blank

Emlakjet Önce Göze Hitap Ediyor

Emlak sitesi dediğimde aklınıza karmaşık, kalıplaşmış ve hatta “sararmış” internet sayfaları mı geliyor? Sizi bilmiyorum fakat her ilanın 3-4 farklı kişi tarafından açılmasına alıştırıldığımız ilan sitelerinden ben sıkıldım. İnternetin kocaman bir çöplüğe dönüştüğü günümüzde tam olarak aradığımız bilgiye ulaşmak çok değerli bir hale geldi. Bu sebeple nerede amacına uygun, kullanıcı dostu ve estetik bir web sitesi görsem saygı duyar ve hafızamın bir köşesinde ona bir yer açarım. İlan siteleri içinde bahsettiğim türden bir web sitesi bulmak oldukça zor fakat imkansız değil, bugün bunu öğrendim.

Emlakjet, ilk görüşte bana fotoğraf galerisi izlenimi verecek kadar kullanışlı ve estetik bir emlak sitesi. Tekil ilan sayfalarından mağaza sayfalarına, üyelik formundan minimal tasarımına tam olarak modern bir web sitesi her şeyden önce.

Girişinde satılık konut, kiralık konut, günlük kiralık konut olmak üzere 3 farklı konut arama opsiyonu bulunan bir search-box yer alıyor. Aynı yerden satılık, kiralık ya da devren işyeri ilanları ile arsa ilanları da detaylı bir şekilde aranabiliyor. Bir alt kısımda büyük şehirlerin birbirinden güzel manzaralarını arkaplan olarak kullandıkları En Çok Aranan Daire İlanları göze çarpıyor. Ardından öne çıkan virtin ilanları ile anasayfanın sonuna geliyorsunuz.

Üyelik formu, daha önceki paragraflarda da belirttiğim üzere, internet sitelerine üye olmayı sevmeyen insanlara dahi pratik gelecek şekilde sadece adınız, telefonunuz, e-postanız ve şifreniz olmak üzere 4 bilginin yeterli olacağı şekilde tasarlanmış. Aslına bakarsanız bunları bile girmenize gerek yok. Facebook’la bağlan dediğinizde tek tıkla siteye üye oluyorsunuz.

Emlakjet’ten aklımda kalan bir güzel uygulama da JetHat isimli, kurumsal müşterilere 0850’li ve arandığında sabit ücret tarifesinden ücretlendirildiğiniz hat tahsis edilmiş olması. Bu sayede kurumsal müşteriler özel numaralarını herkesle paylaşmak yerine EmlakJet’e özel bir sistem üzerinden görüşmelerini yapıyorlar.

EmlakJet, bir emlak sitesi olmasına yakışır bir şekilde, taşınan insanlar için eğlenceli bir rehber niteliğinde bir infografik hazırlamış. Onu da şöyle paylaşalım:

Emlakjet - 02

Emlakjet’in Android, AppStore ve Windows Mağaza uygulamaları bulunuyor ve onlar da en az web sitesi kadar kullanışlı. Son olarak EmlakJet’in başarısının bir tesadüf olmadığını, arkasında Gittigidiyor, KariyerNet, SigortamNet ve Cimri gibi internet devi girişimlerin sahibi olan iLab Holding’in bulunduğunu hatırlatmak isterim.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?