blank

Dijital Pazarlama İçin Atılacak Adımlar

Yaşam alışkanlıklarının değişmesiyle beraber doğru orantılı olacak şekilde insanların tüketim alışkanlıkları da değişmeye başlamıştır. Bu yüzden firmalar tüketicilerine en iyi hizmeti sağlayabilmek için her alanda hem etkin hem de hızlı olmalıdırlar.

Bu doğrultuda atılması gereken ilk adımlardan birisi de iyi bir dijital pazarlama stratejisinin oluşturulmasıdır. Çünkü dijital alanda başarılı bir staratejisi olmayan şirketlerin marka imajı ve bilinirlikleri de hızlı bir şekilde düşüşe geçecektir.

Başarılı Bir Dijital Pazarlama Süreci için Yapılması Gerekenler

Web Tasarım

Bugünün dünyasında web sitesi firma ve markaların bilinirlik ve satışlarının artmasında en etkili araçların başında gelmektedir. Firma ve markaların tanıtımların doğru bir şekil yapılabilmesi ve arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeleri için web tasarım önem arz etmektedir.

Web tasarımı yalnızca site tasarımının grafik düzenlemesini yapmak değil hazırlanması planlanan web sitesinin grafiksel, teknolojik ve kullanıcı dostu gibi pek çok kritere uygun olmasının sağlanmasıdır. Aksi takdirde hazırlanan web sitesi internet üzerinde yer alan milyonlarca web sitesinden sadece biri olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir.

SEO ( Search Engine Optimization )

Firmanızın ya da markanızın istenilen şekilde tanıtımının yapılabilmesi için elinizdeki materyallerin en iyisi olması ne yazık ki başarılı olunmasında etkili bir rol oynamamaktadır. Sürecin istenilen şekilde ilerleyebilmesi için tüm araçların en etkin ve etkili biçimde kullanılması büyük rol oynamaktadır. Bu araçlardan belki de en önemli parça seo ( Search Engine Optimization ) çalışmalarıdır. Çünkü böylece firmanızı ve markanızın bilinirliğini arttıracak ve hem mevcut hem de potansiyel müşterileriniz tarafından ürünlerin satın alma hızında da artış yaşanmasına katkı sağlayacaktır.

Etkili Bir SEO Çalışması Adımları Nelerdir ?

1. Kullanıcı Dostu Tasarım

2. Yaratıcı ve Etkileyici İçerik Üretimi

3. Mobil Uyumluluk

4. Başarılı bir Site Haritası

Sosyal Medya Yönetimi

Efektif bir sosyal medya yönetimi için dijital pazarlama stratejisine uygun olacak şekilde markanızın ya da firmanızın hedef kitlesini de göz önüne alarak sosyal medya yönetiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

1. İçerik Metinleri

2. Zamanlama Metrikleri

3. Kitle Metrikleri

4. Rakip Metrikleri

5.Katılım Metrikleri

6. Sosyal Medya Ölçüm Metrikleri

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?