blank

Dostlar Mekanı Dost İndir

Bilgisayar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Durum böyle olunca, çocuklar okuma yazma öğrenmeden bilgisayar kullanmayı öğreniyor. 2000’lerin başından kalma belli bir yaşın üstündekiler bilgisayar kullanmaz anlayışı da yavaş yavaş siliniyor. Zira artık dedelerimizin bile bir Facebook hesabı var ve zaman geçtikçe bu duruma tamamen alışmış olacağız.

Durum böyle olunca, günlük hayatta bilgisayar kullanımının oldukça artması, beraberinde birçok ihtiyacımızı bilgisayarlar, dolayısıyla programlar ile giderebilmemizin önünü açtı. Elbette bilgisayarlar, yazılımlar olmadan bir işe yaramazlar. An itibariyle dünyada yüzbinlerce farklı yazılım mevcut. İnternet ise sayısız yazılıma ulaşabilmemizi sağlayan sonsuz bir alan. İhtiyacımız olan programı bulup, dakikalar içerisinde bilgisayarımıza indirip kurabiliyoruz fakat bu durum beraberinde bir de tehlikeyi getiriyor: Güvenlik. İnternet üzerinde her bulduğumuz yazılımı indirip bilgisayarımıza kurmak, kişisel güvenliğinizi tehlikeye atmak demektir. Bu aşamada güvenilir bir program indirme sitesine ihtiyaç duyarız. İşte size bu konuda bir önerim olacak.

Birkaç gün önce hızlı klavye kullanma programı indirmek için araştırma yaptığımda, diğer indirme sitelerine kıyasla çok daha sade tasarımı olan ve sağdan soldan reklamların fışkırmadığı, kategori bazlı bir indirme sitesine denk geldim. Bu yazıyı yazma sebebim olan dostindir.com isimli siteden size biraz bahsetmek istiyorum.

Platforma Göre Kategorize Edilmiş Programlar

Sitenin üst kısmında, kullandığınız işletim sistemine, platforma ve konularına göre kategorilere ayrılmış bir alan var. Windows, Android, iOs gibi işletim sistemlerine özel filtreleme yapabilmenizin yanında, online, oyun ve haber gibi kategorilerde bulabileceğiniz programları da tek tıkla listeleyebiliyorsunuz. Elbette adını bildiğimiz programlara direkt ulaşabilmemiz için bir de arama kısmı bulunuyor.

En Çok İndirilenler

Bazen ihtiyaç duymadığınız ya da aklınıza gelmeyen, hatta adını hiç duymadığınız harika programlarla internette karşılaşırsınız. İşte bu tür programlar için çok indirilenler isimli bir liste, sitenin sağ kısmında yer alıyor. O listede benim dikkatimi çeken Fotoğrafları Video Yapma Programı (Slideshow Creator) olmuştu mesela. İhtiyaç duymadığım ama bilgisayarımda yüklü olsa aile fotoğraflarından güzel slaytlar yapabileceğim bir program. Onun dışında klavye kullanımını geliştirmek isteyenler için On Parmak Klavye Programı var ki ben bunu yıllar önce kullanıyordum, görünce biraz nostalji olmuş oldu.

Biraz Eğlence İyidir

Program deyince tabii aklımıza hemen Microsoft Excel gibi “iş” yapan yazılımlar geliyor fakat işin aslı öyle değil. Eğlenmemizi ve güzel vakit geçirmemizi sağlayan oyunlar da birer programdır. Samimi bir slogan olan dostlar mekanı sloganıyla yola çıkan dostindir, Flight Simulator, Half-Life 2, Minecraft ve daha yüzlerce popüler oyunu kullanıcılarına sunuyor. Binlerce programı “acaba sıkıntı olur mu” korkusu yaşamadan, özgürce indirebileceğiniz dostlar mekanı dostindir.com’dan şaşmayın derim.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?