blank

Göz Altı Morluğu ve Sebepleri

Gözaltı morluğu toplumda en çok karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte kişilerde daha sık görülmeye başlayan gözaltı morlukları estetik görünümü de büyük ölçüde bozmaktadır. Bu problem hem genetik sebeplerden hem de çevresel faktörlerden kaynaklanabilmektedir. Bunun yanında aşırı stres altında kalmak, fazla tuz tüketimi, uykusuzluk gibi sebepler gözaltı morluklarına sebep olduğu bilinen durumların bazılarıdır.

Göz Altı Morlukları Tedavisi

Gözaltı morluklarını tedavi etmeden önce sebebinin ne olduğu bilinmelidir. Bu morluklar hastalık sonucunda da ortaya çıkmış olabilir. Böyle bir durumda gerekli önlemler alınarak ve buna sebep olan zararlı besinler, düzensizlikler hayatınızdan çıkarılarak problem giderilebilir. Ancak bazı durumlarda bunlar çözüm olamayabilir. O zaman göz altı morluğu ataköy tedavi merkezleri denenebilir.

Hacimli Lezyon Tedavisi

Birbirinden farklı sebeplerden dolayı insanların ciltlerinde yaşlanmalar, deformasyonlar meydana gelmektir. Bu sebeplere güneşten gelen zararlı ışınlara uzun süre maruz kalmak ya da sigara alkol gibi zararlı maddeler içeren ürünleri tüketmek örnek verilebilir. Göz altında oluşan morluklar da bu tip lekelere örnek olarak gösterilebilir. Hacimli lezyon tedavisi sayesinde hem derinin diğer bölümlerinde oluşan lekeler, kırışıklıklar giderilebilirken hem de göz altında oluşan morluklar tedavi edilebilmektedir. Bu yöntem bölgesel problemlerin çözümü için etkili bir yöntem olduğu gibi düzenli uygulandığında kalıcı ve tatmin edici sonuçlar almak da mümkündür.

Dual Yellow Lazer İstanbul

Genel olarak cilt lekelerinin azaltılmasında ya da tamamen giderilmesinde kullanılan yöntemlerden bir diğeri de Dual Yellow lazer yöntemidir. dual yellow lazer istanbul için oldukça popüler bir yöntemdir. Özellikle yaşlanmaya bağlı ciltte görülen bozuklukların tedavisinde dual yellow lazer kullanımı çok etkili olmaktadır.

Cildin gençlik dönemlerinde sahip olduğu parlaklık ve dinçlik geri kazandırılarak kötü görünümden kurtulunur. Tabi ki tek kullanım alanı yaşlanma sebebiyle oluşan bozukluklar değildir. Genetik problemler ya da farklı hastalıklar sebebiyle göz altı morlukları, cildin farklı bölgesinde leke, kırışıklık problemleri yaşayan kişiler için de oldukça etkili bir yöntemdir. Yöntem düzenli uygulanması durumunda kalıcı izlerin bile çok büyük oranda silinmesini ya da daha az belirgin olmasını sağlayabilmektedir.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?