blank

En İyi Seyahat Uygulamaları

Günümüzde, gelişen teknolojiyle birlikte seyahatlerle ilgili karşılaşabileceğiniz hemen hemen her sorunu çözecek bir akıllı telefon uygulaması var. İster bütçenize katkıda bulunacak fırsatları sunsun, ister basitçe Wc ya da Wifi gibi ihtiyaçlarınıza karşılık versin; isterseniz de en iyi buzul rotaları hakkında bilgi sunsun bu otuz iki uygulama, seyahatlerinizi daha etkili ve daha kolay geçirmenize yardımcı olacak.

En İyi Seyahat Uygulamaları

1. AccuWeather

Gideceğiniz yerin hava durumunu bilmeden sırt çantanızı nasıl hazırlayabilirsiniz ki değil mi? AccuWeather’ın bu sorunu sizin için çözen, gideceğiniz şehir hakkında anlık hava durumu, haftalık tahminler gibi özellikleri sunan son derece kullanışlı bir uygulama. Artık gerek bavul hazırlarken gerek rota seçerken ne gitmeniz ve yanınıza ne almanız gerektiğini biliyorsunuz.

blank

2. Turna

Uçak biletinin satışını kendi platformumuz üzerinden yapan Turna dünyanın dört bir yanından 1.300’den fazla hava yolu şirketinin uçak biletlerini aynı ekranda bir arada sunuyor. Çok kısa sürede hızlı bir şekilde satın alma işleminin yapıldığı Turna.com Android Uygulaması, bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bilete ulaşmayı sağlıyor. Her uçak bileti aldığınızda Turna Puan kazandırarak, kazanılan puanlar bir sonraki uçak bileti alımında kullanılabiliyor. Turna Uçak bileti şirketinin 24 saat hizmet veren bir de çağrı merkezi var.

3. Airbnb

Bünyesinde 34 binden fazla kente ait 600 binden fazla ev ve konaklama seçeneği bulunduran Airbnb ile seyahat edenler kendilerine en uygun konaklama seçeneklerine kolaylıkla erişebiliyor. Dileyen bir ağaç evde kalır, dileyen de havuzlu bir villada, bu uygulama her seyahatsevere uygun bir yer mutlaka var. Uygulamayı kullanarak bütçenize ve tercihinize uygun evleri sıralayabilir, ev sahiplerine mesajla ulaşabilir, destinasyonları inceleyebilir veya gözünüze kestirdiğiniz yerleri daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

4. Citymaps

Citymap bulunduğunuz konumda yer alan en iyi mekânlara ulaşmanıza, arkadaşlarınızın önerilerini görmenize ve gittiğiniz yerlerle ilgili kendi listenizi oluşturmanıza imkân tanıyan bir şahane bir uygulama. Dilerseniz favori mekânlarınızın çıktısını yazıcıdan alabilir, dilerseniz de PDF olarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Uygulamanın yeni sürümüyle birlikte artık Foursquare listenizi de içe aktarmanız mümkün.

5. XE Currency

XE Currency aplikasyonu aslında iş hayatı ve finans sektörü için icat edilmiş olsa da turizm amaçlı seyahat edenler için de büyük bir yardımcı. Gerçek zamanlı değişimleri gösteren bir döviz hesaplama uygulaması olan XE Currency, seyahatlerde telefonunuzda olmazsa olmaz bir uygulama.

6. Google Maps

Akıllı telefonlar için çok sayıda harita uygulaması bulunuyor ama hiçbirisi Google Maps ile yarışamaz bize göre. Google Maps uygulaması ile tatiliniz sırasında gitmek istediğiniz noktaları girerek, bu yerlerin açık olup olmadıkları saatlerinden tutun da telefon numaralarına kadar çeşitli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu yerlerin fotoğraflarını görebilir ve en önemlisi navigasyon özelliği sayesinde gitmek istediğiniz her yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik artık offline olarak da çalışıyor.

blank

7. Wi-Fi Finder

Wi-Fi Finder ise yurtdışında dünyanın her yerindeki wi-fi noktalarının isim ve parolalarına ulaşabileceğiniz bir akıllı telefon uygulaması. Yakındaki kablosuz internet bağlantı noktalarının uzaklığını ve oralara gidebilmek için yol tarifini de içinde barındırıyor. Akıllı telefonunuzda bulunması gereken bir uygulama.

8. Google Translate

Diliniz hiç bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde, isterseniz yalnızca kelimeleri, isterseniz koca bir cümleyi Google Translate uygulamasına girerek karşılıklarını anında görüyorsunuz. Avrupa dillerini birbirlerine neredeyse kusursuz şekilde çeviriyor. Tatilde yerli halk ile iletişim kurarken tam bir asistan görevi görüyor. Hayat kurtarıcı.

9. Enuygun

Bütçenize uygun uçak biletleri almak için telefonunuzda olması gereken en iyi uygulamalardan biri Enuygun mobil uygulaması. Binlerce hava yolunun uçuşlarını aynı anda karşılaştırabileceğiniz uygulama sayesinde en ucuz uçak bileti fiyatlarını kolayca bulabilirsiniz. Enuygun mobil uygulaması sadece uçak bileti değil, otobüs bileti ve otel seçeneklerini de sunuyor. Bu sayede seyahat planlarınızı yapmak için tek bir uygulama kullanıp tüm bilet ve rezervasyonlarınızı aynı yerde halledebiliyorsunuz. Enuygun mobil uygulamasında gitmek istediğiniz rotaları ya da konaklamak istediğiniz otelleri favorilerinize de ekleyebiliyorsunuz. Böylece fırsatları kaydederek seyahatlerinizi uygun fiyatlara planlamanız çok kolay. Fiyat alarmı özelliği de uçak biletlerinin fiyatlarını takip etmek için kullanabileceğiniz bir özellik. Uçmak istediğiniz rotada fiyat alarmı kurduğunuzda uygulama sizin yerinize bilet fiyatlarında düşüş ya da artış olup olmadığını takip ediyor ve size bildirim gönderiyor. Bu özellik sayesinde sizin gün içinde girip fiyatları kontrol etmenize gerek kalmıyor. Bilet fiyatında düşüş olduğu an biletinizi alarak seyahat bütçenizi korumuş oluyorsunuz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

3 Yorum