Tanıtım

En Etkili Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır


Evlilik tekliflerinde en uygun gün genellikle sevgililer günüdür. Günün anlamlı ve romantik oluşundan dolayı evlilik teklifinin en çok kabul edildiği gündür. Özel bir gün seçiminde kararsız kaldıysanız mutlaka sevgililer gününü değerlendirebilirsiniz. Tam anlamıyla karar verdiyseniz 14 Şubatta evlilik teklifi edebilir sonsuz mutluluk gemisine birlikte binebilirsiniz. Evlilik teklifi her zaman ve özel bir gün aranmadan her yerde yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu kendi yaratıcılığınızı kullanarak etkili bir evlilik teklifi yapmaktır. Billboardlara gazetelere verilen ilanlar ile evlenme teklifi etmek artık klişe kalmış yöntemlerdir.

Örneğin bir plaj partisinde hiç beklemediği bir andan pırlanta yüzük ile evlilik teklifi etmek oldukça şaşırtıcı olabilir. Farklı bir evlilik teklifi günlerce, aylarca konuşulacak seneler sonra konuşulduğunda çocuklarınıza anlatırken ‘babanız bana harika bir evlenme teklifi etmişti’ sözcükleri ile övünme vesilesi olacak çocuklarınıza bırakacağınız aşk dolu bir miras olacaktır. Klasik şeylerden uzak durarak yerinizden kalkarak kendi çabalarınız ile önünde diz çökerek bu teklifi kendi ağzınızdan yapacak ve onun verdiği evet cevabını gözlerinin içine bakarak duyacaksınız. Farklı bir yöntem deneyerek edilen evlilik teklifi daha etkileyici olacaktır. Bu etkili yöntem evet cevabı için değildir siz zaten cevabı bilerek evlenme teklifini etmiş bulunursunuz.

Evlenme Teklifi İçin En Doğru Zaman

Evlilik teklifi için en doğru zaman oldukça önemli bir konudur. Bu konuda uzmanlar aşkın ilk dönemlerinde böyle bir karar alınması yanıltıcı olabilir. Özellikle ilk 6 ay içinde vücut hormonların etkisindedir ve aşırı salgılandığı dönem olduğu için Aşkın Gözü Kördür kelimesinin tam anlamıyla yaşandığı zaman dilimidir. Bu zaman diliminde karşımızdaki kişinin iyi-kötü-güzel-çirkin kavramlarının ayırt edilmediği döneminde olduğumuz için bu süreçte edilen teklifler evliliğe götürse de sonra bu beraberliklerin boşanmasına neden olmaktadır. Evlilik kararı alınacaksa ilk 6 ila 8 aylık dönemde,

alınmamalıdır. İkinci altı aylık dönem karşınızdaki kişi ile bir ömür geçirebilir misiniz sorusunun alındığı dönem olmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aklınızda en küçük soru işareti varsa ileride düzelir umuduyla hareket edilmemelidir. Bu soru işareti çok küçük dahi olsa giderilene kadar evlilik konusunu açmamalısınız. Bilinmesi gereken iki unsur;

  • Karşınızdaki insanla bir ömür geçireceğinizi kendinize kabul ettirmelisiniz yani sizin de tam kararlı olmanız gerekmektedir
  • Karşınızdaki kişiden de emin olmalısınız onunda sizinle evlenmek istediğinden emin olduğunuz anda teklif etmelisiniz

Evlilik teklifi ederken soracağınız sorunun cevabından emin olmalısınız. Cevap evet olacak ki evlilik teklifinin bir anlamı olmuş olsun. Evlilik seçim işidir siz onu hayat arkadaşınız olarak seçmiş olursunuz oda sizi seçmiştir karşılıklı seçim işidir. Ünlü aşk doktoru Mehmet Çoşkundeniz’in dediği gibi ‘aşta karşılık yoktur karşılıksız olarak sevebilirsiniz evlilik gibi bir konuda ise karşınızdaki kişinin de sizinle aynı mantıkta ve düşüncede olması gereklidir.

Romantik Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Evlilik teklifi ederken önceden çok büyük hazırlıklar yapmanıza gerek yoktur. Daha sade ve şık bir şekilde de bir pırlanta yüzük ile evlilik teklifi edebilirsiniz. Örneğin her zamanki gibi bir akşam yemeği teklifi edebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken daha önce giymediğiniz bir kıyafet, hiç sıkmadığınız bir parfüm sıkarsanız sevgiliniz farklı bir durum olduğunu anlayacak ve daha fazla merak ve heyecan uyandıracaksınız.

Evlilik tekliflerinde en önemli unsur yüzüktür. O yüzük ortaya çıkmadan evlilik tekliflerinin hiçbir anlamı yoktur. Yüzüğü vermediğiniz sürece karşınızdaki insan durumun ciddiyetini asla kabul etmez. Özellikle evlilik tekliflerinde tektaş, pırlanta yüzükler evlenme tekliflerinin başkahramanı olmaktadır. Evlilik teklifleri erkeklerin görevidir bu durumu hakkı ile yerine getirirseniz ömür boyu konuşulacak ve her zaman kutlanılacak bir anıya sahip olunmaktadır. Kadınların karşı koyamadığı şeylerden biri mumlarla ve çiçeklerle hazırlanmış mekânlardır. Bu mekan sahilde bir yer olabilirken evinizin bir odası da olabilir. Mekân durumu mum ve güller ile ortadan kaldırılır.

Sizlerde romantik bir evlilik teklifi için sevdiğiniz kadının nelerden hoşlandığını dikkate alarak bir ortam oluşturmalısınız. Balonları ve pamuk şekerlerini seven bir kadına bunlarla dolu olan bir ortamda edeceğiniz evlilik teklifinin cevabı kesinlikle evet olacaktır.

Evlenme Teklifi Ederken Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Evlenme teklifi her iki taraf içinde hayatlarının en özel günüdür. Bu özel gün içinde her şey detaylı olarak düşünülmeli ve planlı bir şekilde hareket edilmelidir. Teklifinizi dile getirdikten sonra alacağınız evet cevabından sonra yapacağınız ilk şey pırlanta yüzüğünüzü ve tektaşını sevdiğiniz kadının parmağına takarak bu mutlu anı sonlandırmak olacaktır.

Evlilik teklifi ederken yüzük hangi parmağa takılır sorusu kafa karıştırıcı bir durumdur. Teklif esnasında erkek sevdiği kadına yüzüğünü takarken ikilime düşerek işleri büyük bir muammaya sokabilir. Evlilik teklifi edeceğiniz yüzük her hangi bir parmağa takılmayacak kadar önemlidir. Pırlanta yüzük veya tektaş evlilik sırasında kadının sağ elinin yüzük parmağına takılmalıdır. Evlenene kadar sağ elinde taşıdığı yüzüğü evlendikten sonra sol elinin yüzük parmağında kullanmaya başlar. Bu konu oldukça önemlidir ve kesinlikle bilinmesi gereklidir.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.