blank

Fuar Standı ve Stand Tasarımları

Fuar standları, üretici ile tüketicilerin buluştuğu organizasyonların gerçekleştiği alanlar olarak bilinir. Doğru fuar stand seçimi, oldukça etkili sonuçlara imza atmaktadır. Ürün ve hizmetlerini daha samimi şekilde müşterilerine sunabilen firmalar, hedef kitlesini genişletebilir. fuar standı aynı ofis gibi kullanıma uygun dizayn edilir.

Sınırların yok olduğu ve zaman kavramının önemini kaybederek, mesafelerin daraldığı günümüzde tanıtım olanakları iyice gelişmektedir. Fuar organizasyonlarında üreticilerin ulaşmak istediği mecralara açılacak kapıların böylelikle, hiç zorlanmadan açılması mümkün olabilmektedir.

Fuar; kökleri çok eskilere dayanan, ürün ve hizmet tanıtımı yerleridir. Görsellik, hep en ön planda olmuştur. Fakat gelişen teknoloji, stand tasarımı alanında da büyük gelişmelere ve değişimlere sahne olmuştur.

Fuar Standlarının Tasarımı

Fuarlar; belirli bir alanda faaliyet gösteren üreticilerle, tüketicilerin bir araya geldikleri organizasyonlardır. Çok sayıda firma, çeşitli fuar ve de organizasyonlara katılmaktadır. Fuar standları, dikkat çekici özellikte ve kullanışlı olmalıdır. Genellikle fuar stand tasarım işlemleri, organizasyon firmalarınca yerine getirilir. Fuar stand fiyatları ise; standın ebat ve malzeme gibi fiziksel özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Günümüzdeki en gözde pazarlama alanlarından birisi olan fuarlarda, firmalar; birbirinden yaratıcı standlarla organizasyona katılabilmektedir.

Fuarlar, ulusal olabildiği gibi; uluslararası da olabilmektedir. Fuar standı İstanbul için de, önemli organizasyonlarda kullanılmatadır. Firmaların fuar standı tasarımlarının görselliği, çok büyük önem arz eder.

Fuar Stand Tasarımı Nasıl Yapılır?

Fuar standının tasarlanmasındaki en önemli nokta; kullanıma ve amaca uygun olup, hedef kitleye hitap etmesidir. Ayrıca aydınlatma özelliklerinin kaliteli ve son teknolojiye uygun olması da, önemlidir. Bundan dolayı, fuar stand tasarımı için; aydınlatma tercihlerine dikkat etmek yararlı olacaktır. Aydınlatma düzeyi sabitlenmeli ve de gözü olumsuz etkileyecek ışıklardan kaçınılmalıdır.

Standlar, farklı materyal tercihlerine göre yapılabilir. Özel tasarımlı standlar; tercih edilen zevklere uygun üretilmekte olup, fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Fuarlarda bırakılan olumlu yansımalar, genellikle dikkat çekici standlar ile olur. Doğru olarak yapılan stand tasarımı genelde ziyaretçilerin üzerinde oldukça iyi etkiler bırakmaktadır. Güzel bir fuar standı tasarımında, dikkat çekici renkler, dayanıklı fiziksel özellikler ve ideal ölçüler kullanılmalıdır. Firmaların fuar stand tasarımındaki başarısı, organizasyondan alacağı verimle doğru orantılıdır.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?