Fondöten Fırçası ile Doğal Görünüm

Günlük rutinimiz içerisinde makyaj en sık yaptığımız işlerden biridir. Arkadaşlarımız ile buluşurken, işe ve okula giderken az ya da çok yapıyoruz. Kişiye göre yapılış şekli değişiyor. Kimimiz az kimimiz yoğun makyaj yaparken, giydiğimiz kıyafete ve gideceğimiz ortama göre de değişiyor.

Makyajımızı yaparken kullandığımız aksesuarlar, doğru uygulama açısından çok önemlidir. Makyaj aksesuarları her geçen gün çeşitleniyor. Yüzümüzün her yeri için ayrı fırça modelleri ve kapatıcı uygulamak için farklı sünger çeşitleri bulunuyor. Profesyonel ya da yeni başlayan kişiler için farklı markaların sünger ve fırça modelleri bulunuyor. Hangisini seçeceğimizi şaşırdığımız fırçaların kıl yapıları ve şekilleri makyajın doğru uygulanması için son derece büyük önem arz ediyor. Fondöten uygularken tercih ettiğimiz fırça, fondötenin yüzümüze eşit bir şekilde yayılmasını sağlıyor. Makyaj aksesuarlarının kalitesi makyaj malzemelerinin kalitesi kadar önemlidir. Yves Rocher’nin kaliteli fondöten fırçası, uyguladığımız fondötenin yüzümüzde farklı bir dokunuş oluşturmasını sağlıyor. Porselen bir görünüm kazanmamızı sağlayan markanın fondöten fırçası ile makyajımız herkesin dikkatini çeker. Fondöten fırçaları genellikle krem ya da likit fondötenlerin cildinize eşit dağılım yapılmasını sağlıyor. Fırçanın kıllarının sentetik oluşu, fondötenin akışkan yapısına oldukça uygundur. Kıl yapısı sayesinde, cilt tonunu eşitler ve cildimizin doğal görünmesini sağlıyor.

Makyaj yaparken büyük bir keyifle kullandığım fondöten fırçası, her geçen gün daha güzel makyaj yapmam için elinden geleni yapıyor. Yüzümde alın, çene, burun ve yanaklarıma sürdüğüm likit fondötenimi, Yves Rocher’nin fondöten fırçası sayesinde eşit ve kolay bir şekilde ileri-geri hareketler yaparak sürebiliyorum. Makyajın kendini göstermesi için ilk adımlardan biri olan fondötenin doğru bir şekilde uygulanması gerekiyor. Bu yüzden kullandığım fırça benim için hayati bir önem taşımaktadır. Sonrasında uyguladığım adımlar olan kapatıcı, pudra, allık, kontur, kaş, dudak ve far için yaptığım  makyaj fırçaları ya da süngerlerinin yapısı çok önemli benim için. Çünkü doğru sünger ve fırça çeşitleri ile yaptığımız makyaj görülmeye değer olur. Yves Rocher’nin ürettiği makyaj aksesuarları doğaya zarar vermediği gibi kalitelerinden dolayı da tercih sebebidir. Böylece gönlüm rahat makyajımı yapabiliyorum.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap