En İyi Sohbet Sitesi Hangisi

Bazen yalnızlıktan sıkılıp birileriyle sohbet etmek isteriz. Dışarı çıkacak enerjimiz yoksa o kapıdan çıkmak eziyet gelir. Yeni insanalar tanımak, onlarla bir şeyler paylaşmak insana her zaman heyecan verse de ilk adımı atmak, birileriyle tanışmak o kadar da kolay değildir elbette. Neyse ki tam bu noktada sohbet siteleri imdadımıza yetişiyor. Biliyorum, diyeceksiniz ki sohbet sitesi mi kaldı? Herkes sosyal medyada gösteriş yapmakla meşgul. Aslında haklısınız fakat samimi bir sanal sohbet ortamının, sosyal medyada gösteriş yapmaktan çok farklı olduğunu düşündünüz mü? Bir soru daha oluştu kafanızda: hangi sohbet siteleri güvenilir? Size harika bir tavsiye vermek için bu yazıyı yazıyorum zaten. Yeni keşfettiğim Sempatik.org adlı site özlediğimiz o samimi muhabbet ortamını geri getirmiş.

Siteye girdiğimizde bizi üye olmaya zorlayan sıkıcı sayfalarla karşılaşmıyorsunuz en önemlisi. Sadece seçtiğiniz nick’i yazıp sohbete anında başlayabiliyorsunuz. Sohbete başladığınızda sağ tarafta bazı kanallar göreceksiniz. Bu kanallar veya sohbet odaları bilmiyor olsanız da güzel işlevlere sahipler. Sohbet kanalı bildiğiniz üzere tanışıp kaynaşmaya yarayan klasik kanalımız. Direkt buradan başlıyoruz zaten chat yapmaya. Sonrasında radyo kanalı var. Şarkı isteği yapılabiliyor, o anda çalan şarkının bilgileri görülebiliyor. Bu arada müzik sadece radyo kanalında değil, tüm kanallarda mevcut. İstediğiniz zaman sağ üst taraftan da kısabiliyorsunuz.

Bu sitede sadece sohbet etmekle kalmıyoruz, yarışmalara da katılabiliyoruz. Yarışma ve kelime kanallarında 24 saat herkesle aynı anda katılabileceğiniz yarışmalar düzenleniyor. Kelime kanalında size bir harf grubu veriliyor, siz kelimeyi tamamlamaya çalışıyorsunuz. En hızlı tamamlayan birinci oluyor. Bu şekilde puan topluyorsunuz. Yarışma kanalında ise genel kültür üzerine çok güzel sorular soruluyor. Tabii bu gibi aktiviteler, muhabbetin daha da derinleşmesi için birer kısayol. Yarışmada tanıştığınız biriyle çok iyi anlaşabilirsiniz. Yani sadece “merhaba” yazıp cevap bekleyerek arkadaş bulmak zorunda değilsiniz. Genel kültürünüz iyiyse bu kanalda gerçekten ilgi çeken biri olabilirsiniz.

Siz de o eski samimi günleri özlediyseniz ve kafa dengi birileriyle muhabbet etmek istiyorsanız tavsiyemi değerlendirin. Uzun zaman sonra bana çok iyi geldi. Genelde sohbet kanalında kendi ismimle takılıyorum. Geldiğinizde bir selam vermeyi sakın unutmayın. Sevgiler!

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap