En Çok Tercih Edilen Fuar Standları

Kurum ya da firmaların katılım gösterdikleri fuar boyunca ürünlerini ya da hizmetlerini sergileyip, ziyaretçilerini ağırlamak için kullandıkları, firmalarına uygun bir şekilde hazırlanan yapılara fuar standı denmektedir. Fuar boyunca sektörde yer alan firmalar, ortaklarınız ve tüketiciler fuar standlarını ziyaret edecekleri için fuar standının organizasyon içerisindeki en başarılı stand olması firmanızın imajı açısından da fayda sağlayacaktır.

Fuar Stand Üretimi Hakkında Bilgi

Genel olarak fuar standı firmaları stand yapımlarında modüler fuar standı ve ahşap stand olmak üzere iki farklı stand kullanmaktadırlar.

Modüler fuar standı; stand işlemlerini yapan firma tarafından önceden belirli bazı ölçülere göre hazırlanmış standlardır. Modüler modeldeki stand kurulumları puzze gibi parçaları birleştirerek hızlı bir şekilde kurulmaktadır. Fuar sonrasında ise stand modüler olduğu için söküm işlemleri yapılarak farklı organizasyonlarda kullanılmak üzere yetkililer tarafından doğru bir şekilde saklanmaktadır.

Ahşap standlar ise seçilen organizasyona özel olacak şekilde hazırlanır ve standın yapısı gereği tek kullanımlıktır.

Fuar Standı ve Zemin Seçimi Hakkında Bilgi

Fuar stand imalatlarında üç farklı zemin uygulaması esas alınmaktadır.

1. Fuar Standı Zemin Uygulaması – Halı Tercihi

Fuarda sergilenmesi planlanan ürünlerin ağır olması ya da ürün ürünlerin zemin üzerinde sergilenmesi gerektiği durumlarda halı zemin tercih edilmektedir.

2. Fuar Standı Zemin Uygulaması – Parke Tercihi

Fuar stand tasarımlarında en çok kullanılan zemin parkedir. Bunun en önemli nedeni parke zeminin şık gözükmesi ve stand imalatında sağlamış olduğu kolaylıklardır. Zemin seçinin parke olduğu durumlarda kurulumu yapacak firmanın parke zeminin altına sunta ya da köpük materyalleri kullanması önem arz etmektedir.

3. Fuar Standı Zemin Uygulaması – Podyum Tercihi

Fuar stand imalat ve kurulum aşaması en zor olan zemin tercihi olmasına rağmen fuar standı firmaları arsında işini kaliteli ve başarılı şekilde yapan bir firma tercih edildiğinde ortaya çok şık bir stand çıkacaktır. Teknik malzemelerin uygulanması hususunda en çok rahat edilen zemindir.

Fuar Standı Neden Önemlidir ?

1. Kurum ya da firmanızın imajının pozitif yönde artmasına yardımcı olmaktadır.

2. Standa gelen ziyaretçilerin memnuniyetlerinin sağlanmasına destek olur.

3. Firma bilinirliğinin ve görünürlüğünün artmasını sağlar.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap