Oyuncu

En İyi Hikayeli PC Oyunları 2022

Hikayeli oyunlar, oyun piyasasının gelişmesi ile birlikte artık daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Bazı oyuncular ise hikaye oyunlarını filmlere benzetmekte ve bu yüzden ilgi duymamaktadır. Bu tür oyunlara para verilmesinin saçma olduğunu düşünürler. Böyle insanlar genellikle oyunlar içerisinde bir rekabet ararlar.

Birbirinden güzel PC oyunlarını satın almak için eTail.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • Need for Speed Most Wanted

Need for Speed Most Wanted oyununu EA Canada, EA Black Box ve Sensory Sweep Studios şirketleri geliştirmiştir. 11 Kasım 2005 taihinde Electronic Arts firması bu oyunu piyasaya yayınlamıştır. EAGL oyun motoru ile çalışır ve bestecisinin ismi Paul Linford’dur. Nintendo DS, Game Boy Advance, GameCube, Microsoft Windows, PlayStation 2, PlayStation Portable, Xbox ve Xbox 360 platformları için uygundur.

En iyi oyunlar
  • Tomb Raider

Tomb Raider oyunu Aksiyon-Macera türünde bir hikaye oyunudur. Bu oyunu Core Design, Crystal Dynamics, Ubisoft Milan, Square Enix Montreal ve Eidos Montreal sirketleri geliştirmiştir. Android, macOS, Microsoft Windows ve Linux benzeri bütün platformlar için uygun bir oyundur. Eidos Interactive (1996-2009), Microsoft Game Studios (2015) ve Square Enix (2010) şirketleri bu oyunu yayınlamıştır.

En iyi oyunlar
  • Alan Wake

Alan Wake oyununun geliştiricisi Remedy Entertainment firmasıdır. Bu oyun 14 Mayıs 2010 tarihinde Microsoft Game Studios tarafından piyasaya sunulmuştur. Yönetmeninin ismi Markus Maki’dir. Xbox 360 ve Microsoft Windows platformları için uygundur. Alan Wake oyunu Aksiyon-Macera türünde bir video oyundur ve tek oyunculu olarak oynanır. Alan Wake oyununu Temmuz 2021 tarihleri itibarı ile ortalama 122

En iyi oyunlar
  • Far Cry 3

Far Cry 3 oyununu geliştiren firmanın ismi Ubisoft Montreal’dır. Ayrıca bu oyunu Ubisoft 29 Kasım 2012 tarihinde piyasaya sürmüştür. Tek oyunculu veya çok oyunculu olarak oynanabilir. Bu oyunun yönetmenlerinin isimleri Patrick Plourde ve Patrik Methe’dir. Far Cry serisinin bir oyunu olarak bilinir ve Microsoft Windows, Playstation 3, Xbox 360, Playstation 4 ve Xbox One platformları için uygundur.

En iyi oyunlar
  • Metro 2033

Metro 2033 oyununu geliştiren şirketin ismi 4A Games’tir ve bu oyun Metro serisinin bir parçasıdır. Oyunun yönetmeninin ismi Andrew Pronkhorov’dur. 16 Mart 2010 tarihinde THQ ve Deep Silver firmaları tarafından piyasaya çıkarılmıştır.

En iyi oyunlar
  • Bioshock: Infinite

Bioshock: Infinite oyununu geliştiren firmanın ismi Irrational Games’tir. Bu oyun 26 Mart 2013 tarihinde 2K Games şirketi tarafından piyasaya sunulmuştur. Yönetmeninin ismi Ken Levine’dır. Bioshock: Infinite oyunu Bioshock serisinin bir oyunu olarak bilinir ve tek oyunculu bir oyundur.

En iyi oyunlar
  • The Elder Scrolls V Skyrim

The Elder Scrolls V Skyrim oyununu Bethesda Game Studios şirketi geliştirmiştir. Skyrim oyunu 11 Kasım 2011 tarihinde Bethesda Softworks tarafından piyasaya sunulmuştur. Bu oyunun yapımcısının ismi Todd Howard’dır.

En iyi oyunlar
  • Read Dead Redemption

Red Dead Redemption 2 oyununu Rockstar Studios isimli firma geliştirmiştir. Bu oyun 26 Ekim 2018 tarihinde Rockstar Games şirketi tarafından piyasaya sunulmuştur. Yapımcısının ismi Rob Nelson’dır. Red Dead serisinin devamı olarak bilinen bu oyun RAGE oyun motoru ile çalışmaktadır.

En iyi oyunlar
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?