Foça Otelleri İle Kendinizi Özel Hissedin

Ülkemizin hem tarihi dokularının yer aldığı hem de en popüler tatil merkezlerinden olarak bilinen Foça’da pek çok birbirinden güzel butil otel bulunuyor. Siz de tatilde biraz da olsun kendinizi şımartmak ve ödüllendirmek istiyorsanız Foça’daki bütçenize uygun butik otelleri tercih edebilirsiniz. Kendinize güzel bir tatil hediye etmek istiyorsanız foça otelleri ile kendinizi özel hissedin ve kendinizi ödüllendirin. Kendinizi şımartmak için şehre yakın fiyatı uygun, sakin, küçük ve şirin bir butik otel ayarlayabilir ya da her şey dahil büyük otelleri tercih ederek keyif yapabilirsiniz ve bunun için en uygun oteli www.focaotel1887.com sitesinde bulabilirsiniz.

İyi Bir Tatil Herkesin Hakkı

Bütün bir yılın stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atmak için bütçenize uygun otelleri tercih edebilirsiniz. Ülkemizin nadide tatil yerlerinden Foça, yerli ve yabancı turistleri kendine çekmeyi başarıyor. Şirin bir butik otelde kalarak doğanın ve ortamın tadını çıkartabilir ya da büyük otelleri tercih ederek deniz, kum, aquapark ve havuz gibi olanaklarının tadını çıkarabilirsiniz. Foça otelleri ile doğa ile tarihin iç içe yer aldığı bu ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Bilinen köklü tarihi ile de turistleri kendine çeken Foça, denizi ve güzel kumsalı ile görenleri mest ediyor. Uygun fiyatlara güzel bir tatil yapmak istiyorsanız fırsatları değerlendirmeli ve avantajlardan yararlanmalısınız. Otel yorumlarını okuyarak otel hakkında bilgi edinebilir ve tercihlerinizi bu yönde planlayabilirsiniz. Bu sayede çok daha az ödeyerek güzel ve uzun bir tatil yapma şansı elde edebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Tatil Seçeneklerini Değerlendirin

En güzel tatili en uygun fiyatlara yapabilmek için otel fiyatlarına internetten de bakabilirsiniz. Foça’da her eğlence anlayışına göre farklı oteller bulunuyor. Eğlenceli gece hayatı ile genç yerli ve yabancı turisti kendine çeken Foça tüm güzelliği ile bu sezon da en çok tercih edilen tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Bütçenize göre uygun fiyatları ile pek çok otel seçeneğini internetten bulabilir ve otel fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Kaliteli bir tatili daha uygun fiyatlara yapabilir ve yazın tadını çıkarabilirsiniz. Sezonun en güzel zamanlarında uygun fiyatlara tatil yapmak için hemen yerinizi ayırttırmalısınız.

Foça Seyahat Rehberi

İzmir ilimize bağlı bir ilçe olan Foça üç tarafı denizlerle kaplı bir yarımadadır. Eskiden denizde fokların yaşaması buraya Phokaia denilmesine neden olmuş.. Bu isim dilden dile Foça haline gelmiş. İyon yerleşimlerinden en önemlisi olarak biliniyor Foça. Denizcilik ve mühendislik konularında oldukça başarılılardır. Bu şehir Büyük İskenderi, Romalıları ve Osmanlı İmparatorluğunu büyüleyerek, egemenlikleri altına girmiştir. Eski Foça ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılıyor.

Eski Foça

Taş evleri ile ünlü olan Foçayı, şirin, küçük bir sahil kasabası olarak nitelendirebiliriz. İlk gezeceğiniz yer Foça’nın sokakları olmalı. Taş evlerin rengarenk kapı ve pencereleri, sahilden sokak aralarına girmenizi sağlayacak güzelliktedir.

Eski Foça Limanı, restoran, bar ve kahve, çay içebileceğiniz mekanların bulunduğu Küçük Deniz olarak da bilinen bu liman gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Siren Kayalıkları ile ilgili bir efsane vardır. Sirenler (seirenler) Odysseia destanında geçmektedir. Çok geniş kanatlara sahip ve çok güzel kadın başlı çok güzel sese sahip ve en iyi müziği yapan yaratıklar olarak geçmektedir. Yine efsaneye göre bu sirenler insanları sesleri ile büyüleyerek Siren Kayalıklarında kalmaya mahkum etmişlerdir. Bu yüzden Siren Kayalıklarından geçen gemiciler destanda kulaklarını tıkamışlardır.

Şeytan Hamamı, yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmıştır. Antik Çağda oluşturulan bu yapı kayaların oyulmasıyla ortaya çıkmış bir aile mezarıdır.

Beşkapılar Kalesi ve Surlar

Beş Kapılar Kalesi Antik çağdan kalma bir kaledir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde bu kale kayıkhane olarak kullanılmıştır. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde surlar restore edilmiştir. Beş Kapılar Kalesi içerisinde bulunan kayıkhane şimdilerde açık hava tiyatrosu olarak kullanılmaktadır.

Fatih Cami

Kale içerisinde yer alan bu cami, Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetine geçen Foça’nın en önemli eseri olarak görülebilir. Camide iki kitabe bulunmaktadır. Bu kitabelerde caminin Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırıldığı ve o öldükten sonrada restore ettirildiği yazmaktadır.

Tekne turu atmak ise Foça seyahat rehberi hazırladıysanız atacağınız başlıklardan biridir. Kendisi bir yarım ada olan Foça’nın çevresinde de birçok ada bulunmaktadır. Tekne turu ile bu adalara göz atabilir, denizin güzelli ile stres atabilirsiniz. Doğanın saf güzelliği ile baş başa kalmak isterseniz bu küçük şirin ilçe sizi bekliyor.

Siteyi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz; https://www.focaotel1887.com/

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap