeter.

Neyse gelelim 23 Nisan’a. 23 Nisan (23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı) Atatürk’ten bize (çocuklara) armağan.Bence dünyanın en güzel bayramı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Oyun, şiir bahane 23 Nisan şahane :) El ele verip bu dünyayı kurtarabiliriz :)
Benim blogum da bu: sihirlirenkler.blogspot.com

Bu yazı Türkiye’nin en büyük kollektif sosyal medya sorumluluk kampanyası olan 23 Nisan Blogları kampanyası doğrultusunda 23 Nisan 2010 günü ön sayfasını bir çocuğun klavyesine bırakmıştır. Yazının sahibi 11 yaşındaki kardeşim Merve Nur. Yazıya ait resmi kendisi seçmiş olup, yazıya boşluk hataları düzeltmesi dışında bir düzeltme yapılmamıştır.
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

1 Yorum