Limonlar

Günlük Yaşamda Kolonya Kullanımı Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir hayat sürdürmenin en önemli şartlarından bir tanesi kuşkusuz kişisel hijyenden geçer. Gün içerisinde farkında olmadan çok fazla yere dokunulur. Bu yüzeylerde bulunan mikrop ve bakteriler elleriniz yardımıyla vücuda taşınıp hasta edebilir.

Metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının kullanımında, asansör, merdiven korkuluğu gibi dokunulan alanlarda ya da kalabalık bir ortamda çalışmada el temizliği kritik bir önem arz eder. Özellikle yüksek hijyen gerektiren durumlarda sağlığı riske atmamak için sürekli kolonya taşımak gerekmektedir. Kolonyalar içerdiği alkol ile sizi virüslere karşı korur. En kaliteli kolonya çeşitleri için Avansas’ı tercih edebilirsiniz.

Günlük Yaşamda Kolonya Kullanımı Neden Önemlidir?

Günlük yaşamda birçok insan kalabalık ortamlarda çalışmaktadır. Ayrıca otobüs ve metro gibi birçok insanın temas ettiği ortamlar da temizlik açısından güvenli değildir. Böyle ortamlarda ve durumlarda ellerinizi o anda yıkamanız bazen mümkün olmaz. Üstelik ellerinizi sabunla ne kadar yıkarsanız yıkayın bazı mikrop ve bakterilerden arınmak için yeterli gelmeyebilir. Ellerinizi yıkayabildiğiniz alanlarda ise yıkama işlemi sonrası kolonya yardımı ile elinizi dezenfekte etmelisiniz.

Kolonyalar çok uzun zamandır hijyeni sağlamak için tercih edilen ve içeriğinde etil alkol bulunan temizlik malzemeleridir. İçerdiği alkol derecesine bağlı olarak da dezenfektan özellikleri değişebilmektedir. Uzmanlar 70 ve 80 derece olan kolonyaların temizlik ve sağlık açısından daha etkili olduğunun altını çizmektedir.

Güneş ışınlarına maruz kalmadığı sürece 5 yıl kadar bozulmadan muhafaza edilebilen kolonyaları, her gün çantanızda taşıyarak kalabalık toplu taşıma alanlarında ya da toplu çalışılan ofislerde el temizliğinizi sağlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kolonyalar, birbirinden ferah kokuları sayesinde de tazelenmenize ve iyi hissetmenize yardımcı olur.

Kolonya Kullanımı Bakteri ve Virüsler Üzerinde Etkili midir?

Kolonya içeriğinde etil alkol bulunan bir temizlik malzemesidir. Bundan dolayı mikrop, bakteri ve virüsler üzerinde de yüksek bir etkiye sahiptir. Dezenfektan olarak tercih ettiğiniz kolonyanın alkol derecesini dikkate alarak seçim yapmanız gerekir. Yüzde 70 ile yüzde 80 alkol derecesine sahip olan kolonyalar daha fazla koruma sağlar. Eğer bu ürünler belli dereceden fazla kullanılırsa ellerde çatlaklıklar oluşturabilir.

Neredeyse bir dezenfektan olarak kullanılabilen kolonyalar virüs ve bakterileri öldürmekte etkilidir, fakat çok dirençli olan virüsler üzerinde etkisi azalabilir. Bundan dolayı günlük el hijyenini sağlamak adına bunun gibi alkol dereceli kolonyaları tercih edebilirsiniz.

Kolonyanın Alkol Derecesi Kaç Olmalıdır?

Çok uzun süredir temizlik için kullanılan kolonyalar, içeriğinde bulunan etil alkol sayesinde hijyeni korumada son derece etkilidir. Alkolün mikrop ve bakterileri öldürme özelliği sayesinde, gün içerisinde temas ettiğiniz yerlerde bulunan kirlerin sağlığınızı riske atmasını engeller. Etkili bir koruma sağlaması açısından uzmanlar, 70 ve 80 derece alkol bulunan kolonyaların tercih edilmesini önerir. Bu kolonyaların içeriğinde %80-96 oranında etil alkol bulunur ve son derece etkilidir.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Kolonya Çeşitleri Nereden Satın Alınır?

Özellikle toplu çalışılan ofis ortamlarında temizliği sağlamak çok önemlidir. İş yeriniz için en kaliteli temizlik malzemelerini en uygun fiyatlara satın almak için Avansas’ı tercih edebilirsiniz. Bu e-ticaret sitesi, isteğinize yönelik seçim yapabileceğiniz birçok ürünü kullanıcıları için sunar.

TOBB Güven Damgası sahibi olan platform, güvenli ödeme imkanı sunarak gönül rahatlığıyla alışveriş yapmanız için çalışır. Siz de bu ayrıcalıklardan ve en uygun fiyatlardan yararlanmak için Avansas’ı tercih edebilir, ihtiyacınız olan tüm ofis malzemelerini kapınızdan teslim alabilirsiniz.

Kapak görseli Annie Spratt
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?