Deprem Sigortası ile Binalarınızı Güvence Altına Alın

Doğal afet olayları arasında risk açısından daha çok deprem ön plana çıkıyor. Her gün farklı bölgelerde farklı saat aralıklarında pek çok deprem sarsıntısı meydana gelebiliyor. İstatistik açısından 1990 yılında 344 adet depremin gözlendiğine ve her yıl bu adetlerin artış gösterdiğine ulaşılıyor. 5038 adet depremin yaşandığı 2006 yılından itibaren düzenli bir artış görüldüğü gözleniyor. 2017 yılında ise 19120 adet deprem kaydı ortaya çıkmış bulunmakta. Dolayısıyla yıkıcı etkileri her geçen gün artan, can ve mal kaybına yol açan depremin etkilerinden kurtulmak için zorunlu deprem sigortası yaptırmak gerekiyor. DASK ismiyle de bilinen zorunlu deprem sigortası, depremin neden olacağı maddi zararların tanzim edilmesini sağlıyor. DASK, ülkemiz riskli deprem bölgesinde yer aldığı için devlet tarafından yapılan kanuni düzenlemelerle zorunlu hale getirildi. Olası depremde hem evinizi hem de çeşitli binalarınızı güvence altına alıyor.

Zorunlu Deprem Sigortasının Avantajları

Doğal afet kurumu tarafından yapılan zorunlu deprem sigortası, deprem nedeniyle oluşan yangın, infilak ve yer kayması gibi hasarları poliçede yazan limitler kadarıyla karşılıyor. Taksitli ve peşin ödeme imkanı ve yenilemelerde indirim fırsatı da sağlıyor.

Temeller, sahanlıklar, çatılar, tavanlar-tabanlar, asansörler, koridorlar, bacalar, merdivenler, ana duvarlar, baca duvarları, istinat duvarları, yapının tamamlayıcı bölümleri, güvence altına alınan varlıklar örnek oluşturuyor.

Sunulan Teminat İmkanları

Oluşan deprem neticesinde binanız tamamıyla veya kısmen zarar görmüş olsa dahi teminat altına alınıyor. Yangın, infilak, tsunami ve yer kayması karşısında binalarınızı teminat altına aldırabilirsiniz. DASK hakkında daha detaylı bilgiye ve avantajlara ulaşabilmek için Generali.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Online platform üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Generali online site üzerinden müşterilerinin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor. Zorunlu deprem sigortası yani DASK yaptırmak için tüm bilgilere site üzerinden ulaşabilir ve ihtiyacınızı kolay şekilde giderebilirsiniz. Oluşan hasarınız verilen azami tutarı aşıyorsa, aşan kısmı Prestij Konut Ekstra ürününde yer alan Bine Deprem teminatına başvurabilirsiniz. Zorunlu deprem sigortasını yenilemeli olarak devam ettirirseniz ileriki yıllarda indirimli ödemelerden de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Peşin veya dört taksit ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap