blank

Engoo Türkiye ile Konuşarak İngilizce Öğreniyorum

blankLisede aldığım İngilizce eğitimi sonrasında bugüne kadar hiç İngilizce dersi almadım. Okuduğum üniversitelerde sınava girip İngilizceden muaf tutulmuştum. Sonradan, sevdiğim bir dersten muaf olmanın pek de eğlenceli olmadığını fark ettim. Dil, kullanılmadıkça körelen bir kavram. Bu yüzden hep aklımdaydı yeniden bazı çalışmalar yapmak ya da ders almak. Uzun zaman önce bir mobil uygulama ile bu konuda bir adım atmayı denediysem de olmadı. Yazmak ya da dinlemek, konuşmakla aynı güçte değil dil öğrenme konusunda. Dili yazıp okumaktan çok, biriyle konuştuğunuzda ilerletiyorsunuz, hem de sizi şaşırtacak bir hızda.

Birkaç hafta önce internette dolaşırken karşıma diğerlerinden farklı olduğunu iddia eden bir İngilizce eğitim sitesi çıktı. Bir şans vermek istedim ve işleyişini öğrenmek üzere siteye girdim. Tr.engoo.com adlı bu sitenin diğerlerine göre en büyük farkının öğretmenlerle karşılıklı konuşma yöntemi olduğunu gördüm. Böyle şeyleri denemeye çekiniriz, verdiğimiz paranın boşa gidip gitmeyeceğinden emin olamayız genelde. İşte bu sorunu da şöyle ortadan kaldırmışlar: tr.engoo.com’a olduğunuzda sistem size ücretsiz olarak 2 kredi veriyor. Yani ilk 2 dersi kayıtsız şartsız ücret ödemeden alıyorsunuz. Böylece bu işe yatırım yapıp yapmayacağınıza da sağlıklı bir şekilde karar veriyorsunuz.

Tr.engoo.com‘da dünyanın birçok ülkesinden deneyimli öğretmenler ile online çalışma yaparak istediğiniz seviyeye ulaşmanız mümkün. Engoo, dünyanın dört bir yanından sağlamış olduğu öğretmenler ile İngilizce konuşmanıza imkan sağlıyor. Şimdi size bu güzel sistemi enine boyuna tanıtacağım.

25 Dakikalık Partlar Halinde Online Görüşme Yapıyoruz

Tr.engoo.com İngilizce eğitimini sizin için sanal gerçekliğe taşıyor. Son derece profesyonel ve uzman eğitim veren öğretmen kadrosu içinden eğitim almak istediğiniz öğretmeni seçebilir, Skype üzerinden gerçekleştireceğiniz 25 dakikalık görüşmeler ile İngilizce Speaking (konuşma) yetkinliğinizi geliştirebilirsiniz. 6000’e yakın öğretmen arasından ders alacağınız kişiyi seçebilir, ders saatiniz geldiğinde kendisi ile görüşebilirsiniz. Bunun yanı sıra Engoo Türkiye, öğrenci merkezli bir eğitim seçeneği sunuyor. Öğretmeninizin ders esnasında izleyeceği yöntemi belirlemek de sizin elinizde! Dilerseniz gramer ağırlıklı bir ders alabilir, dilerseniz öğretmeninizden herhangi bir konuya bağlı kalmaksızın İngilizce konuşmasını talep edebilirsiniz. Asya ülkeleri başta olmak üzere geniş öğretmen kadrosuyla ana dili İngilizce olan öğretmenlerle çalışabilir, düzgün bir çalışma metodu ile kısa bir süre içerisinde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

blank

Bunu Sevdim: Uygun Fiyat Garantisi

Engoo Türkiye, sizin için son derece uygun fiyatlardan kaliteli bir eğitim seçeneği sunuyor. Dilerseniz ana dili İngilizce olmayan, ancak profesyonel seviyede İngilizce konuşabilen öğretmenlerden ders almayı seçebilir, isterseniz de Amerika, Kanada, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın İngilizce konuşulan ülkelerinde yaşayan ana dili İngilizce olan öğretmenlerden ders alabilirsiniz. Online sistem üzerinden kısa bir sürede kayıt olarak 2 ücretsiz deneme ders hakkı elde etmeniz de başta söylediğim gibi mümkün! Seçeceğiniz iki eğitimci ile ücretsiz olarak 50 dakika çalışma hakkı daha önce herhangi bir eğitim sitesinde karşılaştığım bir şey değil. Engoo Türkiye ile aylık abonelik paketleri alabilir 1 yıla varan çalışma süresi boyunca İngilizce dersleri alabilirsiniz.

blank

Öğrencilerine sunmuş olduğu imkan ile iki paket oluşturan Engoo Türkiye, uygun fiyat garantisi veriyor. Ana dili İngilizce olmayan öğretmenlerden alacağınız dersler için Standart Pakete üye olabilir, 12 aya varan profesyonel eğitim garantisi ile uzman öğretmenlerden çok uygun fiyata ders talep edebilirsiniz. Bütçenize ve çalışma tercihinize göre belirleyeceğiniz paketi alabilir, paket içerisindeki ders hakkınızın bitmesi halinde ek ders talep edebilirsiniz.

Engoo Türkiye bunun yanı sıra dünyanın dört bir yanından İngilizce eğitimcileri de bünyesine alıyor. %5 geçme oranı ile hayli zorlu bir mülakat sistemi ile seçilen öğretmenler Engoo Türkiye’nin bünyesinde çalışmaya başlıyor. Öğretmen alımlarında uygulanan bu katı tutum, öğrencilerin sağlıklı ve profesyonel eğitimi almaları amacı ile yapılıyor. İnternet sitesine üye olduktan sonra öğretmenleri inceleyebilir, 25 dakikalık ders sonrası öğretmeninizi değerlendirme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Çocuklar İçin İngilizce Seçeneği de Mevcut

İngilizce, bence çocuklara küçük yaşlardan itibaren verilmesi gereken bir eğitim. Çocuklar için İngilizce seçeneği ile Engoo Türkiye bünyesinde pek çok öğretmen eğitim veriyor. Japonya merkezli bir şirket olan Engoo Türkiye, kısa bir süre içerisinde büyüme gösteren bir şirket. Bunun en büyük sebepleri arasında sunmuş olduğu kaliteli eğitim bulunuyor. Öğrenciler, siteye kayt olduktan sonra öğretmenin boş derslerine bakarak kendileri için en uygun saat için özel ders alabiliyor. Öğretmenin tecrübesi, IELTS eğitim seviyesi ve ana dil yetkinliğinin olması, çocuklarınızın İngilizce öğrenebilmesi için son derece önemli unsurlar arasında yer alıyor. Siz de tr.engoo.com ile İngilizce öğrenebilir, başlangıç orta ve uzman paketler ile seviyenize uygun İngilizce eğitim alabilirsiniz.

blank

Kişisel Tecrübelerim

Ben ilk 2 dersimi Skype üzerinden Bosna Hersekli bir öğretmen tarafından serbest konuşma şeklinde aldım ve gerçekten çok faydalı buldum. Sanki bir öğretmenle değil de bir arkadaşımla konuşuyormuş gibi zevkli bir ders oldu. Hatta sürenin dolduğunu ikimiz de fark etmedik bile. İkinci dersimiz, ilkine göre çok daha akıcı geçti. Anadili İngilizce olan bir öğretmen seçmememin sebebi de ilk aşamada çok akıcı İngilizceyi anlamakta zorluk çekebileceğimi düşünmem oldu. İleri aşamalarda tam tersini uygulayabilirim.

Engoo’ya Sosyal Medya Hesaplarından da Ulaşabilirsiniz

Facebook: facebook.com/EngooTurkiye
Twitter: twitter.com/EngooTR
Instagram: instagram.com/engoo_tr

Engoo Türkiye’yi ben çok sevdim ve İngilizce öğrenmek ya da dilini geliştirmek isteyen herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Sistemle ilgili aklınıza takılan bir şey olursa artık deneyimli bir kullanıcı olarak sorularınıza yanıt verebilirim :) Bir sonraki incelemede görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

5 Yorum