Tanıtım

Fransızca Öğrenerek Ne Avantajlar Elde Edebilirsiniz


Fransızca, Orta Çağ’dan bu yana tüm Dünya’da konuşulan ve geçerliliği olan bir dildir. Fonetik yapısıyla bile bambaşka bir romantizm sunan Fransız dili; moda, turizm, edebiyat ve sosyal kültürün en önemli dillerinden biridir.

Dünya’ya en başarılı edebiyat örneklerini sunmuş bir dildir Fransızca. Özellikle kariyer planlarını Fransız dili üzerinden yapanlar için avantaj sağlar. Fakat Fransızcanın sağladığı avantajlar ile başarı kaydetmek isteyenler için muazzam fırsatlar sunar. Avrupa insanı olmak, Dünya insanı olmak için en nitelikli dil seçimlerinden biridir. Fransızca öğrenmek beraberinde Latin dillerini de kolayca öğrenmenizi sağlar. Arapçayı daha kolay kavramanızı, gırtlak- diyafram ve ses kas sistemini daha başarılı kullanmanızı, dolayısıyla beyne iletilen sinyaller aracılığı ile bazı hücrelerinde açılmasını sağlar.

Damak, insanın laboratuvarıdır. Dil ve damak arasında şekillenen ses yapıları, harf- hece ve kelimeler, beyne en yakın iletilen titreşimlerdir. Bazı dil grupları geniz, gırtlak, damak gibi farklı seslendirmelerle okunur. Her dil yapısında bulunan farklılıklar, dilin alt yapısını oluşturur. Yuvarlak harflerin baskın olduğu, düz seslerin kaba olduğu, basık harfler gibi tanımlamalarla Dünya dilleri, karakteristik yapısını alır. Fransızca ise bir çok dil becerisini kullanmayı ve temel ses alt yapısına hakim olmanızı sağlar.

Fransızca Dil Yapısı ve Konuşma Üslubu

Fransızca halk dilinde ‘’gırtlaktan’’ olarak adlandırılan bir yapıya sahiptir En belirgin olarak Arapça ve Fransızcada bu yapı kullanılır. Endülüs zamanında İspanya- Fas- Fransa dolaylarında yaşayan ve günümüze kadar devam eden Müslümanların oluşturduğu Arapça- Fransızca dil yapısı, Dünya’nın en estetik konuşma biçimlerini sunar. Kibar, naif, romantik…

Fransızca konuşan Fransızlar kadar, Fransızca konuşan Araplar daha cezbedici bir gırtlak yapısı sunarlar. Her iki dilin harf kıvraklığına ustalık derecesinde sahip oldukları için, muazzam konuşmalarını hayranlıkla dinleyebilirsiniz.

Fransızca, Orta Çağda tüm Avrupa’nın resmi dili, mahkemelerin, kurumsal yapıların kullanılan dilidir. İngiltere popülaritesinden sonra Amerika’nın da global etkisiyle kullanımı biraz daha azalmıştır.

5 kıtada 32 ülkede resmi dil olarak kullanılan Fransızca, uluslararası ticaret ve başarı demektir. Dünya’nın her kıtasında iş imkânı, 32 ülkesinde kariyer fırsatı demektir. Birleşmiş Milletler ve NATO’da kullanılan dil, Frankofon adı verilen dil topluluklarından yani Fransızcadan  oluşuyor.

54 ülkede bilinen ve sayısız ülkede okullarda öğrenimi verilen Fransızca, Dünya üzerinde 200 milyon kişi tarafından biliniyor. Ticaret, sanayi, moda, tekstil, turizm, edebiyat, kozmetik gibi pek çok sektörde önde olan Fransa ve Fransızca, global başarı sağlar.

Fransızcayı Online Öğrenme Kolaylığı

Avrupa’ya gitmek, Dünya’yı dolaşmak yahut bir Fransız’dan bizzat Fransızca öğrenmek, muazzam bir fırsat olabilirdi. Lakin her insanın yaşam fonksiyonları, iş- eğitim ve sosyal durumlar gibi birçok faktörden ötürü mümkün olmayabilir. Lakin tüm bunlar, lisan öğrenmenize engel değildir.

Dilerseniz Paris manzaralı kahve keyfi ile Fransızcayı öğrenebilirsiniz. Ya da Champs-Élysées’de Fransızca konuşarak, aksanınızı konuşturabilirsiniz. Bu oldukça muhtemeldir.

Preply size, Fransız öğretmenden Fransızca öğrenme fırsatı sağlıyor. Dilediğiniz an, dilediğiniz saatte, sizin belirleyeceğiniz ders programı ve seçtiğiniz ücret ile, Dünya’nın en iyi öğretmenlerinden Fransızcayı hızlı ve kolay öğrenmenizi sağlıyor.

Preply bir dil eğitim platformudur. Tamamen internet üzerinden kurgulanan eğitim sisteminde, derslerin tamamı online olarak veriliyor. Tüm eğitmenler, uluslararası akademik sertifikalarını almış ve her biri belirli branşlar üzerinde eğitim veren nitelikli personellerdir.

Preply Fransızca Birimi

Dünya’nın 185 ülkesinden katılan 30.000’e yakın öğretmen aracılığı ile dilediğiniz lisanı öğrenebiliyorsunuz. En ekonomik ve seçenekli fiyatlar avantajı sunan Preply, size ortaklık programını sunuyor. Öğrenci veya öğretmen kaydettirmeniz size avantaj sağlarken, ekstra para kazandırıyor.

Sertifikalı bir eğitmen iseniz, platforma dahil olarak yabancı dil eğitimi verebilir, belirlediğiniz ücretleri kazanabilirsiniz. Öğrenci iseniz, akademik kariyerinize şimdiden başlayabilir, istediğiniz dili öğrenerek, geleceğin başarılarını en kolay şekilde tamamlayabilirsiniz.

Preply Fransızca dil biriminde; okuma- yazma- konuşma becerilerine sahip olabilir, teknik alt yapı, akademik dil veya kültürel dili öğrenerek Fransızcayı en kısa sürede ve online kolaylığı ile başarabilirsiniz.

Preply’de sunulan akademik branşlar arasında; fen bilimleri, sosyoloji, fizik, kimya, matematik, ekonomi, psikoloji, edebiyat, tarihi sanat tarihi, oyunculuk dersleri, sanat, dijital oyunlar, web programları gibi onlarca kategori bulunuyor. Her öğretmen kendi branşında akademik başarı kazanmış ve anadili olarak kullanan kişilerdir.

Tamamen güvenilir bir platform olan Preply, doğruluk ve gerçekliği kanıtlanmış profiller ile çalışma sağlıyor. Ayrıca 40 üzerinde kurumsal partner ile eğitimde yükseliş sağlayan Preply platformu, kaliteli ve sertifika sahibi öğretmenlerden uygun fiyatlarla eğitim almanızı sağlıyor. https://preply.com/tr/fransızca-eğitimi/skype linkinden hemen öğrenmeye başlayabilir, istediğiniz öğretmeni ve programı seçerek Fransız edebiyatından örnek şiirler okuyabilir, Fransızca becerinizi gösterebilirsiniz.

Fransızcanın Size Katkısı

Aşk dili, romantizm dili, şiir dili olarak dillendirilen Dünya’nın en afilli lisanı aynı zamanda ticaret başarılarını sağlar. Uluslararası piyasalarda ticari faaliyetlerinizi geliştirmenizi, Avrupa açılımlı girişimlerde bulunmanızı, Dünya ile aynı dili konuşmanızı sağlar. Uluslararası kurumlarda iş ve kariyer fırsatı sağlar. Kanada’dan Afrika ülkelerine dek, her kıtada geçerlilik sunar, statü sağlar ve kalifiye iletişim bireyi olmanızı garantiler.

Preply bloğundan ilginç yazılardan biri:
https://preply.com/tr/blog/2017/12/21/ingilizce-telaffuzunuzu-gelistirmek-icin-en-etkin-yollar/

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.