blank

Dijital Reklam Dönemi

Teknolojinin çok hızlı aktığı bir dönemde firmaların reklam ihtiyaçları da hızla artmaktadır. Bu ihtiyaç ile birlikte maliyet kalemlerinin de kontrol altına alınması gerekiyor. Bununla birlikte medya dünyası üzerinden verilen reklamlar görsele hitap etmesi ve geniş kitleye yayılması ile önem kazanmaya başlamıştı. İnternet dünyası ise tüm bu görsel ögelerden daha ileriye gitmiş ve toplumdaki tüm kitlelere hitap etmeye başlamıştır.

Arama Motorlarına Nasıl Reklam Verilir?

İnternet üzerinden istenilen ve ihtiyaç duyulan tüm bilgilere ulaşmanın en kolay ve hızlı kanalı arama motorlarıdır. Bir gün içerisinde milyonlarca tıklanma ve bilgi arama işlevi görmektedir. Reklamların görsel oldukça yüksek maliyeti bir o kadar düşük bir araçtır. Google reklam fiyatları oldukça uygun rakamlardır. Youtube, İnstagram, Facebook ve sosyal medya üzerinden çeşitli reklam verme yöntemleri mevcut olmaktadır. İstanbul web tasarım aracılığı ile reklam senaryoları hazırlanarak hangi sıklıkla reklamların görüntüleneceği planlanır ve yayımlanır.

İnternet Üzerinde Reklam Nasıl Verilir?

Marka yönetimi ve reklamı verilecek markanın öncelikle kendi işlevselliği araştırılır. Markanın hangi yönlerinin ortaya çıkarılması gerektiği noktaların belirlenmesi aslında reklamın ana konusunu oluşturacaktır. İnternete reklam vermek istiyorum taleplerinde web tasarımı ana fikrin ortaya çıkmasından sonra tam hedefe kitlenerek markanın istenilen ve öne çıkaran noktası kullanılarak tasarımı ve görseli hazırlanır.

Sitelerin Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Alması

Ana fikir ve web tasarımı önemli olgulardır fakat reklamın her gün veya özellikle günün belli saatlerinde üst sıralarda olması ve bu reklamı uygun kitlelere yaymak çok önemlidir. Yapılan reklam eğer alt sıralara kayıyorsa bu reklamın etkileyici düzeyini düşürdüğünden dolayı bir anlam ifade etmeyecektir. Bu durumda SEO ve SMO yönetimi etkin rol alacaktır. Örneğin müşteri kitlesinin diğer sosyal medya araçlarını da kullanırken markanın reklamının çıkması bu anlamda çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Sosyal Medya ve Reklam Yönetimi

Sosyal medya günümüzde tüm kitlelerin elinin altında ve binlerce haberlerin, eğlencenin, kısacası hayatın aktif olarak rol aldığı bir mecra haline gelmiştir. Reklamlar bu ortam üzerinde doğru yönetilmesi durumunda büyük ses getirecektir. Maliyetlerin düşük olması karşılığı reklam ile ürünlerin tanıtılması çok avantajlı bir durumdur. Çünkü verilen tek bir tanıtım milyonlarca kitleyi etkisi altına alacaktır. Sonuçta sosyal medya içinde yaşanılan bir organizma haline gelmiştir.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?