blank

En Çok Sevilen Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşında insanların birbirine hediye alması neredeyse tüm dünyada global bir adet ve vazgeçilmez bir ritüel haline geldi. Yeni bir yıla girmek, bazıları için bir yıl daha yaşlanmak anlamına gelirken, bazıları için tertemiz bir sayfa açıp bir şeylere yeniden başlamak anlamına gelebiliyor. Her ne olursa olsun hediye almayı, özellikle de yılbaşı hediyesi almayı herkes sever. Peki sevdiğiniz bir insana hediye alırken nelere dikkat etmelisiniz? Bu soruya birden fazla cevap verilebilir ama benim için en doğru cevap, alacağınız hediyenin “karşınızdaki kişinin beğeneceği bir hediye” olması. Hediye alacağınız kişinin karakterine göre nasıl bir hediye almanız gerektiği konusunda size 10 maddelik bir liste hazırladım.

Oyun Canavarlarına Küçük Sürprizler Yapın

Günün büyük bölümünü bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren, o level’dan bu level’a atlayan kişiye ne hediye alınır diye sormaya gerek var mı? Elbette oyun alacaksınız! Mesela bir GTA V’e hangi oyuncu hayır diyebilir? Hediye paketini açtığında karşısında gördüğü dvd kutusu onun için emin olun en güzel hediye olacaktır. Hangi oyunu alacağımı bilmiyorum diyorsanız en çok satılan oyunlar için buraya bakabilirsiniz.

gta5dvd

Kitap Kurtları Sizden Kitap Bekliyor

Sizin çevrenizde sürekli kitap okuyan, ayda üç – beş kitap bitiren birileri yok mu? Eminim vardır. İşte onlar için alınabilecek en güzel hediye bir kitap olacak. En çok satılan kitapları incelerken, arkadaşınızın daha önceden okumuş olduğu kitapları satın almamaya dikkat edin.

Kalitesiz Ses Gürültüdür!

Laptop’ınızın dandik hoparlörlerinden Halil Sezai dinlemeye bıkmadınız mı? Bu yılbaşında bir değişiklik yapın ve kendinize güzel bir hoparlör alın. Evet kendinize. Önce kendinizi mutlu edin. Ben uzun zamandır 5+1 ses sistemi satın almak istiyorum fakat alt komşu kapıya gelir diye cesaret edemiyorum. Sizin evinizin altında, üstünde, sağında ya da solunda bir komşunuz yoksa size güzel bir beş artı bir gider. En azından 2+1 alın derim. Şunlara bi göz atın.

Aksiyon Sevenlere GoPro!

Ben de yakın zamanda bir aksiyon kamerası aldım. Bir yerlere gittiğimizde monopod (nam-ı diğer selfie çubuğu) ile ailemi çekiyorum, bisiklete sabitliyorum, arabanın camına takıp ralli havası veriyorum. Gerçekten çok fazla amaca hizmet eden mükemmel bir cihazlar aksiyon kameraları. Peki hangisi, hangileri diyenler buraya.

gopro

Yalnızlığı Seven Müzik Aşıklarını Unutmamalı

Hoparlör seçeneğinden bahsetmiştik fakat herkes bangır bangır müzik dinlemeyi sevmez. Bazıları kulaklıklarını takıp kendi dünyasında yalnız başına takılmak ister. Onlar müziği hangi kulaklıkla dinlemeleri gerektiği konusunda fazlaca titiz olurlar. Pürüzsüz ve gerçeğe çok yakın (hi-fi) ses konusunda teknoloji hayli ilerlemişken ona kaliteli bir kulaklık almayı deneyin. Tabii bunu yaparken kulak içi kulaklık mı yoksa bantlı kulaklık mı sevdiğinden emin olmanız gerek. Kulaklık çeşitleri içinden onlarcası sizi bekliyor.

O Kelime Dilinizin Ucunda!

Yılbaşı gecesini evde geçirecekseniz, ailenizle ya da arkadaşlarınızla, fark etmez, size bir kutu oyunu lazım. Scrabble olur, Monopoly olur, Jenga olur. Benim favorim Tabu. Tabu konusunda rakip tanımam. İsterseniz tabunuzu alıp bize gelin, kapışalım. Sayamadığım başka oyunlar da var.

Çocukların Hediyesi Elbette Oyuncak

Ailenizde ya da çevrenizde yaramaz, oyuncak delisi bir çocuk mu var? Onu dünyanın en mutlu çocuğu etmenin yolu yeni bir oyuncaktan geçiyor. Küçükken benim bir çuval oyuncağım vardı. Hatta yakın zamanda, bu yaşımda bir Lego seti satın aldım. Bazı oyuncaklarla oynamanın yaşı yok bana göre. Çocuğunuzun yaşına ve zevkine uygun oyuncak çeşitleri burada bol bol mevcut.

lego

Şarjı Akşama Kadar Dayanmayanlar İçin Ekstra Enerji Lazım

Akıllı telefonlar ve tabletlerin adeta vücudumuzun bir uzantısı haline geldiği şu günlerde, özellikle uzun süre dışarıda olduğumuzda şarjımız mutlaka bitiyor ya da telefonu en düşük performansla kullanmaya çalışıyoruz. İşte böyle zamanlarda imdadımıza taşınabilir şarj cihazları yetişiyor. Ben yakın zamanda Xiaomi markasının 10.000 mAh kapasiteli olanından aldım, telefonumu yaklaşık 3 defa şarj ediyor. Bunu şöyle hesaplıyorsunuz: Bataryanızın üzerinde yazan mAh değerine bakın, örneğin 2000 mAh’lık bir bataryası varsa, sözü geçen cihaz sizin telefonunuzu tam 5 defa sıfırdan %100’e şarj edebilir. Kendinize veya hediye almak istediğiniz kişiye uygun olanı bunlar arasından seçebilirsiniz.

Arşivciler için Depolama Önemlidir

Sürekli film izleyen ve izlediği her filmi arşivlemeyi seven birine hediye alacaksanız bu hediye mutlaka bir harici disk olmalıdır. Benim 2 Terabayt’lık bir harici diskim var fakat açıkçası bu kadar büyük bir alana ihtiyaç duymuyorum. Bunun yanında, günümüzde filmlerin ulaştığı devasa kalite ve bununla birlikte boyutu düşünürsek bana fazla gelen bu disk, arşiv yapmayı seven birine az bile gelebilir. Harici disk çeşitleri içinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

yilbasi_agaci

Yılbaşı Gecesini Ağaçsız Geçirmeyin

Yılbaşını ailenizle ya da arkadaşlarınızla evinizde geçirecekseniz yılbaşı ağacını alıp süslemeyi ihmal etmeyin. Tabii yılbaşı kutlayacaksınız diye gidip ağaçları kesmeyin. Burada yapılmışı var. O gece bir de kar yağarsa sizden keyiflisi olmaz. Bu da aileniz için güzel bir hediye olur.

Hediyenin Kralı: Iphone 6S

iphone6sHer hediye güzeldir. Ama bu bir Iphone 6S ise daha bir güzeldir. Sizin için çok özel olan biri için bu kadar değerli bir hediye gerçekten mükemmel bir seçim olurdu. Açıkçası biri bana bunu hediye etse eminim yıllarca aklımda kalırdı. Bu arada hayatımda hiç bu kadar pahalı bir hediye almadığımı da itiraf etmeliyim. Apple’ın son ürünü olan bu telefon -tam telefon demeye de dilim varmıyor- dünya üzerinde şu anda sahip olabileceğiniz en iyisi.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

2 Yorum
  • Geçen sene hepsiburada’dan aldığım yılbaşı ağacı ne yazık ki kırıldı. :( Sanırım iade/değişim de olmaz artık. Bu sene tekrar alacağım ufaklıklar istiyor diye fakat bu seferki de kırılsın istemiyorum. Bir de hepsiburada da fiyatlar diğer sitelere göre 1 tık yüksek sanırım. Sizce yine hepsiburada’dan mı almalıyım? şurada daha uygun fiyatlı yılbaşı ağaçları da buldum; ADRES KALDIRILDI aynı kalite mi veya aynı ürün mü emin olamadım