blank

Hayat Sigortası Neleri Kapsıyor

Son yıllarda hayat sigortası  daha fazla sayıda kişinin ilgisini çekmeye başladı. Ancak hala hayat sigortası ile ilgili detaylı bilgi sahibi olanların sayısı oldukça düşük. Bu nedenle hayat sigortasıyla alakalı olarak en çok merak edilen soruların yanıtlarını içeren bilgileri sizlerle paylaşacağız. Hayat sigortası nedir ve hayat sigortasının teminatları nelerdir gibi sorularınızın yanıtlarını da öğreneceksiniz.

Hayat sigortası daimi bir sakatlık ya da hastalık durumunda ekonomik açıdan yaşam standartlarınızı korumanıza sağlayan, vefat etmeniz durumunda da yakınlarınızın ekonomik açıdan standartlarına korunmasına yönelik olarak hazırlanan bir sigorta türüdür. Elbette zorunlu olan sigorta çeşitlerinden biri değil, isteğe bağlı olarak yapılıyor. Bu sigortanın ana teminatı aslında vefattır. Ancak sigorta poliçesine farklı teminatlar da eklenebiliyor ve bu sayede sakatlık ve hastalık gibi durumlarda da hayat sigortası devreye girebiliyor.

Hayat Sigortası Teminatları

Vefat teminatı sigortalı bireyin herhangi bir nedenle hayatını kaybetmesi durumunda yakınlarına belirli bir miktarda tazminat ödenmesi teminatıdır. Kişinin hayatını kaybetmesi durumunda sevdikleri de hiç kimseye muhtaç etmemek için son derece önemli olan vefat teminatı bir kaza sonucunda yaşamını kaybetmeyi de içeriyor. Sigorta poliçesini kaza sonucu maluliyet teminatı de yüklenebiliyor. Bu teminat da sigortalı kişinin bir kaza neticesinde 2 yıl içerisinde sakat kalması durumunda devreye giriyor.

Kanser koruma teminatı sigorta poliçesine dahil edilebilen teminat türleri arasında yer alıyor. Sigortalı kişinin sigorta süresi içerisinde kanser olması durumunda belirtilen miktarda tazminat ödenmesi teminatı olan kanser koruma teminatı da kişinin talebi  doğrultusunda poliçeye dahil edilebiliyor. Son dönemde kanser olaylarının artması nedeniyle çok sayıda kişi bu teminatın da sigorta poliçesine eklenmesi talebinde bulunuyor.

Hayat sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için NN Hayat Emeklilik internet sitesine tıklayabilirsiniz. NN Hayat Emeklilik internet sitesinde hayat sigortasına dahil edilebilecek diğer teminat seçenekleri de bulunuyor. Bu sayede hayat sigortası yaptırmadan önce siz de hangi teminatların poliçenize eklenebileceği konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olacaksınız. Hem kendi geleceğinizi hem de sevdiklerinizin yaşam standartlarını belirli bir teminat altına alabilmeniz için siz de hayat sigortasına daha sıcak bakmalısınız.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?